Македонска Политичка Партија во Русија

Член од
3 август 2009
Мислења
271
Поени од реакции
4
:kesa:
3. Parite sto se vo partijata mozat da se iskoristat samo za reklamiranje
Партијата во Индонезија мислам дека има доста пари на сметка, па може да се направи еден артикал за еМакедонија со инфо и слично како и до сега што имало артикли и со линк до erepublik.ws што е гласањето кај што сега имаме над 1000 и нешто втори сме на вкупната листа само позади косово во србија

мислам дека има доста пари на сметка индонезиската партија и може да се врти рекламата по екс-ју земјиве, русија, унгарија, индонезија, бугарија, С.А.Д, Полска, Романија итн. секаде по малце...
 
А

Ајсшутер

Гостин
Партијата во Индонезија мислам дека има доста пари на сметка, па може да се направи еден артикал за еМакедонија со инфо и слично како и до сега што имало артикли и со линк до erepublik.ws што е гласањето кај што сега имаме над 1000 и нешто втори сме на вкупната листа само позади косово во србија

мислам дека има доста пари на сметка индонезиската партија и може да се врти рекламата по екс-ју земјиве, русија, унгарија, индонезија, бугарија, С.А.Д, Полска, Романија итн. секаде по малце...
Партијата има 6 злато, веќе на старт ги даваш 2 значи остануваат 4 злато, ако е за толку лично ќе донираме ние и готово ич да не се мачиме, кандидирај се за да земеш поени 20 и готово, уживај али најдобро во најмалата партија да се зачлениш.
 
Член од
3 август 2009
Мислења
271
Поени од реакции
4
Партијата има 6 злато, веќе на старт ги даваш 2 значи остануваат 4 злато, ако е за толку лично ќе донираме ние и готово ич да не се мачиме, кандидирај се за да земеш поени 20 и готово, уживај али најдобро во најмалата партија да се зачлениш.
Се кандидирав пред 3 дена во таа што го оставив линкот, до сега сме 6 Македонци членови и уште некој да се зачлени тамам ќе биде:)
 
?

..........

Гостин
Се кандидирав пред 3 дена во таа што го оставив линкот, до сега сме 5 Македонци членови и уште некој да се зачлени тамам ќе биде:)
Абе јас сега се уклучив во игра...ако може некако да помогнам:kesa:
 
Член од
3 август 2009
Мислења
271
Поени од реакции
4
Абе јас сега се уклучив во игра...ако може некако да помогнам:kesa:
може, ако си во Русија и имаш нивно државјанство кога ќе дојдеш левел 7 зачлени се во партијата, изборите се за 14 дена:smir:
 
?

..........

Гостин
може, ако си во Русија и имаш нивно државјанство кога ќе дојдеш левел 7 зачлени се во партијата, изборите се за 14 дена:smir:
Абе брат јас сега станав државјанин незнам ни како се игра а незнам ни кај сум:toe:
 

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.565
Поени од реакции
1.078
Може да ми кажете што правите вие во Русија?
Лазароса вели да влагаат во една, Драгон во друга партија... ај договорите се таму што ќе правите:tapp:
 
Член од
26 јуни 2009
Мислења
562
Поени од реакции
10
Може да ми кажете што правите вие во Русија?
Лазароса вели да влагаат во една, Драгон во друга партија... ај договорите се таму што ќе правите:tapp:
Jas ja imav ovaa idea odamna vo mojata partija potrebni se samo pet glasaci a vo taa na lazarosa ne znam pa moze i dve makedonski partii vo rusija da imame
 
П

Паган-др

Гостин
Добро не сме 1000 души во Русија па во 2 партии да се собереме. Прашање е дали сме 50 души.
 
Член од
24 август 2009
Мислења
139
Поени од реакции
12
Сега во која партија да влезам ???
 

Kajgana Shop

На врв Bottom