Македонија - Грција 18:00 05.09.2015

Статус
Затворена за нови мислења.

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.899
Поени од реакции
84.280
мислам дека можеме да им извадиме резултат добар имаме игра добар тим тренираа одлично играчите периодов грција не е посебно ништо силна ама од една страна ќе имаат добра мотивација да не победат како што ги победивме ние пред неколку години во литфанија од тука е тренерот со добра постава и тактика може да постави и да им извади супер резултат грците ќе идат на провокации нормално тоа е за нив ама ние во хрватска ќе имаме голема бројка на фаланга плус тука се и хрватските пријатели од наша страна кои ќе ни дадат подршка. грција се во криза фианнесиска знаете што им се случуваше летово па сигурно ќе бидат демотивирани и деконцентрирани па одтука ја гледам и нашата шанса преку добра постава и тактика и техника од тренерот србиновски плус браќата стојановски и влатко илиевски можеме до добар резултат односно победа против грција. кај нив треба да се игра фластер на скорцијанитис и пападопулос и мислам дека е завршена пола работа што се однесува на тактичкиот пристап на мечот со грција. кај нас треба да проработи соколовски со шутевите и симоновски од полето за тројка и мислам дека ќе нема никакви проблеми агресивна одрана и паметни напади у напад.
напред македонија сите со вас сме идеме храбро момци македонси.
Мислам дека во сево ова ја заборави клучната тактика. Многу е битно да не примаме многу кошеви а да дадеме што е можно повеќе кошеви од противникот.

И секако треба на финта да им идeме.
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Првенства и првенства поминаа, а има уште луѓе што Владо Илиевски го викаат Влатко Илиевски :D
 
Член од
13 октомври 2014
Мислења
1.094
Поени од реакции
367
:popce:Колку сум се смеел на пријателскиве што беа у Охрид , коментаториве ги преувеличија Костовски и Трајковски, ги напраија плеј - центар дуо како Стоктон и Малоун ....
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.495
Поени од реакции
4.056
Се под 20 разлика за Грција, ќе биде добро за нас. Прејаки се за нас, пополнети перфектно на секоја позиција. Жал ми е што го пишувам ова, но ние немаме апсолутно никаква шанса против Грција.
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.677
Поени од реакции
5.925
Не знам колку ќе ни биде лимитот, ама утре сите коцкари нека не играат - слободно. Максимум што може да дадеме 60 поени мислам дека, ако го слушаат Србиновски само.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.311
Сaмo пoвеќе кoшеви oд нив дa клaвaaт и ги дoбивaме.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Сите екипи што ги предводеше Србиновски освојуваа се што е можно, сигурен сум дека истото ќе се случи и со репрезентацијата. Напред БО! oh wait..
 
B

Blade Torch

Гостин
Мене ми е дилемата дали хендикеп полувреме или хендикеп крај против нашиве.

Дај Боже да ме демантираат, али колку само ништо не наговестува дека тоа е можно...
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Вие што мислите да ја играте хендикеп, не размисливте дека границата може да биде (на пример) 22? Сигурно нема да биде 10.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Не се филмајте.
Грците се познати по преголеми очекувања - преголеми разочарувања.
Шансата е таа, прв меч, присиок. Од нив зависи, али ќе биде у екстреми, или ќе изиграат прејако од прво коло или ќе се усерат. Да се надеваме на второто.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom