Македонска берза

Член од
2 април 2017
Мислења
186
Поени од реакции
154
Ako ne ti se dopagja zemi dalecinskoto i smeni programa de,ne go krsi televizorot.
Znaci site treba ovde da govorime ko vam sto vi odgovara.Epa eve pocnuvam.Doagjaat ubavi vreminja za berzata.Mse ke rasne po 2% sekoj den...Bdp ke ni bide za tretoto polugodie :D +8%,ke ima 2/3 mnozinstvo.Ke se prifati dogovorot od Prespa.Ke vlezeme vo EU i NATO za mesec dena...i ke ni gi zemat vodite,ke ni nacukaat begalci i ke ni go nacukaat i nam po ednas dvapati..za pamet..a nie ke si šetkame srekni i veseli so koburot vo đeb.
 
Последно уредено:
Член од
11 јули 2017
Мислења
883
Поени од реакции
623
Denes glavna vest na berza e deka site spoile 11 oktomvri :)
Vtora glavna e deka ke ima izbori sto znaci ke ima kesh dosta vo optek posto ne e na arno bez parite od EU I NATO :)
Treta e sreka taka da moze ova OILKO sto si dokupila akcii da e zamenska :)
 
Член од
16 август 2017
Мислења
412
Поени од реакции
1.067
Еве мене не ми се допаѓа дневна политика на темава, особено ако нема врска со берзава. Тоа било секогаш така, така и ќе остане. Можеш слободно да се жалиш кај суперадмини-те ако мислиш дека нешто лично си оштетен.
Инаку, заради темава се зачленив на форумов, има активни членови кои се одлично потковани со технички методи и долгогодишно искуство и искрено, многу научив од нив, верувам и други научиле. И токму заради ова нема да дозволам да ја претворите во дневно политички препукувања кои не носат ништо содржајно.
Dobro be moze li covek ovde da kaze svoe mislenje.Ako mislite vaka da ja terame ponataka so mešanje na admini vo post jas otidov.Prijatno Administrator brale e da moderira stranica a ne da mi buricka po post.Ako ne mu se dopagja nekomu toa e negova rabota,neka dade replika ,a ne da mi izigrava tuka bog so brisenje postovi..
Branko e tezok komunjar.
Gi brishi samo kritickite postovi za vladata.
Tie mu se samo so politicka konotacija.
Има уште 100 други политички постови ама тие не ги бриши . . .
Само на @d ги избриша . . .
Декис се откажа, јас се спремам, буби ќе сфати дека е бесцелно . . .

Ќе си останат само комуњарите да ја фалат владата дека има раст нула,1 последно место во Европа . .

Бриши принципиелно, ако бришеш .
.
Поддршка за @3D, во неговите постови има што да се научи . . .[DOUBLEPOST=1539360805][/DOUBLEPOST]Се надевам дека тогаш индексот ќе порасне 100% ќе си купувате Макстил и топлификација и ќе направите пари . .
 
Последно уредено:
Член од
2 април 2017
Мислења
186
Поени од реакции
154
Ima da se nauči,ama komu da kažeš be Bole.Na čovek so sila nemožeš da mu dadeš .Znači na berza sum od 1998 god.Mižejki znam koga e vreme za izlez. Majka bežanija nikad nije plakala.;) Gledam ima kolegi koi sega pocnuvaat.Bi im posakal srekja .. Gospod neka im e napomoš. :)
Što se odnesuva do cenzurata na forumov ušte ednaš ke kažam ne e vo red.Treba da se slušne secie mislenje bez razlika dali ni se dopagja ili ne.Za sporedba na Moj novac so godini nikoj mi nema izbrišano post.
Ete i jas sum VMRO vec pa gi slušam i gledam komunjarive koi ni ja rasturaat zemjava..
Koga dojdov na forumov mora da priznaam deka beše tapa so komentari.Na tema berza po eden komentar nedelno..Bole ,Dekis,Bubi ,Sasamen :D... I drugi stari borci go voskresnaa i napravija ona što e denes.Ete denes malku administracijata izleze od kolosek,no vo idnina se nadevam deka ke ima razbiranje ..
 
Последно уредено:
Член од
16 август 2017
Мислења
412
Поени од реакции
1.067
Немој да кажуваш дека си вмро ќе те исклучи Бранко . . . .
Јас не сум вмро . . . Фан сум на Груевски, на неговите економски политики, на тоа што работеше по 15 саати, имаше концепт . . .
Ама и мене ме брише . . .
Само постови за сјо, фамилијата, бројчаникот, стиропор не брише . . .

Ќе киднеме пак на мојновац . . .
За една година направија постови колку за 10 претходно, па уште бриши . . .[DOUBLEPOST=1539363350][/DOUBLEPOST]Поздрав до @MSE и тој не се замара веќе . . .

Диктатура и цензура на дело. . .
Како црвени кмери се ,:)
 
Член од
2 април 2017
Мислења
186
Поени од реакции
154
Bole,nemam kniška šo zdravstvena:D šo partiska..nemam potreba od niv,no ete mi se dopagjaat politikite koi gi vodat VMRO.Što sum jas vinoven što lugjeto znaat da rabotat i kreiraat..dodeka segašnive nesakam ni da gi komentiram.Ne se dostojni za takvo nešto.
 
Последно уредено:
B

Bafra

Гостин
Бранчес убаво ви кажа. Имате други теми за општите работи што ги пишувате а не се за акции или фирми.
Имате теми: економски политики на Македонија, Случување во Македонија итн. па нема потреба тука општи работи да пишувате.

Дури Бранчес е толерантен за разлика од другите модератори ;) .

Ајде ќе се врати дпне за некоја година па ќе видиме како берзата ќе реагира. :cool:
 
Член од
10 мај 2009
Мислења
827
Поени од реакции
541
1. Не разбирам во што ви е проблемот. Едноставно има секција македонска берза ако сакате политика има друга тема.
2. Правилата се веке напишани.
3.Ако Бошко сака да си оди и некои останати, не гледам зошто со месеци најавува дека ке си оди ама не си оди. Ова изгледа како притисок врз останатите да им влијае на мислењето класична политка и закана према уредниците поготово последново каде што врбува луге кои не се изјасниле дека ке си одат ама тој ете знае ке си отидат .
4. Овде има ликови кои имаат по 5 па и повеке разни лажни акаунти, за еден со сигурност знам бидејки го знам од мојновац. Целта им е позната од порано и со ваков мртов мојновац никојпат немаат интерес да заминат од овде затоа што се дневни берзански мешатари тоа што беа и на мојновац, имаа цел во главата која е параноична да прават филм на определени акции каде што се влезени.
 
Член од
2 април 2017
Мислења
186
Поени од реакции
154
Ok eve dosta politika,zboram malku za berza.Pošto jas ne razbiram od berza nemojte da se grizite voopsto za ova što ke go napišam.Berzata vo sreda ke otide jabana za -5%
Nema da navedam zošto,oti toa veke navleguva vo politicka svera,a vie ne sakate da razgovarame za politika..;)
 
Последно уредено:
B

Bafra

Гостин
Ok eve dosta politika,zboram malku za berza.Pošto jas ne razbiram od berza nemojte da se grizite voopsto za ova što ke go napišam.Berzata vo sreda ke otide jabana za -5%
Nema da navedam zošto,oti toa veke navleguva vo politicka svera.;)
Никој не кажа дека ти или Бошко не знаете берза. Напротив јас бар сум потенцирал дека Бошко бил реален, искрен и споделувал споделувал информации на време. Дури и пишував правда за Боле :D

Ама другите работи слободно пишувајте ги во другите теми, кои се баш за тоа. Никој нема да се буни да ги фалите економските политики во темата Случување во мкд. Дури баш ќе биде интересно за читање на контра репликите :D
 
Член од
2 април 2017
Мислења
186
Поени од реакции
154
Ete Boško spodeluvaše informacii na vreme.Nemoj vo sreda da izleze deka jas ne sum spodelil.:D Znam lošo zvuci za onie koi ne prodadoa,no ete kako za uteha i jas ne izlegov celosno.
 
Последно уредено:
Член од
16 август 2017
Мислења
412
Поени од реакции
1.067
Јас никогаш не сум дискутирал за гола политика, име, нато, стиропор, фамилија, пастирот, лопови . . . па сум бил цензуриран . . . Да дискутирав за пастирот и стиропорот никогаш немаше да ме цензурирате . . .
Секогаш сум дискутирал за економски и даночни политики, капитални инвестиции, раст на БДП . . . Ако мислите дека тоа не влијае на берзата, а НАТО влијае се лажете.

Досега немам утнато проценка, многумина направија пари на мое знаење и искуство, ама ако ви чепнам по лидерот, партијата е тогаш нечинам . . .
Јас ги плукам капацитетот и економските политики на оваа влада после година дена функционирање претходно се воздржував иако уште на старт све кажав . . . Сега истото ви го зборат и ммф и сб, ама некои не слушаат поради политичка заслепеност.

Максимус јас сум тука поради новите играчи за такви како тебе да не импрепорачуваат топлификација на 4000 денари и да дремат во кмб 6 години да се вратат на свое . . . Некогаш пишувам за инат на тие како тебе..

Никому не се заканувам, зборам факти и вистина како и секогаш . . . А тоа што критиката на власта не те бендисува, баш ме боли . . . Тоа е факт.
Да се цензурираат Бошко, 3D е срамота, а не правила . . .
П.С.
Пастири, фамилии, стиропори, прислушкувани муабети никогаш не се цензурирале . . .
 
M

machine

Гостин
Максимус јас сум тука поради новите играчи за такви како тебе да не импрепорачуваат топлификација на 4000 денари и да дремат во кмб 6 години да се вратат на свое . . . Некогаш пишувам за инат на тие како тебе..
@bosko007 Исправка! 120 еур. @TPLF
Молим лепо ........
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: MSE
Член од
25 август 2016
Мислења
438
Поени од реакции
317
Pavlovski ili Kostov??

Баш ти фала за ова, кој што може да постира вака (може и крупен кадар со сите позиции) би било многу корисно.

Оние што користат КБ да знаат дека Тони дал отказ, да не праќаат за џабе мејлови кај него
 

Kajgana Shop

На врв Bottom