Македонска одбојкарска репрезентација-мажи

Член од
14 март 2010
Мислења
16.805
Поени од реакции
15.884
Се случи и тоа во една наша репрезентација сите играчи во поле да доаѓат од еден град, нормално Струмица ;);).
Какви ни се шансите против Турција? Играме на домашен терен, ама без гледачи така да не игра улога тоа многу многу.. ни брка работа и една победа и пораз од 3-2 на вториот дуел со нив..
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
2.964
Поени од реакции
6.785
Какви ни се шансите против Турција? Играме на домашен терен, ама без гледачи така да не игра улога тоа многу многу.. ни брка работа и една победа и пораз од 3-2 на вториот дуел со нив..
Турција е поквалитетна но ако можевме да ја победиме Словенија сред Словенија кога играа финале на ЕП, зошто да не можеме и Турција кај нас дома. Се зависи од мотивираноста и пристапот кон играта како од нашите така и од нивните одбојкари.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Штета вчера, се чинеше како да го имаме моментумот и во третиот сет се додека Михаилов не направи 4 по ред несфатливи грешки на прием на сервис. Денес мора да тепаме.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.892
Поени од реакции
84.253
Е па добро, да успеат некако задутре со Турција барем 2 сета ако не и повеќе би било топ..

Да се надеваме на пар киксови во Мај во другите групи, мислам имаме шанса за ЕП
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Мислам дека големи се шансите и со пораз од 3-0 да одиме на ЕП. Веројатно е барем 2 од 6 да кикснат барем еднаш со третопласираниот, но со 2 сета освоени против Турците би биле 99% пласирани.
 

OdMitico

Rajko Mitic
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.290
Поени од реакции
231
Vo grupata vo Izrael,ako deneska bugarija ja pobedi Avstrija,vtoroplasiraniot bi imal pomalce poeni od nas,sto znaci bi trebalo da uste edna grupa vtoroplasiranata selekcija da nema 6 boda ..inace jas licno mislam deka deneska makedonija ke pobedi 3-2 ili vo najmala raka ke osvoi dva seta...turcija e sekako prva( ako ne pobedi makedonija 3-0),iako i kako vtoroplasirana so 9 boda vejke e na EP,taka da mislam deka deneska nema bas da zapnat...a i ni dolzat od Slovenija,sto im pustija na Fincite..
 
Член од
30 септември 2011
Мислења
2.713
Поени од реакции
2.599
Vo grupata vo Izrael,ako deneska bugarija ja pobedi Avstrija,vtoroplasiraniot bi imal pomalce poeni od nas,sto znaci bi trebalo da uste edna grupa vtoroplasiranata selekcija da nema 6 boda ..inace jas licno mislam deka deneska makedonija ke pobedi 3-2 ili vo najmala raka ke osvoi dva seta...turcija e sekako prva( ako ne pobedi makedonija 3-0),iako i kako vtoroplasirana so 9 boda vejke e na EP,taka da mislam deka deneska nema bas da zapnat...a i ni dolzat od Slovenija,sto im pustija na Fincite..
Да не ја местат случајно :D? 3:2 за нас или за нив??
 

OdMitico

Rajko Mitic
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.290
Поени од реакции
231
A zosto i da ne ja namestat,site srejkni i zadovolni..turcite sekako prvi,nie sekako bi odele na EP...koga na EP so fincite ja namestija,zosto ne bi ja namestile i so nas,plus nie sme i domakjini
 

Kajgana Shop

На врв Bottom