Мадона

ЃАВОЛЧЕ

PlayGIRL
Член од
13 април 2006
Мислења
983
Поени од реакции
4
На денешен ден(16.8) 1958год во Bay Sity Michigan, USA се родило девојчето кое направи пресврт во поп музиката...стана поп икона и нема некој што не ја знае..
Прво како актерка, после и како пејачка...кариерата секојдневно растела, луѓето се повеќе ја засакувале.....има продадено повеќе од мулти милион CD-a...
Започнала на филмското платно со А Certain Sacrificehttp://www.imdb.com/title/tt0088896/ (1985), pa Vision Quest(1985) и така си се заредија фимови, музика....и трае до ден денеска....во што е тајната што опстојува толку децении на музичката сцена?
Секојдневно излегуваат нови имиња, ке направат по некоја песна, албум...и толку...не траат повеќе од 5години(и тоа е успех, ако издржат толку)
Да не зборам за изгледот...ги има 48год, а изгледа минимум 19год помлада...

Што мислите за неа? Ја слушате...?
 

Trancer4e

Extreme Trance Addict
Член од
25 јануари 2006
Мислења
427
Поени од реакции
1
1998 mislam deka bese..koa imaf 8 godini od madonna ja sakaf Frozen...bas e ubava pesnata...
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.864
Поени од реакции
23.676
ТИпката е генијалец. Покојни Даниел Михајловски го даде најдобриот коментар за неа: Немаше никаков изглед а уште помалку гласовно/музички потенцијал. Како успеа да стане поп и секс кралица. Така што нејзиното пробивање ама баш нема никаква врска со музиката. Тајната на нејзиниот успех се должи во нејзиниот пионеризам во областа на еротиката и секси спотовите, провокативниоте настапи и изјави. Лош публицитет е добар публицитет. Финтата на Мерилин Менсон. Се на се брилијанта шоуменка подпросечна музичарка
 

NaTaLi

BabaSera pod Ste4aj
Член од
22 април 2006
Мислења
1.061
Поени од реакции
17
Si ja slusam, si ja sakam. "Ona je za mene kraljica", sto bi rekol eden moj bratu4ed...
 

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
Мадона ме нервира до дното на душата. :pos: edited неталентирана.
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
La Isla Bonita ми е една од најомилените,Тука може да ги вбројам и Матиријал Грл,Папа донт Прич и други,За мене Мадоне претставува кралица на поп музиката
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.864
Поени од реакции
23.676
Bada Bing! напиша:
Мадона ме нервира до дното на душата. :pos: edited неталентирана.
е па баш за тоа и симнувам капа. И јас сум неталентиран па не сум Мадона :pos2:
 
Член од
14 декември 2005
Мислења
130
Поени од реакции
2
Madonna e najoriginalnata pejacka i shoumenka na celiot svet. I los spot da napravi i losha pesna istata ke se iskaci na vrvot na bilo koja top lista. Sto i da go napravi, dobro ili loso za gledanje sepak na krajot zavrshuva kako No.1. I kolku samo pejaci i pejacki ja imitiraat so se ona sto go ima praveno taa vo svoite spotovi ili javni nastapi. Taa e edinstvena i najoriginalna. Toa go dokazuva i faktot deka postoi odamna na svetskata scena i sekogas e prva na top listite. Ali koncertite sto gi pravi se vistinsko dozivuvanje. I sekogas ke ima podeleni mislenja za nea, edni ja sakaat drugi ja mrazat, a i zatoa vo eden vesnik imase napishano deka vo isto vreme taa e i devica i svetica i kurva i majka. Ali koj kako ja razbira i ja dozivuva pred se nea kako licnost, a potoa muzikata sto ja pravi. Sepak za mene Madonna sekogas ke ostane posebna pejacka koj sto nikoj ne moze da ja zameni. QUEEN!!
 

MarthaGraham

Олд Скул
Член од
21 ноември 2005
Мислења
673
Поени од реакции
8
Жива легенда! Пример за моќ на трансформација!! А тоа е клуч на успехот за да опстанеш толку долго на сцена. Толку стилови смени, толку експериментирање и пак имаше и има топ хитови (пошто соработува секогаш со врвни музички имиња). И тие шо слушаат комерцијала и тие шо не слушаат толку (као мене) имаат у колекција барем еден нејзин албум или некоја компилација, пошо стварно има пуно добри песни - е тоа е доказ за нејзината големина. Мада тачно дека нема некој добар глас, нема дури ни некоја лепота, али тело има у п.м. и има стил бе! :music3:И има барем еден талент за кој и се клањам - играње! Дури идела и у студиото за танц на мојата патронка (Марта Греам) а тоа мора да се поштуе :) И мора да се поштуе и нејзината храброст да биде увек прилично провокативна. Да не го дрвам сега многу, Мадона е меѓу оние ѕвезди што се створени за да работат у шоу бизнис.
 
K

kicodarker

Гостин
Madonna uspea da se promovira kako internacionalna bez limit i bez nikakvi prerasudi okolu svojot erotski dekor , na koj sto se palat mazite i den , denes ima vpetatok nejziniot seksapil , i navistina e ogromna seks bomba i teska nimfomanka koja sto apsolutno gi premoruva svoite partneri i ima kolu 7-8 odnosi dnevno i e epten gladna za seks!!! kako i da e nejzinoto muzico delo nemase da bide toa sto e denes bez nejzinata vulgarnost i erotika so provokativni pesni i spota , nekoi zabraneti od hristijanskata crrkva!!! nejzinoto delo e za pocit , a nejzinoto telo e za dopir!!! i...
 

Gorco

WEHADAHFUKDOWAHNODAT
Член од
29 април 2005
Мислења
556
Поени од реакции
35
Мадона rulzzzzzzz :music3:. Се што има постигнато-направено до сега заслужува rеspect, се е тоа резултат на посветеност и работа... а и жената си го живее животот до максимум.

"Madonna - Justify my love" ( мојот фаворит! :sekss:):
 

~MadaGascAR~

Yeah..Whatever...
Член од
23 јули 2006
Мислења
90
Поени од реакции
1
za mene e fenomen! Nitu e ubava, nema poim od peenje, prosecni pesni, nitu bila zgodna( na pocetokot sega e sredena ama ima preterano u vezbanje- sepak eve ke receme ubavo telo)... NE znam kako i uspealo da ja postigne taa slava:toe: Edinstvena pesna koja mn mi se sviga i mi e edna od omilenite pesni( ne od nea -od nea e edinstvena, tuku voopsto) e Frozen! cudno so napraila tolku dobra pesna!:baeh:

Gorco напиша:
Мадона rulzzzzzzz :music3:. Се што има постигнато-направено до сега заслужува rеspect, се е тоа резултат на посветеност и работа... а и жената си го живее животот до максимум.

"Madonna - Justify my love" ( мојот фаворит! :sekss:):
cekaj sea da rascistime, ti se sviga pesnata ili spotot??:pos2:just kidding
 

Kajgana Shop

На врв Bottom