Мажите прашуваат, жените одговараат

D

Delux

Гостин
Ситуација:одите заедно на некоја забава или семејна веселба,дечкото пред сите гости го вади прстенот и бе бара за жена,дали прифаќате?
 

Slatka mala

*** unique ***
Член од
10 јули 2007
Мислења
652
Поени од реакции
2
Како ќе реагирате и што ќе си помислите ако една вечер така од чиста мира без повод дечкото ви подари некое секси проѕирно црвено или црно неглиже или пак некој така поеротски корсет?
Ако сме подолго во врска, да не речам ако веќе сме имале се*с :kesa:
ќе си помислам само дека сакал да ме изненади, мала пажња или па можеби дека би сакал да ме види во тоа. Нормално би било.
А ако сме тазе во врска, мислам дека прво што ќе ми падне на памет ќе биде дека сака да ми даде нешто на знаење, за нешто повеќе од обичен бакнеж.
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Како ќе реагирате и што ќе си помислите ако една вечер така од чиста мира без повод дечкото ви подари некое секси проѕирно црвено или црно неглиже или пак некој така поеротски корсет?
Прво веднаш ќе му покажам како ми стои, и што се` можам да правам во тоа неглиже.:angel:
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.701
Поени од реакции
13.357
Какви типови ви се допаѓаат: Тивки, повлечени но искрени или тешки фраери но недоверлви?
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Какви типови ви се допаѓаат: Тивки, повлечени но искрени или тешки фраери но недоверлви?
Епа искрени секако,ама сега не да бидат претерано повлечени.

Ситуација:одите заедно на некоја забава или семејна веселба,дечкото пред сите гости го вади прстенот и бе бара за жена,дали прифаќате?
Ако тоа се случи сега во моментов,значи додека не сум подогтвена за такво нешто,ќе се насмеам во моментот и ќе ја свртам работата на смешка,ама на само ќе му објаснам како и што.

Како ќе реагирате и што ќе си помислите ако една вечер така од чиста мира без повод дечкото ви подари некое секси проѕирно црвено или црно неглиже или пак некој така поеротски корсет?
Искрено,ќе се сцрвенам и ќе пукнам од срам.
 

PoisonGrl

~Malo crveno~
Член од
8 јули 2006
Мислења
664
Поени од реакции
2
Тивки, повлечени ни искраени, ако тоа се двете единствени опции. Може и комбинација, со оглед на тоа дека ја бирам искраеноста во секој случај.
 
D

Delux

Гостин
Ако тоа се случи сега во моментов,значи додека не сум подогтвена за такво нешто,ќе се насмеам во моментот и ќе ја свртам работата на смешка,ама на само ќе му објаснам како и што.
Читај ситуација девојче:wink:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Ситуација:одите заедно на некоја забава или семејна веселба,дечкото пред сите гости го вади прстенот и бе бара за жена,дали прифаќате?
Ако тоа се случи сега во моментов,значи додека не сум подогтвена за такво нешто,ќе се насмеам во моментот и ќе ја свртам работата на смешка,ама на само ќе му објаснам како и што..
Читај ситуација девојче:wink:
Па читам де,кога реков сега,мислев на сега на овие години,не мислев одма.:wink:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
По мачен ден човек сака да ве расположи, која е најефикасната мерка на расположување? :)
Масажа.

Кои делови од машкото тело најмногу сакате да ги „фаќате“?
Газето и стомачето.

дали ако сте меракливки за миничи, вруќици(секси кратки пантолчиња), дечкото онака ви кажи дека не му е тоа баш по кеиф би престанале да облекувате?
Не. Не сметам дека се облекувам невкусно, така да, нема ни што да ми забележи некој.

сакате ли да одлепите на некоја журка и при тоа да сте со дечко , во еден момент ви понудува екстази, и ве прашува дали сакате да му се придружите :) ???
Ќе го лежам ако некој ми направи таков кикс.

Zasto tolku veruvate vo tie horoskopski znaci i vi se bitni za vrska?? :) i ako tolku vi se birni sto mislite za strelec ??:):) poz
Не ни се битни, ама за стрелец мислиме се` најубаво. Ма нема друг таков убав знак, најубави луѓе се стрелците, најдобри, нај нај нај ...:shame:

Дали повеќе сакате машки со кошулчиња и бели патичиња, или би онака, маичка,блузиче-полежерно...?
Машки со кошулчиња и бели патичиња? Неможам да сварам такви машки, освен ако е таква приликата. Општо, повеќе сакам машки со маичка, блузиче-полежерно ... фраерско да не речам ...:vozbud:

Zosto poveke sakate odbojka odosto fudbal? :)
Фудбал сакам појќе.

Како ќе реагирате и што ќе си помислите ако една вечер така од чиста мира без повод дечкото ви подари некое секси проѕирно црвено или црно неглиже или пак некој така поеротски корсет?
Ќе му кажам да ми го проба дали ми е точно ...:vozbud:

Ситуација:одите заедно на некоја забава или семејна веселба,дечкото пред сите гости го вади прстенот и бе бара за жена,дали прифаќате?
Многу јасно дека да, кога ќе се освестам од паниката де.:podsmev:
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Како ќе реагирате и што ќе си помислите ако една вечер така од чиста мира без повод дечкото ви подари некое секси проѕирно црвено или црно неглиже или пак некој така поеротски корсет?
Ќе го облечам за него, се разбира.
Ситуација:одите заедно на некоја забава или семејна веселба,дечкото пред сите гости го вади прстенот и бе бара за жена,дали прифаќате?
Кретен е ако ми направи таков шок на јавно место.

Во секој случај, одлуката зависи од тоа на каков стадиум од врската сме, на која возраст, и секако-од тоа дали сакам да се омажам за него. :)
Какви типови ви се допаѓаат: Тивки, повлечени но искрени или тешки фраери но недоверлви?
Ни тие ни тие, сакам нормални мажи. cool:
 

Ashley

بين الحياة والموت
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.043
Поени од реакции
35
Ситуација:одите заедно на некоја забава или семејна веселба,дечкото пред сите гости го вади прстенот и бе бара за жена,дали прифаќате?
Сега не би прифатила, уште не сум спремна за такво нешто :helou:
 

SWEDEN

38ca ama nikoj ne verue
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.531
Поени од реакции
34
Dali prifakate da dadete od 4 ti sostanok ? Bar casha voda ako nisto drugo
 

Kajgana Shop

На врв Bottom