Македонија - Литванија |1/4 финале|, 67:65, ОДИМЕ ВО ПОЛУФИНАЛЕ!!!

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.113
ТАКА СЕ БРАНИ ЗНАМЕТО, ТАКА СЕ БРАНИ МАКЕДОНИЈА!!! БРАВО МОМЦИ!!!

ЕПИЛОГ - Знамето и покрај глупавото правило на ова европско за рестрикција на големината на знамињата нашето големо знаме беше развеано во салата на литванците. На крај краја и тие се покрија со нивно некакво знаме така да нема што многу да се бунат.
http://tv.delfi.lt/video/1fiIdfze/
 
А

Анноун

Гостин
Ја прочитав цела тема :vozbud:
Кој не се наежи на се ова што беше постирано тука е пола човек, пола ништо!

Јас се мислам да и седнам уште еднаш да ја прочитам , ама ми е страв да не го пропуштам првото полувреме од Македонија - Шпанија :) . 155 страни еј . Кај ни е крајот ако освоиме медал . :)
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.759
Поени од реакции
6.709
Еве слика од нашиот Хулк за дечкото кој бараше во случај да победиме...ме мрзи да барам наназад стотици страни се изнапишаа :pos:Ако се препознае кој е нека лајкни :)
Cekovski.jpg

Леле луѓе само замислете што ќе се случи ако станеме шампиони...знам дека е пресубјективно ова ама онака само за момент...замислете што ќе биде во недела навечер и понеделник :vozbud:
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
2.804
Поени од реакции
3.057
незнам како би изгледало поголемо радување ОД тоа што беше вчера и дали е можно да има поголемо. А неможам да замислам како би изгледало, а САКАМ ДА ДОЗНААМ
--- надополнето: Sep 15, 2011 8:17 PM ---
Еве слика од нашиот Хулк за дечкото кој бараше во случај да победиме...ме мрзи да барам наназад стотици страни се изнапишаа :pos:Ако се препознае кој е нека лајкни :)
Прегледај го приврзокот 34037

Леле луѓе само замислете што ќе се случи ако станеме шампиони...знам дека е пресубјективно ова ама онака само за момент...замислете што ќе биде во недела навечер и понеделник :vozbud:
 

Max Legend

The black swordsman
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.339
Поени од реакции
6.478
Еве слика од нашиот Хулк за дечкото кој бараше во случај да победиме...ме мрзи да барам наназад стотици страни се изнапишаа :pos:Ако се препознае кој е нека лајкни :)
Прегледај го приврзокот 34037

Леле луѓе само замислете што ќе се случи ако станеме шампиони...знам дека е пресубјективно ова ама онака само за момент...замислете што ќе биде во недела навечер и понеделник :vozbud:
Gechevski SMASH!!!!
 

La Española

Лекот е отров!
Член од
1 февруари 2007
Мислења
1.808
Поени од реакции
556
Толкава среќа и еуфорија во живот не сум доживеала. Фала ви легенди македонски што ми ги овозможивте сите тие прекрасни чувства :pipi:
Еве ви еден клип и од славењето во Гостивар. Прикажан е само делот на плоштад, се шеташе во колона и се пееа навивачки и народни песни цела вечер низ цел град. И она што највеќе ме изненади е тоа што го немам видено Гостивар никогаш во такво издание- вриеше! :vozbud:

 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.696
еј и дајте некој ако најде начин Street Hoop/Street Slam да се игра онлајн нека прати.

неможам да го најдам „мамето“, мамето негово... :sneaky:
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.172
Толкава среќа и еуфорија во живот не сум доживеала. Фала ви легенди македонски што ми ги овозможивте сите тие прекрасни чувства :pipi:
Еве ви еден клип и од славењето во Гостивар. Прикажан е само делот на плоштад, се шеташе во колона и се пееа навивачки и народни песни цела вечер низ цел град. И она што највеќе ме изненади е тоа што го немам видено Гостивар никогаш во такво издание- вриеше! :vozbud:

И вториот дел:
Од Охрид:
 
Член од
7 септември 2011
Мислења
3.539
Поени од реакции
4.782

Има да грмеее утре во МАКЕДОНИЈААААААААААА ! :pos::pos::pos:Aјдее сите на нозе :D :D :D :D :D :D :D
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.271
Поени од реакции
5.112
Конечно и јас да дојдам до мојот пост !!! :)
И јас ја прочитав цела тема 155 страни до сега БРАВО БРАВО (y)
Абе дечки шо ви реков за Илиевски ?? :D
-Шо би рекол Антич, Илиевски е играч со големи мадиња !!! Го нема го нема и одма 3 поени :)
Зато ви раков, да не плукате по никој од нашите играчи, јас искрено пред почетокот на Европското плукав по Чековски, ама ко видов даваше клучни тројки си ги повлеков сите лоши зборови....
За победата против Литванија сите играчи се заслужни, ама ете ако сви почнале да одвојувате поединци, јас за најслаба алка вчера би го одбрал Чековски, ништо не погоди, буквално ништо 0/7 се изнапромаши и одма нанижа 5 лични ама то е сега....
Не ми се веруваше дека победивме вчера, а пред да почни бев сигурен дека ќе тепаме, ама ко видов каква тилер завршница имаше :vozbud:
Почнав да плачам 2 мин пред крај кога губевме 60:55 тука мислев дека се е завршено и немаме шанси да ги стигниме, ама одма тука ВОЈДАН СТОЈАНОВСКИ ме врати во живот кога погоди тројка, свака му част на детето 5/5 зад линијата 6.25 :cuc::cuc::cuc: И после Илиевски и тој ко ја погоди тројката почна река да ми течи низ очите од радост :vozbud:
Па уште ко промашија тие последен напад се ми идеше на памет да прам :vozbud:
Еби ги таму тие фаците неубај, све кучиња скитници во фаците литванците на чело со тренеро (ПИЈАНИЦА)....
А многу ме нервираше и тој со брадата стариот "ВОЏА" шо му беше на навивачите, нека му кисни сега !!!!
После победата заминав на плоштад и шо да видам :vozbud:
Претесен беше ШИРОК СОКАК не не береше, каква атмосфера :cuc: Беа блокирани и улици низ градот, па тешко се одвиваше сообраќајот....
Македонија слави за овој ГОЛЕМ успех на нашите херои !!!
ОДИМЕ НА МЕДАЛ !!! :vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom