Мадона

noodle ®

Teetleh
Член од
3 декември 2005
Мислења
1.527
Поени од реакции
257
Madonna е еден таков homo antipaticus што неможе да се помири со староста, и не можам воопшто да ја сварам. Мислам на што личи тоа, баба 50 години, у трикоа светљуцави, па не е мајко му Ел Макферсон па да има со што да се пофали. Да можеше да стави Ботокс у тоа свенатите цицки, и тоа ќе го направеше, баба мрдната.:nenene:


P.S. I'll go on Ebay & buy myself a baby.:kez:
 

Chains

империја
Член од
15 август 2006
Мислења
761
Поени од реакции
678
Madonna претставува Love or hate персона.Таа не знае да пее,нема грам талент...Затоа и е енормно зачудувачки што постигна статус на икона.Знае во прав момент,да шокира,знае да е контравезна,знае кога да биде like a virgin,кога да се качи на крст,знае да ипровоцира.Мора да и се пружи рука за тоа.Стварно е зачудувачки што 1.65 цм од неубаво женско суштество успеа да стана глобална ѕвезда.Браво!
 
Член од
1 јули 2006
Мислења
853
Поени од реакции
84
Madonna претставува Love or hate персона.Таа не знае да пее,нема грам талент...Затоа и е енормно зачудувачки што постигна статус на икона.Знае во прав момент,да шокира,знае да е контравезна,знае кога да биде like a virgin,кога да се качи на крст,знае да ипровоцира.Мора да и се пружи рука за тоа.Стварно е зачудувачки што 1.65 цм од неубаво женско суштество успеа да стана глобална ѕвезда.Браво!
ауу..мадона нема талент? иако ја мразам мадона.. али да кажеш дека нема талент..не е зачудавички ама баш ич што го постигна тој статус..
сепак ми се допаѓаат Џамп и Ханг Уп ..
 
Член од
4 февруари 2007
Мислења
1.640
Поени од реакции
16
Мадона е најгрдото човечко суштество...мн ми е антипатична...одвратен излед,одвратно понашање,одвратна музика,одвратен глас:nesvest:
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.153
Поени од реакции
872
Ја слушам Мадона иако морам да признаам дека хитовите од 90-тите ми беа поубави (Ray Of Light, Frozen, Take A Bow итн.), после албумот Music некако не ми се допаѓа толку. Последниот албум и беше доста добар и можеше да реализира повеќе синглови од него а овој што претстои сега, е во продукција на Тимбаланд, значи Nelly Furtado - Loose број 2. Исто така ме нервира со таа Кабала-религијата и со посвојувањето деца, како и претераната недоличност за годините!
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
Ја неќум. Ич ја неќум. Тотално ја неќум.

Неколку пати знае да направи добри денс хитчиња, арно ама истите тие стануваат толку напорни и исфорсирани шо се е булшит со краток рок на траење.
Не ми се бендисва стилот т.е не ми се допаѓа како изгледа. Старка стегната во хеланки, шо се јогосва по цел ден и ништо не јади, мислам ебате репутацијата. А за облекуење,не бре. Кој сака нека вели дека е тренд-сетерка, нема врска со мозокот. Пробва да го наметни диско-стилот, али тешко клише.
 

rowling

Desperate Cranberrie
Член од
31 март 2007
Мислења
290
Поени од реакции
8
Prv pat madonna me iznervira koga slusnav deka si ja promovira muzikata po nesoodvetni gej klubovi od najlos rank a ne saka da pee na mesta kade treba da pee...Sepak nikogas nema da i gi zaborav pesnite posebno od periodot 1989-1999 i plus ovoj posledniot album "Confessions on a dancefloor"...
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.153
Поени од реакции
872Светската поп ѕвезда Madonna на месец и половина пред концертот кој треба да се одржи на плажата Јаз во Будва побарала многу работи кои и биле неопходни за престојот во Црна Гора. Две простории во бекстејџот, една за неа, а другата за нејзините деца, голем тоалет, присуство на најдобрите доктори, боци со кислород и маска за дишење, се само дел од барањата на поп кралицата. Во сите простории цигарите се забранети.
Во бекстејџот пејачката забранила пушење и побарала да има 150 мали и 300 големи крпи, како и 300 сапуни.


Меѓу нејзините барања се и следниве: ѕидовите во бекстејџот да не бидат во флуросцентна боја, а клима уредите се строго забранети. Нејзиниот тим веќе наредил каква боја треба да бидат и корпите за отпад.
За неа и нејзиниот тим ќе бидат направени 25 комплетно нови канцеларии.
Организаторите треба да набават и шест возила за голф со кои таа и тимот ќе бидат пренесени од бекстејџот до концертниот простор во кој побарала да има мејк ап просторија за десет луѓе. Во сите простории цигарите се забранети.


Околу храната ќе биде задолжен нејзин приватен готвач кој во Црна Гора ќе допатува два дена пред концертот за да ги купи сите потребни намирници што и требаат на пејачката.


Комплетната опрема ќе биде доставена на 20 септември, пет дена пред концертот. Таа ќе биде донесена со 50 камиони, а 18 камиони ќе бидат обезбедени за комплетниот тим на Madonna.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.420
Поени од реакции
7.772
Кад буде бал, нек буде МАСКЕНБАЛ :)
 
N

n/a

Гостин
Црна Гора...
и Будва
со самото тоа што организираат концерт на Мадона добиваат таков маркетинг кој што би го платиле 10 пати поскапо и никој не може да гарантира дека ќе биде исто толку успешен.
Што се однесува до трошоците за самиот концерт...
ќе бидат исплатени само од картите на оние кои што ќе присуствуваат со своите јахти.
Се друго... е чист ќар.
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.153
Поени од реакции
872
На радио слушнав дека општина Будва издвоила 7 милиони евра (мислам дека евра беа) за настанов, и тоа било за 2 милиони повеќе отколку што понудиле Белград и Загреб.

Ова е воедно и еден од најефтините концерти што Мадона некогаш ги одржала, цената на билетите била 35 евра за обичен посетител а 250 евра за VIP-секцијата. Само нешто ме буни, едни викаат дека настапот ќе и бидел на 25 август, а на сајтот стои 25 септември.

Додатно кон оваа вест имаа интервјуирано случајни граѓани за тоа што мислат за концертот и не знам зошто секогаш попаѓаат на некои баби и дедовци, кои што велат дека тоа е претерано голема сума за Мадона, а самата градска канализација им е сеуште несредена. И уште додаде дека нема што некоја си Мадона да доаѓа, си имале тие свое културно наследство, свои исполнители. :pos:
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Епа ја сакаа Мадона, ете им ја Мадона :wink:
Не може да ја рекламираат Будва а за возврат ништо да не исполнат.
Знае некој кој го организира концертот?
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Мадона е една и скапа :toe: ако сакате повелете ама ќе лапнат многу пари од концертот така да не ги жали :helou:
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Има ли некој понуди од нашиве агенции за концертот на Мадона?
Линк,било што:toe:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.496
Па ова е Мадона, не е Каролина Гочева. Сите ѕвезди имаат побарувања каде и да одат, само што ние не сме навикнати да им обезбедуваме толкав лукуз.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom