Македонска одбојкарска репрезентација-мажи

Член од
14 март 2010
Мислења
16.319
Поени од реакции
14.547
Инаку се пласиравме на ЕП на кое не му се знае датум кога ќе започне : )))
едно е сигурно дека ќе е во Полска, Чешка, Естонија и Финска(ако дозволи короната).
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
9.324
Поени од реакции
11.079


Дечково со стегач како од нигерите од НБА и мустаќ ко од Гоцета Делчев. :love:
Игра у најпатриотскиот клуб у државава, затоа таков стајлинг.
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
600
Поени од реакции
920
Браво!! Која мотивација ја имаат, алал да им е. Тоа се три репрезентации минимум на првенства годинава.
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
2.337
Поени од реакции
4.068
Еден од најдобрите наши одбојкари, средниот блокер Ристо Николов по успехот во изјава за „спортклуб.мк“ истакна:
„Пред мечот со Турција влеговме само со една мисла, а тоа е победа. Секој турнир го почнуваме лошо, но го завршуваме со победа, што се покажа и сега. Оваа победа е за сите Македонци, да веруваат во себе и да ја сакаат и почитуваат Македонија“.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
6.759
Поени од реакции
14.911
Ќе ги кутнеа и при првиот дуел мислам доколку не направеше Михаилов во трет сет 4 по ред несвојствени за професионалец грешки на млак сервис. После тоа паднавме побајаги и во наредниот сет ни се случи истото што и на Турците вчера-ментален блок. Многу изедначени утакмици, но севкупно нашите повеќе прикажаа и би рекол може и да жалиме што не сме први. Како и да е, и вака е исти к*рац, 99% сме пласирани. Браво, машки и со срце изиграно, секоја чест. (y)
 

OdMitico

Rajko Mitic
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.255
Поени од реакции
177
Ќе ги кутнеа и при првиот дуел мислам доколку не направеше Михаилов во трет сет 4 по ред несвојствени за професионалец грешки на млак сервис. После тоа паднавме побајаги и во наредниот сет ни се случи истото што и на Турците вчера-ментален блок. Многу изедначени утакмици, но севкупно нашите повеќе прикажаа и би рекол може и да жалиме што не сме први. Како и да е, и вака е исти к*рац, 99% сме пласирани. Браво, машки и со срце изиграно, секоја чест. (y)
100% sme plasirani imame podobar poen kolicnik od spanija(isto poeni i set kolicnik) i povejke poeni od avstrija
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
6.759
Поени од реакции
14.911
100% sme plasirani imame podobar poen kolicnik od spanija(isto poeni i set kolicnik) i povejke poeni od avstrija
Е па супер тогаш, мислев дека сме зад Шпанија, пошто на rezultati.com ги прикажува нив пред нас на табелата за најдобри второпласирани.
 
Член од
30 септември 2011
Мислења
2.390
Поени од реакции
2.157
Аман бе дечки уште не верувате дека Македонија ќе оди на Европско..веќе и ЦЕВ потврди..

ff.JPG
 
На врв Bottom