Македонска Политичка Партија во Русија

Член од
26 јуни 2009
Мислења
562
Поени од реакции
10
Е сега е подобро. Фала.

Пријавете се на оваа тема оние од вас кои имаат Руско државјансто и ќе можат да се вклучат на денот на изборите за да гласат за нашиот кандидат. Картите ќе ви бидат обезбедени, па нема да имате никаков трошок.

http://erepmacedonia.com/viewtopic.php?f=21&t=196
Eve jas se prijavuvam
 
Член од
3 август 2009
Мислења
271
Поени од реакции
4
Breaking news!!!!!:tv::tv::tv::tv:

Нешто се случува со Macedonia Timeless, има 250+ членови и е 5-та партија.:toe:

http://www.erepublik.com/en/article/...-1050889/1/all

Денеска единствен кандидат во Русија е Far Eastern Region - Goce Delcev - преку комунистите....

Гласајте, има шанси да влезе со wild карта!! Ќе требаат околу 50 гласови можеме и повеќе!
И онака и повеќето сме во тој регион, Far Eastern Region!

п.с Комунистите не зае... за Тонех...........
 

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
1.004
Среќно на изборите!
 
Член од
24 август 2009
Мислења
139
Поени од реакции
12
За оние од вас кои се заинтересирани за односите на Македонстката партија во Русија спрема другите Руски политички партии, прочитјте и коментирајте:

http://erepmacedonia.com/viewtopic.php?f=21&t=206

Отсега па натаму повеќе вести околу нашата партија во Русија ќе наоѓате на под-форумот за нашата партија во Русија, на erepmacedonia.com. Тоа е поради поголема приватност, бидејќи тука на овој јавен форум ова што го зборуваме може било кој да го прочита, со помош на google translate.

Еве ви линк: http://erepmacedonia.com/viewforum.php?f=21

Ако сеуште се немате регистрирано на форумот, регистрирајте се.
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
3.159
Поени од реакции
375
уште 1 член и ке бидеме 5та партија во русија :)
 
Член од
24 август 2009
Мислења
139
Поени од реакции
12
Ако останеме 5-та партија во Русија, на наредните конгресменски избори ќе можеме преку нас да си кандидираме конгресмен/и ? Само прашање е дали и до тогаш ќе останеме 5-та партија по големина во Русија. Руските мулти-акаунтери може да одлучат да излезат од нашата партија, а и Козаците може да не претекнат...
 
Член од
24 август 2009
Мислења
139
Поени од реакции
12
Да. Во случај да сме во Топ 5 партии.
Хах, грешка сум ставил тоа прашалникот.. :)

Ако се случи тоа, и тогаш да бидеме побројни, незнам дали да им отсапиме местото на Козаците... И така не е пожелно од нас да пуштаме многу конгресмени, па преку нив би можеле да пуштиме уште еден (покрај овој од Dark Empire Party што треба да е).
 

Адиктус

Дрф.
Член од
26 јануари 2008
Мислења
725
Поени од реакции
33
Хах, грешка сум ставил тоа прашалникот.. :)

Ако се случи тоа, и тогаш да бидеме побројни, незнам дали да им отсапиме местото на Козаците... И така не е пожелно од нас да пуштаме многу конгресмени, па преку нив би можеле да пуштиме уште еден (покрај овој од Dark Empire Party што треба да е).
Добра идеја..
Доколку сакаат Козаците да ги пуштиме, да побараме од нив еден конгресмен.. И еден од Dark Empire Party..
Само.. Да не прават некои проблеми русиве? И онака се бунат околу фалангава и други работи.. Да не изгубиме добри односи со нив?
 
Член од
24 август 2009
Мислења
139
Поени од реакции
12
На конгресните избори ќе одиме со Dark Empire Party, но за во секој случај би било добро да имаме и еден кандидат од The Cossacks. Ако не' извисат овие од Dark Empire Party, да имаме резева, план Б.
 
Член од
24 август 2009
Мислења
139
Поени од реакции
12
Член од
24 август 2009
Мислења
139
Поени од реакции
12
Нашиот кандидат влезе во конгресот и сега имаме нов Македонски конгресмен во еРусија - lazarosaMKD.

Македонци кои што сте сеуште во The Cossacks напуштете ја партијата и приклучете се повторно во Macedonia Timeless.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom