МАКЕДОНИЈА - Словенија 10.09.2015 Четврток, 15:00

D

Darko_ufo

Гостин
Криминалната структура за жал влезе во сите сегменти на нашиот живот, се додека грујоварат по системот ние ќе тонеме. Зашто баш сега се смени цела структура во МКФ, зашто пред неколку години баш се смени цела структура во ФФМ. Ама мора ли во секој сегмент од нашиот живот да се присутни и да грујоварат, да крадат и да искористуваат?
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.151
Поени од реакции
11.246
У мало на баскет да маваш толку тројки,и да не можеш да погодиш,ќе те убијат и никој нема да сака да игра со тебе,а не па за репрезетнтација,ова е криминално
Епа бате, ако промашиш нема да те играат .Ама ако промашувате сите таман ќе биди и ќе си играте сложно :icon_lol:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.472
Поени од реакции
47.420
Помина ова што помина, ама од оваа бездна во која сега паднавме, излез нема да има уште многу време. Иднина немаме никаква, од сите овие коњи неспособни на кои треба да се потре репрезентацијава не може двајца асални кошаркари да се склопат.
И тој минимален талент што го имале како млади го испија во Привилиџ, а професионализмот го сведоа на подмукло уценување и рекетирање на клубовите во кои не ни играат.
Господ на помош, смрди ова на втора мајка у Б-дивизија
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
Самарџиски стое ко TOP PERFORMER на сајто на FIBA :D :D
До душа 10 поена даде, втор стрелец после Илиевски :D

Трајковски : 3/14 за два, 0/2 за тројка. Одма капитен да се прогласе !!
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.171
Поени од реакции
84.887
И ракометот ќе биде за греота кога ќе се повлече оваа генерација. Немаме ни менталитет ние, настрана услови и несериозно работење.
Ја ваљда у малцинство сум ама очекувам дека во ракометов ќе бидеме ок и кога ќе се пензионира Лазаров (како главна фаца да бидеме реални)

Реално и лани до 1/8 финале стигнавме што не е огромен успех. Така да, ја мислам дека и после Лазаров ќе држиме некоја редовност со настапи на ЕП а што да не и пласман во следните рунди.

Се надевам не сум грешка.
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
3.011
Поени од реакции
7.086
Пред 4 години единствен проблем на господата од МКФ беа хулиганите.Еве хулиганите ги нема, а тонеме во секое поле на кошарката, сите репрезетанции од А до Ш во кошарка оваа сезона го допреа своето дно.Не се криви играчите, толку можат, криви се некој од врвот.Како може за 4 години од 4 сила у Европа, и ноќна мора за секоја репрезентација, да станеме топовско месо за сите.Значи вината се знае кај кој е,но чисто се сомневам дека тие лица ќе одговараат.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.171
Поени од реакции
84.887
Во групава сме последни (y) (y) (y) (y)

Во фудбал сме последни (y) (y) (y)

Остана нешто во што не сме последни ?

едит: ХА! баш постов над мене го дава одговорот...добро е бе..со латвија се јадеме!

Кај и да е и за нас ќе почнат да прават заебанции како и за Латвија..

Famous song from Latvian village:
Row, row, row boat, Gently down stream, Pain, anguish, rape, malnourish, Potato only dream.


Three Latvian are brag about sons. “My son is soldier. He have rape as many women as want,” say first Latvian. “Zo?” second say, “My son is farmer. He have all potato he want!” Third Latvian wait long time, then say, “My son is die at birth. For him, struggle is over.” “Wow! You are win us,” say others. But all are feel sad.


Two latvian look at clouds. One see potato. Other see impossible dream. Is same cloud.Latvian boy go out look for potato. Later come back to village, say "I found potato, I found potato!" People in village come and look, but there is no potato.
Later, boy again go look for potato. Come back to village, say "I found potato, I found potato!" Again people in village come and look, but again is no potato.
Third time, boy still don't find potato and die of starve. People in village eat boy.

Russian barman say, "Here is shot of drink for each of you. If you can tells me what is this drink, you can has 5 minute alone in back room with Olga." All three mans is very excite about this! First Romanian take drink. He smack lips and say, "Taste like..." But before finish, he fall over dead. Next, Estonian man take drink. He make burp and say, "Taste like…" But he too fall down, now is dead. Finally, Latvian man take drink and say, "Taste like… chemikal runoff from reactor." Latvia man is drinking these chemikals since he was child. Russian barman say, "Latvia man is winner! Olga is wait for you in back room." Latvia man go into back room. Is dark. Cold too. Is remind him of home in Latvia. He find light and turn on. He see Olga now. Olga is giant dog with rabies. Olga kill Latvia man, eat him alive. Is slow and painful killing, but struggle for him is end now.

Man and woman sit close on bench to protect from cold. Woman ask "what you like more, me or potato?" Man answer "you". Woman not believe and ask why. Man say "because potato just dream. You not." But is no man. Woman hallucinate from starve.

Man is at wedding. Father come to him with box of gift. Set box on table in front of man, say "I use life savings for procure wedding gift for better life you". Man say "What is? Is rock for eat? Is sweet release of death? Is potato?" Man open box. Is nothing inside. "Is gift of Latvian reality" say Father. Man cry single tear and give thanks to father. All are quietly dine of wild dog found die in gutter of malnourish.


Сменете Латвија со Македонија и пак ќе биде relatable
 
Последно уредено:

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Во групава сме последни (y) (y) (y) (y)

Во фудбал сме последни (y) (y) (y)

Остана нешто во што не сме последни ?
У јадење гомна,и оговарање позади грб
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Владо Илиевски со очи во солзите по поразот од Словенија,со кој воедно се простуваме од Европското-Игорче
 
Член од
13 декември 2014
Мислења
422
Поени од реакции
337
Okay, zavrshi ova odiseja koja spored mene i pokraj limitiraniot kadar mozese da bide ubava prikaska. Kako sto kazav i predhodno imavme daleku najlesna konstelacija so dve pobedi protiv Holandija i Gruzija koj se i te kako pobedlivi da odime vo 1/8 finale a tamu ke ne cekase Ceska/Litvanija/Belgija.
Pricinata za ovaj Debakl ja gledam pred se vo strucniot stab i losata taktika koja bese odma procitana. Dzikic pocna nesto sto vredese i davase rezultati a ovoj ja usraa rabotata. Ne plukajte po Igraci kako Trajkovski, Samar i Grujovski tolku im e kvalitetot. Dobro e sto ucestvuvavme za da odrzuvame kakov takov kontinuitet. Smena Na generacii kaj nas e takva.

Sudiite se prikaska za sebe i vo drugi okolnosti ke gi plukav i niv ali oni na ova EP bea nase najmalo zlo, dodudas koga igrac od 2,14 neznae sam pred kos da zakuca veruvajte ne ti se krivi sudiite.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom