Маички со натписи

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
Ова е лично мој дизајн и испечатено е. Иначе кој е за печатење(дигитално) на парче маици во фул колор мод нека се обрати преку приватна/мсн:)
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Омг :pos: замисли каков превод би акнале кретените од телевизииве
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
А каде во Скопје се печатат маици?
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
Имам неколку што си ги купив, имам и испечатено, најомилена ми е една на која пишува Don't waste my time, имам една со хипи комбе и на неа пишува Injoy in life,
со Џејмс Дин имам една,па една што ја обожавам на која пишува едноставно:Dream on!
 
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.399
Поени од реакции
37
Aj дај кажејте некои сајтове ако има дека шо ке можам да избирам некои смешни и интересни натписе... мрзе ме да терам саа.. тка да дадејте на готовина:smir:
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Мене ми се многу интересни,ама да нема цел град исти како мојата :nenene: јас имам I'm not a gay but my boyfriend is :vozbud:....инаку има на неколку места за штампање во Ск и не верувам дека е повеќе од 200-300 денари :toe:
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
А каде во Скопје се печатат маици?
Има близу до Левел дискотеката.
Нивна маица е, ти само треба слика да им однесеш. Мене ми наплатија 800 за маица со долги ракави, супер квалитет е, а налепницата и после 2 години е негибната.

А има и во Рамстор, не знам точно каде, за 600 печатат. :)
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.261
А во битола знае некој кај се печати?
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Има близу до Левел дискотеката.
Нивна маица е, ти само треба слика да им однесеш. Мене ми наплатија 800 за маица со долги ракави, супер квалитет е, а налепницата и после 2 години е негибната.

А има и во Рамстор, не знам точно каде, за 600 печатат. :)
Блиску до Левел? Да не е тоа на самата раскрсница кај студентскиот?:toe: Во Рамстор?? треба да се распрашам.
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
ја си земав една маичка али со натпис но феар многу јака од хрватска..имаше разни натписи а една која се смеев и беше добра имаше да ти испечатат
I Think He Is Gay ---> и стрелка на страна .. така да ке се наместиш до некој другар хаха..
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Лол, маичкава :vozbud:
 
А

Ајсшутер

Гостин
Во Скопје кога бев пред 1-недела,глеам една опнала со натпис "I <3 RicH BoYs' :pos:
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Сакам да најдам некоја маица со сликичка што пишува PUNK'S NOT, IT JUST SMELLS BAD.
 

Maryah.C

Be a bee
Член од
9 јуни 2006
Мислења
4.001
Поени од реакции
710
Амм ги обожавам маичките со натписи.Само со натписи и немам баш дали една -две..
повеќе ми се со слики што имам ја штампано..а и купувано али океј тоа од бендови некои.
еве две мои :)

И нормално омилената

:pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom