Македонска Политичка Партија во Русија

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.569
Поени од реакции
1.085
Jas ja imav ovaa idea odamna vo mojata partija potrebni se samo pet glasaci a vo taa na lazarosa ne znam pa moze i dve makedonski partii vo rusija da imame
Што ќе ни се 2 партии во Русија , каква корист ќе имаме?
 

†he Exorcis†

Rock n' Roll
Член од
25 септември 2009
Мислења
122
Поени од реакции
3
Што ќе ни се 2 партии во Русија , каква корист ќе имаме?
Најубаво ќе биде да се договорат thedragon i lazarosaMKD. Инаку мислам дека прв спомна за тоа lazarosaMKD. Така да оваа од страна на thedragon не е баш убаво...И повеќе се шансите сите во една партија отколку разделени во две.
 
Член од
3 август 2009
Мислења
271
Поени од реакции
4
Зачлени се во For Freedom and Peace, и да, 1/X_MKD е Македонец.
Партијата моментално има 39 членови.
Таа е веќе наша партија а thedragon сака да има 2 партии. :icon_roll

И плус оваа ПриватнаПорака им ја праќа на членовите на For Freedom and Peace

"Zdravo gledam deka si vo Rusija i bi te zamolil za tvojot glas za Makedoncite vo Rusija.Na forumot kajgana se dogovorivme da prevzememe partija vo Rusija koja podocna ke ja preimenuvame vo MPR (Makedonska Partija vo Rusija)Sve sto treba da napravis e da dojdes vo ovaa partija http://www2.erepublik.com/en/party/total-annihilation-party-2474/1"

:icon_roll

Епа, веќе имаме партија во еРусија, 1/X_MKD е Македонец, после изборите ќе ја преименувам партијата и аватарот и ќе преговарам најпрво со Козаците да дозволи MoredanKantose еден Македонец преку неговата партија (дека е во топ 5) да биде кандидат за во конгрес.

Имам и правичен принцип преку кој ќе дојдеме до тоа кој да биде тој, за да нема лутење.

п.с веќе сме 40 членови и 9-та партија во еРусија.
http://www.erepublik.com/en/party/for-freedom-and-peace-2597/1
 

Strumi4an4e

Кајгана Момче
Член од
1 март 2007
Мислења
240
Поени од реакции
1
Зачлени се во For Freedom and Peace, и да, 1/X_MKD е Македонец.
Партијата моментално има 39 членови.
Таа е веќе наша партија а thedragon сака да има 2 партии. :icon_roll

И плус оваа ПриватнаПорака им ја праќа на членовите на For Freedom and Peace

"Zdravo gledam deka si vo Rusija i bi te zamolil za tvojot glas za Makedoncite vo Rusija.Na forumot kajgana se dogovorivme da prevzememe partija vo Rusija koja podocna ke ja preimenuvame vo MPR (Makedonska Partija vo Rusija)Sve sto treba da napravis e da dojdes vo ovaa partija http://www2.erepublik.com/en/party/total-annihilation-party-2474/1"

:icon_roll

Епа, веќе имаме партија во еРусија, 1/X_MKD е Македонец, после изборите ќе ја преименувам партијата и аватарот и ќе преговарам најпрво со Козаците да дозволи MoredanKantose еден Македонец преку неговата партија (дека е во топ 5) да биде кандидат за во конгрес.

Имам и правичен принцип преку кој ќе дојдеме до тоа кој да биде тој, за да нема лутење.

п.с веќе сме 40 членови и 9-та партија во еРусија.
http://www.erepublik.com/en/party/for-freedom-and-peace-2597/1



Сега сум редовен пратеник на вашата партија...:helou::helou:
 
П

Паган-др

Гостин
Нема што да се договараат лазароса и драгон во која партија да влезат. Јас колку што видов во партијата на драгон имаше двајца/тројца македонци само а во лазароса многу повеќе. Башка лазароса ако не се лажам прв ја покрена иницијативата за ова. Јас сум во партијата на лазароса.
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
3.159
Поени од реакции
375
И јас сум во партијата на лазароса,каде што се голем број на Македонци.
thedragon не се лакоми за 20 хр :/
 

gogZ

El pipita!
Член од
15 декември 2008
Мислења
328
Поени од реакции
5
Добро бе ? Ќе ми даде некој руско државјанство или не ? Сакам да се зачленам во партијата ама неам државјанство.Ај нека одобре некој друг гледам Црешево не се замара му пишам на профил и јавно не одобрува.:tapp:
 
Член од
3 август 2009
Мислења
271
Поени од реакции
4
Добро бе ? Ќе ми даде некој руско државјанство или не ? Сакам да се зачленам во партијата ама неам државјанство.Ај нека одобре некој друг гледам Црешево не се замара му пишам на профил и јавно не одобрува.:tapp:

Немаме конгресмен во Русија.
Отвори кај листата со резултатите од последното гласање за конгресмени и пиши им ПП на сите, па некој ќе ти одобри.
Напиши дека си Македонец и дека си дошол во Русија да живееш, работиш и да се бориш во Македонска фаланга.

Македонци во Русија, а посебно членовите на For freedom and Peace!
Тие што не гласале до сега!
Да му помогнеме на MoredanKantose да не му направат ТО на партијата. Замолени сме да му помогнеме колку можеме.

Greetings!
We are being victims of a TO attempr from keks-n. If you can send help I would greatly appreciate. Thank you.


Јас и онака сум единствен кандидат, така да тие кои не гласале напуштете ја партијата, влезете во Козаците и гласајте за MoredanKantose ! После вратете се во For Freedom and Peace :icon_mrgr
--------------------------------------------------------------------
Ново

Одлични вести од Русија! :)

Од МореданКантосе и Козаците побарав еден член на Macedonia timeless (претходно For Freedom and Peace партијата) партијата преку неговата партија да се кандидира во слабо населен регион кој јас ќе го одберам.(без болница)
Тој дури ми предложи дека прифаќа и двајца да се кандидираат а тој да одобри на 24-ти Октомври.
Јас сум скептичен за ова и сега-за сега сум за еден. Затоа што сме 39 членови од кои 8 или 9 не се од Македонија.
Па апелирам сите вие кои сте во Русија и имате руско државјанство и не сте во никоја партија или сте расштркани во други партии (кај комунистите, кај за слободна русија, кај imperium party итн.) да се зачлените во Macedonia timeless.
Ако сме над 50 - 55 членови би можело да се размислува за двајца.

До вечер или до утре попладне на официјалниот наш eRep форум ќе отворам посебна тема на партијата каде ќе ги напишам принципите на партијата и принципите за доаѓање до кандидат за претседател (на партијата) и до кандидати за конгрес.
И што е должноста на кандидатот за конгрес за време на неговата кампања.

Сите кои не сте членови на тој форум регистрирајте се и пратете му порака на Ајсшутер од форумов или Мартин Давитковски за да ве одобри. Малце да го размрдаме и тој форум.
 

Ivan Makedonski

Самопрогласен патриот
Член од
19 август 2009
Мислења
290
Поени од реакции
19
Немаме конгресмен во Русија.
Отвори кај листата со резултатите од последното гласање за конгресмени и пиши им ПП на сите, па некој ќе ти одобри.
Напиши дека си Македонец и дека си дошол во Русија да живееш, работиш и да се бориш во Македонска фаланга.

Македонци во Русија, а посебно членовите на For freedom and Peace!
Тие што не гласале до сега!
Да му помогнеме на MoredanKantose да не му направат ТО на партијата. Замолени сме да му помогнеме колку можеме.

Greetings!
We are being victims of a TO attempr from keks-n. If you can send help I would greatly appreciate. Thank you.


Јас и онака сум единствен кандидат, така да тие кои не гласале напуштете ја партијата, влезете во Козаците и гласајте за MoredanKantose ! После вратете се во For Freedom and Peace :icon_mrgr
--------------------------------------------------------------------
Ново

Одлични вести од Русија! :)

Од МореданКантосе и Козаците побарав еден член на Macedonia timeless (претходно For Freedom and Peace партијата) партијата преку неговата партија да се кандидира во слабо населен регион кој јас ќе го одберам.(без болница)
Тој дури ми предложи дека прифаќа и двајца да се кандидираат а тој да одобри на 24-ти Октомври.
Јас сум скептичен за ова и сега-за сега сум за еден. Затоа што сме 39 членови од кои 8 или 9 не се од Македонија.
Па апелирам сите вие кои сте во Русија и имате руско државјанство и не сте во никоја партија или сте расштркани во други партии (кај комунистите, кај за слободна русија, кај imperium party итн.) да се зачлените во Macedonia timeless.
Ако сме над 50 - 55 членови би можело да се размислува за двајца.

До вечер или до утре попладне на официјалниот наш eRep форум ќе отворам посебна тема на партијата каде ќе ги напишам принципите на партијата и принципите за доаѓање до кандидат за претседател (на партијата) и до кандидати за конгрес.
И што е должноста на кандидатот за конгрес за време на неговата кампања.

Сите кои не сте членови на тој форум регистрирајте се и пратете му порака на Ајсшутер од форумов или Мартин Давитковски за да ве одобри. Малце да го размрдаме и тој форум.
Случајно сега прочитав на скајп конференцијата на козаците Моредан сериозно планира да ни даде да одбереме некој слабо населен регион без болница и да кандидираме еден а он верува и дека двајца кандидати ќе можеме бидејќи не гледа дека сме 50-тина во русија...тоа ќе биде добро да имаме и политичко влијание во русија :smir:
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
807
Поени од реакции
7
Реално би можеле да освоиме едно или две места во конгресот не има барем 55 души во Русија, а може и некој русин да прати Моредан да помогне
 

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.569
Поени од реакции
1.085
Незнам колку сте информирани, но имајте во предвид дека Козаците веќе имаат во план 2-ца македонци да учествуваат на конгресните избори...
http://www.erespublika.ru/forum/index.php/topic,3028.0.html
 
Член од
3 август 2009
Мислења
271
Поени од реакции
4
Незнам колку сте информирани, но имајте во предвид дека Козаците веќе имаат во план 2-ца македонци да учествуваат на конгресните избори...
http://www.erespublika.ru/forum/index.php/topic,3028.0.html
Ок, но со МореданКантосе договоривме еден или двајца од членовите на Macedonia timeless да се кандидираат преку Козаците.
Вие можете да лобирате меѓу членовите на Козаците за гласови.
Macedonian_Lion беше и командир на чета во Козаците па зашто да не лобира и го гласаат од таму. Не мора да настапувате по етничка линија таму туку по партиска линија. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom