Мадона

Gorco

WEHADAHFUKDOWAHNODAT
Член од
29 април 2005
Мислења
556
Поени од реакции
35
~MadaGascAR~ напиша:
Nitu e ubava, nema poim od peenje, prosecni pesni, nitu bila zgodna( na pocetokot sega e sredena ama ima preterano u vezbanje- sepak eve ke receme ubavo telo)
Се што напиша е "ствар укуса".
"Нема поим од пеење":poss:... што некои сте се фатиле за тој дел како слепец за стап, демек сите слушате певачици со одлични гласовни можности :tapp:
cekaj sea da rascistime, ti se sviga pesnata ili spotot??
Песната за :sekss: , а спотот затоа што е провокативен и во тоа време требаше да имаш муда да направиш нешто такво и да го пуштиш на MTV.
 

Мар мар

Take me to paradise
Член од
9 август 2006
Мислења
1.294
Поени од реакции
11
Denes na VH1 imase Madonna weekend i top 20 taka da cel den denes ja slusam, ne od so mi e omilena tuku od so smetam deka e stvarno super, ne za dzabe e pop kralica. I na prvo mesto bese edna od nejzinite najdobri pesni Frozen (stvarno pesnata e zakon)
 
Член од
19 август 2006
Мислења
52
Поени од реакции
0
Глупа крава,не ја бива ни за музика ни за филм-дури и маж и ја избришал сцената со неа од филмот што го режираше.И какви текстови биле тие во 80ите кога почнала да пее?Се занешава и во тиа спотовите шо ги праве сега си мисле уште е 25 години...
 

Toreador

Spectacular Apocalypse
Член од
24 јуни 2005
Мислења
3.374
Поени од реакции
48
Мадона порано ми се свиѓаше...особено во Ray of Light ерата, но сега кога пак заглави во диско ера, ургх....не знам...мешани чувства...инаку, театралноста, кичот и убавината на Vogue е ненадминлива. :)
 

rowling

Desperate Cranberrie
Член од
31 март 2007
Мислења
290
Поени од реакции
8
Bada Bing! напиша:
Мадона ме нервира до дното на душата. :pos: edited неталентирана.

AKO TE NERVIRA MADONNA SO OSTANALO ZA TURBOFOLK...AJ TI SE MOLAM...
 

rowling

Desperate Cranberrie
Член од
31 март 2007
Мислења
290
Поени од реакции
8
Brineta напиша:
Глупа крава,не ја бива ни за музика ни за филм-дури и маж и ја избришал сцената со неа од филмот што го режираше.И какви текстови биле тие во 80ите кога почнала да пее?Се занешава и во тиа спотовите шо ги праве сега си мисле уште е 25 години...

SRAM DA TI E...CECA E PODOBRA NELI????ZENATA GO PRAVI TOA SO DRUGITE NE BI NI POMISLILE DA GO NAPRAVAT...ZITI SE...MOZAT SITE VODA DA I NOSAT
 

rowling

Desperate Cranberrie
Член од
31 март 2007
Мислења
290
Поени од реакции
8
MADONNA me ostava bez zborovi...si imase i podemi i padovi,no taa sepak e edna i edinstvena...ne za dzabe e pop kralica...nekoi ja preziraat a nekoi ja obozavaat.Moj sovet za tie so ja preziraat e da si go prenesat prezirot na nekoj drug.
TAA e prvata koja uspeala da bide broj eden i vo muzikata i stilot...nema sto.A kako uspeala taa si znae(sigurno ne lesno)...e cudno malce so nema nekoe telo ili nekoj glas ama majstorka e...favoriti:LIKE A PRAYER,VOGUE,HUNG UP,JUSTYFY my LOVE RAY OF LIGHT...
za seksot so go prodava vo spotovite-inovativno
a za lIKE A PRAYER sekoja cest...omilen spot i tema i se
 

PiNbAl

METALEC&ROKER
Член од
31 март 2007
Мислења
21
Поени од реакции
0
Madona mene mi se svigase na pocetokov od godinava 2007.ama sega ne .nekako me razocara
 

~Ann~

~sweety~
Член од
11 февруари 2007
Мислења
53
Поени од реакции
0
Никад не сум ја сакала Мадона. Антипатична ми е.
 

rowling

Desperate Cranberrie
Член од
31 март 2007
Мислења
290
Поени од реакции
8
~Ann~ напиша:
Никад не сум ја сакала Мадона. Антипатична ми е.[
/quote]


JA pa ona se zamra za tewe...vo edna pesna si veli:
"this is who i am you can like me or not...''
si go zivee zivotot...ne kako mnogu od nas
 

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
Ја мразам Мадона, ама овие 5 песни подолу многу и` ги сакам. Мислам, песните се тие кои ми се убави, инаку неа... Не можам да ја смислам.

Rain
Frozen
The power of goodbye
Drowned world
Ray of light

И ниту една друга.
 

rowling

Desperate Cranberrie
Член од
31 март 2007
Мислења
290
Поени од реакции
8
Brineta напиша:
Глупа крава,не ја бива ни за музика ни за филм-дури и маж и ја избришал сцената со неа од филмот што го режираше.И какви текстови биле тие во 80ите кога почнала да пее?Се занешава и во тиа спотовите шо ги праве сега си мисле уште е 25 години...

bas i se dobri i spotovite i nastapite i se...aj odi ti na tie godini napravi go toa...ako ne ti se dopaga pak da ja gledas zemi slusaj ja...od nea ako nema dobri pesni...so ostanalo od drugite
 

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
rowling напиша:
bas i se dobri i spotovite i nastapite i se...aj odi ti na tie godini napravi go toa...ako ne ti se dopaga pak da ja gledas zemi slusaj ja...od nea ako nema dobri pesni...so ostanalo od drugite
rowling очигледно е дека си голем фан на мадона,но верувај ми,не можеш така лесно да натераш некој да ја сака мадона...и мене ми е антипатична мадона,има едно 3-4 песни кои можам да кажам дека ми се свиѓаат а мадона како личност не ми личи на добра и воопшто не ја обожавам:toe:
 

rowling

Desperate Cranberrie
Член од
31 март 2007
Мислења
290
Поени од реакции
8
:D:D:D:D:D:D luge se izvinuvam za tolkavata agresija sprema vas...toj period epten bev po nea :D:D:D::D...sega koga citam se krstam :D:D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom