Македонија - Србија [25.01.2012 - 20:15 ч.]

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.052
Поени од реакции
7.819
просто и едноставно е победа наша и на шведска(како било) и победа на полска со 1 , 2 или 3 :D
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Дечки, оставете веќе со математикиве. Добро е што играме у последен термин па ќе знаат нашиве на што се. И крај краева, битно е ние да ја тепаме Србија, па што биде нека биде. А не се сомневам дека дечките ќе изгинат пак... :)
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.130
Поени од реакции
84.818
1.Има шанси нашиве во Белград да присуствуваат и на другите натпреари од последно коло па да ги бодриме Полјаците и Швеѓаните?

2.
Навивачите од Македонија во репортажа за Шведска телевизија.

Во кафаната „Душанов конак„ каде беа сместени Битолчаните
Овој на почеток не е тој што водеше покер на Канал 5?
Инаку многу му е јак англискиот на тој на крај.
 
R

Rigel Kent

Гостин
Mr.X tocno Svedska treba da ja pobedi Danska ;) senadevam deka ke se sluci bidejki ako izgubat ke bidat posledni vo grupa
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Не си правете бајрам со мозокот..уживајте во победата ионака ретки ни се ваквите победи во големи натпреварувања....!

Иначе натпреварот со Србија ќе биди ревијален и се надевам дека ќе заврши барем нерешено(без Миркуловски толку)!
Времината се менуваат, губитничкиот менталитет се претвори во жед за победи.
Така да не бери гајле за реткоста на победите. Ќе ги има многу почесто во иднината.
Кошаркарите и Ракометарите ја подигнаа многу критериумот за тоа што значи успех.
Јас се надевам дека тоа ќе допре и до фудбалерите, они заедно со ГУБИТНИКОТ Харалампие ми се најкритичната категорија.
 

Милојко

Идем Куме Кући
Член од
17 ноември 2008
Мислења
3.072
Поени од реакции
553


Земајќи у обзир дека меѓусебниот дуел го играме задњи, доколку на Македонија победа и овозможи пласман гарантирам дека ќе ја имате.

Не дека треба да ви се попушти, можда и сте јачи, али мора некако да се награди огромната посетеност на ЕП.
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
Добровечер Србија, добробечер Европа. Се јавуваме од Стокхолм. Би благодариме за прекрасното шоу а еве како ние гласавме. За Македонија нула поени... конечно 12 поени одат за Данска - ете тоа ќе се случи во среда. Евровизија.
Нека си го подаваат од газ во газ маме им скандинавско...

Дресот што го носеше Ѓорѓе Иванов, го испра пред да му го даде на Тадиќ? Мене ми се чини дека е исиот дрес, запотен малку :)
Како и да е баш симпатично од страна на Ѓорѓе, со шал и дрес на трибина. Народски. Ги видиов и српските политичари после тоа, во костуми.

Каква прилика испуштивме, не е за верување.
Дел од екипите се веќе пласирани на квалификацискиот олимписки турнир, така да не баш конкретните места на крај на првенството ќе водат на тој турнир. Ако позицијата која води во квалификации е окупирана од веќе квалификуван тим претходно, се оди на наредниот највисокот пласиран.
Читав ама заборавив кои се е пласиран, треба да разгледам пак.
Две или три репрезентации од ова првенство, тие ќе бидат и последни, одат на квалификации за олимпијада.
Евентуално ако Шведкса не е пласирана за тој турнир, па да бараме некаков мотив. Во друг случај, ќе гледаме лакрдија.
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.354
Поени од реакции
10.748
Абе ако тепа Полска со 1 или 2 разлика мој совет
Данска - Шведска 1 играјте ја сингл и тоа е тоа. Ако испадни така имате паричка ако не тогаш со Србија играме за 1/2 финале. Дефинитивно шансите се никакви. Имбецилскиве швеѓани ќе ја пуштат. Како само бедно играат не знам како не ги изрешетавме. Мочковци...........нека се отепаат сите мамето нивно нека се срушат некаде кој им дал нив ракомет да играат. Со Германија така со Србија така со Данска утре така .....курташак си играат. :mad:
 
Член од
23 август 2010
Мислења
4
Поени од реакции
0
Taka e samo napred i nikoj nemoze da ne sopre..............:OOOOOO:P
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.264
Поени од реакции
3.619
Mr.X tocno Svedska treba da ja pobedi Danska ;) senadevam deka ke se sluci bidejki ako izgubat ke bidat posledni vo grupa
2012 IHF Qualification Tournament #3

  • Venue : Scandinavium - Gothenburg,
    Sweden

    sekako se domakini na turnirot vo april, mislis ce se zamaraat i go zafrkanat dobriot sosed da ne igra polufinale ? koj btw e isto domakina na drug turnir no koga bi imale dobra igra zosto da ne s eplasiraat direkno, ne za gabe bile vtori lani na svedskoto...
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.757
Поени од реакции
9.881
Во кафаната „Душанов конак„ каде беа сместени Битолчаните
Овој на почеток не е тој што водеше покер на Канал 5?
Инаку многу му е јак англискиот на тој на крај.

Фацата на 1 : 00 :pos:
 
R

Rigel Kent

Гостин
2012 IHF Qualification Tournament #3

  • Venue : Scandinavium - Gothenburg,
    Sweden

    sekako se domakini na turnirot vo april, mislis ce se zamaraat i go zafrkanat dobriot sosed da ne igra polufinale ? koj btw e isto domakina na drug turnir no koga bi imale dobra igra zosto da ne s eplasiraat direkno, ne za gabe bile vtori lani na svedskoto...

Sepak se raboti za prestiz, sramota e da bidat 10 mesto ;)
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Србија се пласираше, така да ќе си ги одмараат своите најдобри играчи. Мислам дека реално е да тепаме, а и Станиќ да пушти по некоја топка :icon_lol:

Како и да е, ќе треба да навиваме за Шведска и Полска. Скандинавциве најверојатно ќе си ја наредат, мамата нивна. А Полска увек се јаде со немциве во секој спорт, така да верувам дека ќе е неизвесна, се надевам дека Полска ќе тепа.
Имаме шанси, 0.5% се, ама имаме. Ударот на Манасков (против Германија) и на Кирца (против Данска) беа клучни на ова првенство. Како и да е, ако не биде на ова, ќе биде на другото првенство.

Како стоиме со квалификации за ЛОИ, знае некој?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom