Македонска ракометна репрезентација - (жени)

Член од
8 август 2008
Мислења
1.309
Поени од реакции
151
а бе не сум толку упатен моментално у женскиот ракомет ама она треба да е замена,,,,,,да се одмори првата ама тааа првата немозе да а најдиме....
инаку секоја чест за девојчето у позадина излези момче цел сат пееше....ме наежи...........:cool:
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
Јас се заљубив во Пецевска !!! :rolleyes: :D Браво девојки ... се враќа надежта во женскиот ракомет ...ајде како во старите добри времиња !!!
Slikicki2382.jpg
 
Член од
18 јуни 2011
Мислења
28
Поени од реакции
1
Браво девојкиииии :D Ајде веќе со една нога сме на Европско, ама треба целава работа до крај да си ја довршиме.
Иначе како што читав, Николич до крај на квалификацискиов циклус ќе играла за Македонија ... така да (y). Кога веќе сме кај неа, денес беше одлична, махер за седмерци :icon_mrgr:
 

wgt

Член од
30 август 2011
Мислења
280
Поени од реакции
92
Бравос ,Честитки за големата победа.Ова Елена не упропасти на крајот ,направи грешки и Франција се доближи .Портјанко според мене беше најдобра
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.445
Поени од реакции
13.872
Реприза да не знаете дали и кога ќе има ? Не бев во можност да гледам ..
 
Член од
22 март 2012
Мислења
12
Поени од реакции
14
Честитки до девојките. Искрено позитивно сум изненадена.
Секоја чест и нека продолжат вака.
Инаку се согласувам со вас дека Елена Ѓеоргиевска не треба да биде во репрезентацијата. Врска нема од ракомет.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.705
Поени од реакции
6.643
Лелеее не ми се верува кога прочитав еј!??! Сме ја тепале една Франција, актуелниот светски вицепрвак. Можно ли е? Можно ли е така слабата Македонија која последните два циклуса ни носеше само разочарувања, слаби и игри и порази, така наеднаш да изненади со максимална, пожртвувана и ефикасна игра? Немогуче...ептен се радувам, штета што не можев да гледам...али ќе мора да се искористи ова. Пласман на ЕП, полна капа, макар биле и последни таму :)
--- надополнето: 22 март 2012 во 23:40 ---
Се чудам па како овој братов од Тоталолимпикс, увек ја погодува темата иако е напишана на кирилица и македонски. :гик:
:pos:
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.729
Поени од реакции
9.839
Стрезовски: Девојките оставија срце, душа и памет на терен

ај бе кога ќе видам ваков наслов :pos: ми иде :pos: да се газам :pos: од смешки :pos:



Иначе честита победа,заслужено (y)
 
M

Mario Gómez

Гостин
Се чудам па како овој братов од Тоталолимпикс, увек ја погодува темата иако е напишана на кирилица и македонски. :гик:
http://translate.google.com/translate?sl=mk&tl=en&js=n&prev=_t&hl=en&ie=UTF-8&layout=2&eotf=1&u=http://forum.kajgana.com/threads/%D0%9C%D0%B0%D0%BA%D0%B5%D0%B4%D0%BE%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B0-%D1%80%D0%B0%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D0%B5%D1%82%D0%BD%D0%B0-%D1%80%D0%B5%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B7%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%98%D0%B0-%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%B8.2408/page-56#post-4855869&act=url


So I wonder how this brother from Totalolimpiks, uvek hit theme though is written in Cyrillic and Macedonian. :гик:

uvek :D
Repetition does not know if and when there? I was not able to watch ..
:pos::pos:
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
^ абе добро, ама сепак и со гугл-транслејт... :)

p.s.

Бравос ,Честитки за големата победа.Ова Елена не упропасти на крајот ,направи грешки и Франција се доближи .Портјанко според мене беше најдобра
превод:

Bravos, Congratulations for the great pobeda.Ova Helena Sun darkened at the end, make mistakes and France closer. Portjanko my opinion was the bes
:pos:
 

wgt

Член од
30 август 2011
Мислења
280
Поени од реакции
92
Лелеее не ми се верува кога прочитав еј!??! Сме ја тепале една Франција, актуелниот светски вицепрвак. Можно ли е? Можно ли е така слабата Македонија која последните два циклуса ни носеше само разочарувања, слаби и игри и порази, така наеднаш да изненади со максимална, пожртвувана и ефикасна игра? Немогуче...ептен се радувам, штета што не можев да гледам...али ќе мора да се искористи ова. Пласман на ЕП, полна капа, макар биле и последни таму :)
--- надополнето: 22 март 2012 во 23:40 ---


:pos:
Па ако следиш ракомет ќе знаеш зашто ја победивме Франција.За франција не бранеше голманката од првата постава и плус Франција играше без неколку клучни ракометарки
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
И сега ќе бидат. До сега седеа дома, сега играа на страна. Девојките имаат надеж во двомечот не губи надеж.
Никогаш немојте да ги потцените нашите девојки во ракомет! :)
Ѕверки мои најмили одиме по златото!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom