МАКЕДОНИЈА - Хрватска 08.09 2015 Вторник, 21:00

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 декември 2009
Мислења
2.706
Поени од реакции
2.181
Koj ku* Samarot vi e kriv deneska be aloooo? Pri odlicen den na Damjan supakot od trener CELA CETVRTINA go ostava na klupa!!! Da ne ja izigral na tiket sto mi go igra ocajniot Gjurovski??? Prostak ej, cel zivot prosti treneri aka srbinovski i maki lazovski kriv obrac ni gi vodat reprezentaciite !!!
 
G

garthok

Гостин
Криво ми е што ја тепавме Холандија, баш сакав последни во група да бидеме, за да се освестат од кфм дека репрезентација не се прави со кафански играчи. Овој Самарџиски го брука поимот кошарка, говедо од 2.15 да не знае одбрана да игра. Пичкетина жива. Толку ли неаме бар малку подобар центар? Не пратам мак лига.
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.094
Поени од реакции
9.677
мало предвидување, ако ја задржиме Хрватска под 72 коша победуваме, моја констатација и пресметки од статистиките:D
Ништо, 73 постигнаа. (n) За 2 поени ќе тепавме :D
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Oсвен aкo Србинoвски не им викa нa тaјмaут и пред утaкмицa "oбaвезнo трoјки целo време дa шутирaте" oн немa никaквa винa зa игрaвa.
Сите гo хејтaaт aмa мене бaш ми е oкеј нa првенствoвo. Кoј сaкaте тренер некa дoјде џaбе е aкo тутуруткиве се зaмишљaaт декa се ѕвезди и шутирaaт oд кaј ќе им прдне.

Sent from my LG-D620 using Tapatalk
 
T

Torchyrus

Гостин
Хендрикс да не му се даде да мрдне од тука да пукне цел живот железо да збира оти тешко да го бива за друго, а Трајковски најблиското нешто шо го има со кошарката му е брадата
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.080
Поени од реакции
4.922
Брат ја имам вина ваљда што немаме проток на игра при агресивна одбрана, ја му кажувам на Трајковски дојде да ме блокира мене место да иде под кош
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.886
Тоа е тоа,бес нервози,едноставно оваа игра е доволна само,за екипи ко Грузија,Холандија, и остала багра.Иа и бес ценри толку ни е силата,овој отпад не заслужува да биде под кош.Ај тоа па и на полувреме се знаеше дека ќе ни играат поагрсеивно на топка,не ни даваа да мрднеме,не прочитаа до даска,али ипак Србо е на клупа,све се прашта.
 

DoYouEvenPitchBro

How you doin'?
Член од
10 август 2015
Мислења
444
Поени од реакции
273
Доста бе само кукате се нешто не ви чини демек имаме играчи што играат во евролига и нба па потфрлиле самиот пласман е огромен успех а и игрите на еп засега па во прво полувреме ги доминиравме хрватите кои се во топ 5 фаворите плус домаќини јбг немаме сила за повеќе ама секако оваа утакмица не ни е нешто битна НАЈВАЖНО е утре да победиме и да обезбедиме пласман во Лил потоа се е можно утре ја имаме најбитната утакмица подобро играме од Грузијците и мора да ги добиеме
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.657
Поени од реакции
6.525
Доста бе само кукате се нешто не ви чини демек имаме играчи што играат во евролига и нба па потфрлиле самиот пласман е огромен успех а и игрите на еп засега па во прво полувреме ги доминиравме хрватите кои се во топ 5 фаворите плус домаќини јбг немаме сила за повеќе ама секако оваа утакмица не ни е нешто битна НАЈВАЖНО е утре да победиме и да обезбедиме пласман во Лил потоа се е можно утре ја имаме најбитната утакмица подобро играме од Грузијците и мора да ги добиеме
Може да се пласираме да, ама дека потоа се е можно не знам баш...годинава пак го смениле форматот, нема втора фаза со 2 групи по 6, туку директно нокаут, осмина-финале. Што значи ако ни се падне Литванија како прва од другата група тука ни е крајот, со другите можда имаме некои шанси.
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.094
Поени од реакции
9.677
Може да се пласираме да, ама дека потоа се е можно не знам баш...годинава пак го смениле форматот, нема втора фаза со 2 групи по 6, туку директно нокаут, осмина-финале. Што значи ако ни се падне Литванија како прва од другата група тука ни е крајот, со другите можда имаме некои шанси.
Изгубија слепците од Белгија, моментално 3ти се :D За секој случај нема да е лошо словенциве да ги исплескаме ако затреба :D
Прво утре да тепаме да се пласираме, па после ќе видиме дали треба пак да тепаме за да ја избегниме Литванија мада куртони се и тие на ова првенство. :icon_lol: Можиме да протуркаме до 1/4 финале што би било огромен успех ама отом потом
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.360
Поени од реакции
7.291
Во групата со која вкрстуваме крајно неизвесна ситуација во моментов 4 репрезентации со по 5 бода .
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom