Македонска Политичка Партија во Русија

Член од
26 јуни 2009
Мислења
562
Поени од реакции
10
Сакам да отворам партија во русија МППР ќе се вика партијата но моментално имам само 15 голд затоа ќе ве замолам сите македонци кои се во русија да донирате барем по два голд за да можам да ја отворам партијата а све што ќе остане вишок ќе го донирам внатре во партијата.
 

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.579
Поени од реакции
1.106
Ај одговори ми на следниве прашања?
1. Штпо ќе ти е партијата дали мислиш ќе можеш да влезеш во конгрес?
2. Дали знаеш колку се 40 голд?
3. Дали знаеш што се случува кога ќе донираш злато во партијата?

Неколку мои совети:
1.Џабе ќе дадеш тешко спечалени 40 голдови
2. Ако донираш нешто во партијата тоа ќе одите во неповрат, зашто неможеш да го користиш
3. Немаш доволно искуство
4. Немаме доволно гласачи во Русија

Има уште само несакам да продолжувам.... Пред да направиш нешто прво информирај се!
 
Член од
26 јуни 2009
Мислења
562
Поени од реакции
10
Ај одговори ми на следниве прашања?
1. Штпо ќе ти е партијата дали мислиш ќе можеш да влезеш во конгрес?
2. Дали знаеш колку се 40 голд?
3. Дали знаеш што се случува кога ќе донираш злато во партијата?

Неколку мои совети:
1.Џабе ќе дадеш тешко спечалени 40 голдови
2. Ако донираш нешто во партијата тоа ќе одите во неповрат, зашто неможеш да го користиш
3. Немаш доволно искуство
4. Немаме доволно гласачи во Русија

Има уште само несакам да продолжувам.... Пред да направиш нешто прво информирај се!
Нa првото ќе ти одговорим со контра прашање што ни треба партија во индонезија и турција ?
Второ немора да ги донирам во партијата ќе ги донирам во црвениот крст.
Трето пак ќе ти одговорим со контра прашање за што немам доволно искуство?
Четврто скоро сите од фалангата се во русија и ќе има и некои руси кои ќе влезат во партијата плус ќе влеземе во коалиција со некоја друга голема руска партија итн итн итн......
 
А

Ајсшутер

Гостин
Сакам да отворам партија во русија МППР ќе се вика партијата но моментално имам само 15 голд затоа ќе ве замолам сите македонци кои се во русија да донирате барем по два голд за да можам да ја отворам партијата а све што ќе остане вишок ќе го донирам внатре во партијата.
Друже дај не избрзувај со вакви предлози кога не знаеш какви се работите околу партијата, за џабе ќе фрлиш 40 злато за партиите во Indonesia и Turkey не е дадено ни 1 злато, парите што ќе ги донираш во партијата не можеш да ги искористиш за ништо така да ај уживај и не е потребна партијат во Russia зошто има веќе за оние кои не зборуваат руски.
 
Член од
26 јуни 2009
Мислења
562
Поени од реакции
10
Друже дај не избрзувај со вакви предлози кога не знаеш какви се работите околу партијата, за џабе ќе фрлиш 40 злато за партиите во Indonesia и Turkey не е дадено ни 1 злато, парите што ќе ги донираш во партијата не можеш да ги искористиш за ништо така да ај уживај и не е потребна партијат во Russia зошто има веќе за оние кои не зборуваат руски.
како мислиш дека не е дадено ниту едно злато
 
А

Ајсшутер

Гостин
како мислиш дека не е дадено ниту едно злато
Така не е дадено превземени се само партиите и не ни е потребно сега уште партии во Russia што ќе ви се секако кога ќе неможете во топ5 ни да се кандидирате за конгрес или нешто повеќе.
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Нема потреба од политичка партија. Ако гласините дека ќе добиеме земја се точни, тогаш што ќе ни е политичка партија во странска земја?

Батали.
 
С

Спенсер

Гостин
ок,јас ке отворам и во иран и пакистан...:vozbud::pos2::pos2::pos2:

не се зезајте луѓе,не сме илјадници на играва,120-150 души сме...
 
Член од
26 јуни 2009
Мислења
562
Поени од реакции
10
Така не е дадено превземени се само партиите и не ни е потребно сега уште партии во Russia што ќе ви се секако кога ќе неможете во топ5 ни да се кандидирате за конгрес или нешто повеќе.
Ок вака решив може да ја превземеме оваа партија која има само 7 членови наредните избори за прецедател на партијата се за 14 дена и тогаш може да ја превземеме а за конгрес може да влеземе во коалиција со некоја поголема партија од русија

ок,јас ке отворам и во иран и пакистан...:vozbud::pos2::pos2::pos2:

не се зезајте луѓе,не сме илјадници на играва,120-150 души сме...
сега за сега повеќето смо во русија и затоа си мислев да си имаме своја партија
 
А

Ајсшутер

Гостин
Ок вака решив може да ја превземеме оваа партија која има само 7 членови наредните избори за прецедател на партијата се за 14 дена и тогаш може да ја превземеме а за конгрес може да влеземе во коалиција со некоја поголема партија од русија
Чекај сеа за конгрес да влезеш треба партијата да биде во првите 5 оваа нема никакви шанси за тоа, каква коалиција мислиш на некого му е гајле за 20-30 македонци тоа се 20 гласови, и ако пробаш на поголема партија тоа е веќе TO тоа никако да не го правиш во Peace држави и ако сакаш конгресмен оди во Бугарија кандидирај се и готово и ако ти се троши златото донирај го кајмене јас ќе се снајдам со него :pos2:
 
Член од
26 јуни 2009
Мислења
562
Поени од реакции
10
Чекај сеа за конгрес да влезеш треба партијата да биде во првите 5 оваа нема никакви шанси за тоа, каква коалиција мислиш на некого му е гајле за 20-30 македонци тоа се 20 гласови, и ако пробаш на поголема партија тоа е веќе TO тоа никако да не го правиш во Peace држави и ако сакаш конгресмен оди во Бугарија кандидирај се и готово и ако ти се троши златото донирај го кајмене јас ќе се снајдам со него :pos2:
не ми е работата за конгресмен туку сакам да си имаме своја партија во сите поголеми членки на пис па да не видат дека не има и оваа ќе биде само привремено додека сме во русија а кога ќе ни ја дадат македонија сите таму ќе идеме
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.825
Поени од реакции
6.351
не ми е работата за конгресмен туку сакам да си имаме своја партија во сите поголеми членки на пис па да не видат дека не има и оваа ќе биде само привремено додека сме во русија а кога ќе ни ја дадат македонија сите таму ќе идеме
Па ако ја аднат Македонија,а тоа би требало да биде есенва,може да се случи и да ја добиеме уште пред да дојдат следните избори,така да џабе ќе зимаш или креираш паритја.
 
Член од
3 август 2009
Мислења
271
Поени од реакции
4
На Драгон "му текна" да отвора партија во Русија откако го замолив него (и други македонци во еРусија на кои им испратив ПП) ако сакаат да се зачленат во For Freedom and Peace да не ми пропаднат за џабе 2 голд што се кандидирав за претседател на таа партија :tv: пред 3 дена.

Инаку за претседател на партија не се добива ниту медал ниту голд туку само 20 експириенс.

И ти пишав дека за да отвориш нова партија е потребно 40 голд:nesvest: и да не го правиш тоа...

инаку ми е познато тоа со топ 5, и тие работи, ова е повеќе на зезање да помине време пошто е досадна играва сега за сега, па наредниот месец (ако уште не не стават...:nesvest:..) нека се кандидира некој друг ако сака 20 експириенс.

Партијата е For Freedom and Peace а партиските избори се за 14 дена и може да се гласа од било кој регион не е потребна преселба, па тие што сте во Русија кој сака нека се зачлени:smir:
 

Cresevo

Внимавај на називот во иднина.
Член од
9 октомври 2008
Мислења
923
Поени од реакции
2.103
:kesa:
Ај одговори ми на следниве прашања?
1. Штпо ќе ти е партијата дали мислиш ќе можеш да влезеш во конгрес?
2. Дали знаеш колку се 40 голд?
3. Дали знаеш што се случува кога ќе донираш злато во партијата?

Неколку мои совети:
1.Џабе ќе дадеш тешко спечалени 40 голдови
2. Ако донираш нешто во партијата тоа ќе одите во неповрат, зашто неможеш да го користиш
3. Немаш доволно искуство
4. Немаме доволно гласачи во Русија

Има уште само несакам да продолжувам.... Пред да направиш нешто прво информирај се!
3. Parite sto se vo partijata mozat da se iskoristat samo za reklamiranje
 

Kajgana Shop

На врв Bottom