Макарска

Член од
26 март 2011
Мислења
659
Поени од реакции
667
мене ме интересира ккави се плажите и дали сместувањето е далеку од плажа?
Барам нешто за одмор за моите но некако немам идеја каде. Хрватска не сум била па немам идеја што да очекувам.
Инфо некое, дали е местото Ок за средовечни луѓе :)
Значи нив им треба убава и лесно достапна плажа ништо повеќе.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
мене ме интересира ккави се плажите и дали сместувањето е далеку од плажа?
Барам нешто за одмор за моите но некако немам идеја каде. Хрватска не сум била па немам идеја што да очекувам.
Инфо некое, дали е местото Ок за средовечни луѓе :)
Значи нив им треба убава и лесно достапна плажа ништо повеќе.
Пешки е блиску каде и да си сместен, проблемот е што цел град е како на угорница. Гледајте смештајот да биде пониско, а со тоа и поблиску до плажата бидејќи многу е макотрпно да се качуваш по тие угорниците. Ние 20-годишњаци што бевме ни се смачи секој ден нагоре-надоле, камоли на постар како му е.

А инаку се останато е супер за средновечни луѓе :)
 

Skorp

That guy...
Член од
30 јуни 2010
Мислења
1.173
Поени од реакции
2.112
Nekoj da spodeli iskustvo sto bil na Hvar?
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Може некој да каже како се движат цените на плажа (лежалки, чадор ), евентуално паркинг.

@Francesco Totti
@RickyLFC9

Вие сте биле лани, најсвежи информации имате.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Може некој да каже како се движат цените на плажа (лежалки, чадор ), евентуално паркинг.

@Francesco Totti
@RickyLFC9

Вие сте биле лани, најсвежи информации имате.
Брат ние бевме 4-ца голтари што преживуваа на ориз и макарони 7 дена. Пари за лежалки и чадори и 10 денари да беа ќе немавме, а за паркинг немаше потреба пошто со бус бевме :D

Банџи беше 200 куни, ако ти врши работа :D
 
Член од
11 јули 2011
Мислења
1.725
Поени од реакции
1.997
Може некој да каже како се движат цените на плажа (лежалки, чадор ), евентуално паркинг.

@Francesco Totti
@RickyLFC9

Вие сте биле лани, најсвежи информации имате.
Паркинг мислам не се плаќаше на повеќето плажи, а за лежалки и чадор не памтам ни јас пошто сите плажи се од отворен тип, а имаш дрва и сенки па си ставаш пешкир :D Иначе имате апликација на плеј сторе пиште макарска и има една што ви ги дава сите плажи, тип на плажа за паркинг место, кафичи и слично...
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Паркинг мислам не се плаќаше на повеќето плажи, а за лежалки и чадор не памтам ни јас пошто сите плажи се од отворен тип, а имаш дрва и сенки па си ставаш пешкир :D Иначе имате апликација на плеј сторе пиште макарска и има една што ви ги дава сите плажи, тип на плажа за паркинг место, кафичи и слично...
Фала на информациите, ја најдов апликацијата, видов дека има многу сенки и слободен простор на плажите.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
почеток на август
Јас крај на јули сакам и уште истражувам што би се рекло. Сакам Трогир, сакам Сплит, сакам Макарска, па се попалив на остров да одам ама кога видов колку е траект си напраив ријалити чек и така :Д хахаха
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Јас крај на јули сакам и уште истражувам што би се рекло. Сакам Трогир, сакам Сплит, сакам Макарска, па се попалив на остров да одам ама кога видов колку е траект си напраив ријалити чек и така :Д хахаха
И мене истото ме одврати од островите, сакав да возам по автопатот преку србија и околу цела хрватска, за да не акам по планините на Косово, Албанија и Ц.Гора, ама кога ги пресметав патарините во Хрватска се пишманив
 

Kajgana Shop

На врв Bottom