Македонска Политичка Партија во Русија

Член од
26 јануари 2007
Мислења
807
Поени од реакции
7
За сите што не знаат јас сум CikoMKD контактирајте со мене ако требаат карти, сите македонци што се во Русија немојте да менувате работа во деновите пред гласањето.
 
Член од
26 јуни 2009
Мислења
562
Поени од реакции
10
Ajde koj saka da bide kongesmen vo rusija neka me kontaktira moredan mi ponudi mesto na mene no jas sum precedatel na partija i nemozam da bidam niven kandidat koj saka neka me kontaktiran na erep ili neka pise tuka
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
807
Поени од реакции
7
Ajde koj saka da bide kongesmen vo rusija neka me kontaktira moredan mi ponudi mesto na mene no jas sum precedatel na partija i nemozam da bidam niven kandidat koj saka neka me kontaktiran na erep ili neka pise tuka
Во кој регион ти понуди место за во конгрес? Јас ќе бидам преку Macedonia timeless партијата кандидат во Kangwon регионот, незнам дали ќе има и еден кандидат македонец директно преку козаците, па и уште еден од твојата партија и на крај може да не освоиме ни едно место

едит. и Macedonian_Lion или Cresevo од форумов е кандидат преку козаците
 

Cresevo

Внимавај на називот во иднина.
Член од
9 октомври 2008
Мислења
923
Поени од реакции
2.103
Во кој регион ти понуди место за во конгрес? Јас ќе бидам преку Macedonia timeless партијата кандидат во Kangwon регионот, незнам дали ќе има и еден кандидат македонец директно преку козаците, па и уште еден од твојата партија и на крај може да не освоиме ни едно место

едит. и Macedonian_Lion или Cresevo од форумов е кандидат преку козаците
Кандидат сум преку Козаците во Volga-Vyatka со Q5 болница е регионот
За карти контактирајте ме на Macedonian_Lion
 
Член од
24 август 2009
Мислења
139
Поени од реакции
12
И јас можеби ке одам во Бургас за изборите,и пак ке се вратам во Русија.
Минатиот месец влегов во конгрес со 3 гласа.
На минатите избори влегов во конгрес со само 2 гласа xD
 

†he Exorcis†

Rock n' Roll
Член од
25 септември 2009
Мислења
122
Поени од реакции
3
И јас се зачленив во Македонија Вечна! А кога треба за гласење само ПП и одма идам. ај уште овде остана да се пофалам земав и руско државјанство. =D
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
807
Поени од реакции
7
Сите што планирате да гласате за мене во Русија областа Кангвон контактирајте ме на играта ке ви пратам карти. CikoMKD
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
807
Поени од реакции
7
Утре се изборите за конгрес во Русија, членови на Macedonia timeless и останати Македонци контактирајте ме за карти, ќе бидам кандидат во Kangwon областа.
 
Член од
3 август 2009
Мислења
271
Поени од реакции
4
CikoMKD кандидат на Macedonia timeless во регионот Kangwon.
Побарајте му карта(и). Гласањето е утре, Недела, 25_ти.
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
807
Поени од реакции
7
Денес се изборите, гласајте за мене CikoMKD во Кангвон областа. Најдобро би било да гласате покасно, што покасно тоа подобро.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Јас како претседател на партијата Macedonia Timeless прашувам до другите еМакедонци кои се во Русија и имаат повеќе искуство - ке кандидираме свој човек (како партијата на Македонска фаланга) или пак ке подржиме друг кандидат од друга партија кој има реални шанси за победа се со цел да оствариме повеќе контакти со еРусите?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom