Лига на Шампиони 2012/2013

Статус
Затворена за нови мислења.
2

~2A

Гостин
Гледам се израдува на поразот на Сити и ми пишуваш коментар парите марите не правеле ништо....Ако евентуално отпаднат од тука само им се олеснува битката во ПЛ.
За пријавување не планирам, ако тебе ти е интересно вака терај си.....
греф4е! :pos:
Кај се израдував на поразот?Утре другиден ќе имаме едно место помалце за во ЛШ ако вака губат екипите пацерски,а со тоа автоматски Ливерпул може да сонува за место во ЛШ. :pos:

Ti si bio taj sta si me prijavio,pa nista mi nisu uradili,budi uporan mozda ces uspes,ne se otkazuj!
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.797
Поени од реакции
44.293
Во право си дека италијанските клубови мораат да се свртат кон своите школи и воедно да го подобрат скаутинг тимот ама сето тое е џабе ако имаш шпараџија за спортски директор. Алудирам на Марота. Што дека Јуве имаат свој стадион, што дека имаат приходи од тоа кога истиот Марота го штека секое е***о евро и ги негира преговорите со еден Дрогба затоа што имал друга цел, замисли, Освалдо. Јас не гледам што ќе постигне со еден ваков трансфер освен тоа што ќе ја ослаби Рома. Ако планира со ваков потег да го засили Јуве, не е ни блиску до тоа. Муабетот ми е дека е џабе свој стадион ако имаш сакати луѓе во управа.
Друже, и Јуве не се многу кадарни да се трошат бајаги на играчи со скапи договори, сакаа таа жртва да ја направат со Ван Перси ама затоа и сакаа да платат само 8м евра за него што е доволен показател за нивните можности за трошење, тоа беше само потврда дека и кај нив границите се спуштени подоле на тој план.

Инаку Освалдо не е лош играч ама нема шанса Рома да го даде на полусезона, теорија нема, главен напаѓач им е, клучна алка од нападот, ова сега што се поврзува со Јуве е само ради Земан дека наводно имал проблеми со него, па медиумиве буцкаат, веќе видено во Италија.

Зависи и од стадионот инаку :), овој на Јуве не е ставен во група на стадиони што би можеле да организираат финале во ЛШ, али убер модерен стадион под дифолт и носи огромни приходи, како и да е истите кај Јуве после стадионов рипнаа али не до тој степен ко што пример кај Арсенал рипнаа после Емирати, или кај Баерн после изградбата на Алијанц арената. Морати во една реченица ти го објасни ова што јас го зборам, во Италија не е изводливо газдите на клубот на крајот од годината да се во профит поради условите во кои сите работат. Односно, изводливо е, ако си пример газда на Удинезе со шиткање на најдобрите секое лето и зимање на нови анонимуси кои подоцна пак ќе ги шитнат за јака пара, ама не и за тим што сака да атакува на секој достапен голем трофеј.
 
S

Stivie G

Гостин
греф4е! :pos:
Кај се израдував на поразот?Утре другиден ќе имаме едно место помалце за во ЛШ ако вака губат екипите пацерски,а со тоа автоматски Ливерпул може да сонува за место во ЛШ. :pos:

Ti si bio taj sta si me prijavio,pa nista mi nisu uradili,budi uporan mozda ces uspes,ne se otkazuj!
Колку смешно :вонзем:.
Дечкото навлезе во иднината и предвиде дека Ливерпул нема да влезе во ЛШ никогаш повеќе :facepalm:. Полузерско мислење од ова, амин.

Пријава? Не вреди, реков, ако тебе ти е интересно терај си....
 
2

~2A

Гостин
Колку смешно :вонзем:.
Дечкото навлезе во иднината и предвиде дека Ливерпул нема да влезе во ЛШ никогаш повеќе :facepalm:. Полузерско мислење од ова, амин.

Пријава? Не вреди, реков, ако тебе ти е интересно терај си....
Па според досегашниве изданија некако делувам песимистички,но тоа е за жал.
Ти си лузер како и твојот Лузерпул... упс! Ливерпул и не ме замарај повеќе,досаден си жими Џевдет малио.


Пријави,ако си маж!
Администрација на Кајгана!
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.535
Поени од реакции
17.939
Инаку темава е лш,така да коментарите за ливерпул префрле те ѓи у лига европа,фала однапред:D.
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.318
Поени од реакции
2.846
Иако арсенал ме разочараа сепак мојот тим од детството Ајакс ми приреди мала радост. Би сакал да го видам пак да се бори за титула во ЛШ жално за таков тим со таква историја што неможе да пркне поради политиката на фабрика за играчи
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.233
Поени од реакции
8.126
Друже, и Јуве не се многу кадарни да се трошат бајаги на играчи со скапи договори, сакаа таа жртва да ја направат со Ван Перси ама затоа и сакаа да платат само 8м евра за него што е доволен показател за нивните можности за трошење, тоа беше само потврда дека и кај нив границите се спуштени подоле на тој план.

Инаку Освалдо не е лош играч ама нема шанса Рома да го даде на полусезона, теорија нема, главен напаѓач им е, клучна алка од нападот, ова сега што се поврзува со Јуве е само ради Земан дека наводно имал проблеми со него, па медиумиве буцкаат, веќе видено во Италија.

Зависи и од стадионот инаку :), овој на Јуве не е ставен во група на стадиони што би можеле да организираат финале во ЛШ, али убер модерен стадион под дифолт и носи огромни приходи, како и да е истите кај Јуве после стадионов рипнаа али не до тој степен ко што пример кај Арсенал рипнаа после Емирати, или кај Баерн после изградбата на Алијанц арената. Морати во една реченица ти го објасни ова што јас го зборам, во Италија не е изводливо газдите на клубот на крајот од годината да се во профит поради условите во кои сите работат. Односно, изводливо е, ако си пример газда на Удинезе со шиткање на најдобрите секое лето и зимање на нови анонимуси кои подоцна пак ќе ги шитнат за јака пара, ама не и за тим што сака да атакува на секој достапен голем трофеј.
Можеби не се кадарни да склопат цел тим од ѕвезди ама ако се има предвид дека Исла и Џовинко (играч на Јуве:facepalm:) ги платија 30 милиони, ете ти го трансферот на Ван Перси. Муабетот е што моментално не само Јуве, туку и грото италијански клубови одат на квантитет а не на квалитет. Се додека е ова вака италијанскиот фудбал ќе трпи во Европа а особено во ЛШ.

Инаку, стадионот на Јуве е со капацитет од 41000 и со таков капацитет е тешко да организираат финале на ЛШ. Тие го направија по свој терк затоа што поглемиот дел од навивачите во градот се за Торино (Јуве има армија навивачи ширум Италија) и таа бројка од 41000 е оптимална за трибините да бидат горе-доле исполнети на секој меч.
 

GTFO

Pushing the button
Член од
3 април 2009
Мислења
5.654
Поени од реакции
4.579
Не сакам да ги потценувам Малага како екипа но мислам дека при првиот посериозен опонент ке се вратат во реалноста.
Во нивната група ненормално е како само им се наместија коцките - Милан не биле во ваква форма и со вакви играчи во последниве 20 години,во Зенит повекето од играчите по донесувањето на Хулк и Витсел се демотивирани од разликите меѓу нивните примања и тие на новите играчи,тренерот не е во добри односи со неколку важни за екипата играчи плус и си ја растурија воиграната средина со Зирјанов-Денисов-Широков за да може Витсел да игра во првите 11.
Мислењево го напишав зошто гледам некои веќе почнаа да коментираат како ги гледале Малага во 1/4финале,некои па и во 1/2 финале :eek::eek:,а реалноста е друга.
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.233
Поени од реакции
8.126
Не сакам да ги потценувам Малага како екипа но мислам дека при првиот посериозен опонент ке се вратат во реалноста.
Во нивната група ненормално е како само им се наместија коцките - Милан не биле во ваква форма и со вакви играчи во последниве 20 години,во Зенит повекето од играчите по донесувањето на Хулк и Витсел се демотивирани од разликите меѓу нивните примања и тие на новите играчи,тренерот не е во добри односи со неколку важни за екипата играчи плус и си ја растурија воиграната средина со Зирјанов-Денисов-Широков за да може Витсел да игра во првите 11.
Мислењево го напишав зошто гледам некои веќе почнаа да коментираат како ги гледале Малага во 1/4финале,некои па и во 1/2 финале :eek::eek:,а реалноста е друга.
Малага е многу (светлосни години) од трета шпанска екипа. Ова што сега толку добро им оди е чиста случајност и сплет на околности како што напиша ти. Од кога ја преземаа Малага богатите газди таа има примено преку 25-30 гола од Реал и Барса комбинирано што покажува колку овој тим е од нивното ниво. И јас мислам дека Малага ќе го изеде дебело од првиот посилен тим што ќе им падне. Не дека немаат силни противници во групата ама ете им се поклопија коцките противниците да им се силни само на име.
 

GTFO

Pushing the button
Член од
3 април 2009
Мислења
5.654
Поени од реакции
4.579
Малага може не, ама Шахтар и те како далеку може да иде. :)
За нив се сложувам,одлична екипа се и далеку ке одат сезонава во ЛШ.Одамна немам видено таква воиграна,брза и подеднакво добра екипа и во одбрана и во напад.Бразилците злато им вредат.:)
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Реално гледано поразот на Мадрид и не е некое изненадување бидејќи Дортмунд е квалитетна екипа каде демонстрира одличен фудбал со мнгоу трчање зачитена со одлични индивидуалци во нападот како Левандовски,Ројс и Геце...страшно му фали Кагава на оваа екипа каде сеуште тврдам дека убедливо најдобар играч му беше во тимот бидејќи и тоа како врзваше конци на средина и играта едноставно изгледаше далеку потечна и побрза со него..Јапонецот беше одлично воигран во системот на Клоп и гледам дека во некои ситуации Левандовски останува осамен бидејќи нема кој да му пушти прецизна топка како тоа што го правеше Кагава..одличен играч е и се надевам дека ќе ја покажи својата вредност во Манчестер Јунајтед само му треба време малце исто како на Модрич во Мадрид...
Инаку Малага е добра екипа и скоро сите играчи во тимот мора да се продадат во Јуни поради тоа што го немаат повеќе шеикот и земаат големи плати и нормално дека сите сили ќе ги дадат во ЛШ за тие играчи да ги купи некој и клубот да направи некаков профит...

За тоа кој ќе игра 1/2 е премногу рано и неблагодарно е да прогнозирате дека Малага,ПСЖ или Дортмунд ќе бидат таму бидејќи има многу подобри и поискусни екипи..јас скоро сигурен сум дека Барселона,Мадрид и Манчестер Јунајтед ќе бидат таму ако се поклопат коцките да не се сретнат порано..за четвртиот преставник ќе биди еден од Баерн,Челзи и Јувентус според мене..ама има време дотогаш..

Иначу тие што пратат фудбал знаат дека Шахтор е одлична екипа и овие резултати и не се некое изненадување за Украинците..за мене сосема нормално е Шахтор да оди понатаму ..на онакви пари и на онаква екипа страмота е да не имаш барем минимум 10 бодови во било каква група и да си..

И да сите се жалат за кладилниците а јас паѓам на Манчестер Сити-X2:facepalm: и тоа 0-1 заводија :facepalm:
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.784
Поени од реакции
10.000
Да ти кажам право, јас во Берлин во кафич ги следев утакмициве, и германците поштено за реал и за арсенал си навиваа. Али мака имаат луѓето Херта е во втората лига:)
Кај најде германци во Берлин :icon_lol: Све се турци таму, и тие што се германци се опасни хипстери затоа навиваат различно од нормалниот народ.
 

gade

Augustus
Член од
12 април 2008
Мислења
4.850
Поени од реакции
5.168
Иако арсенал ме разочараа сепак мојот тим од детството Ајакс ми приреди мала радост. Би сакал да го видам пак да се бори за титула во ЛШ жално за таков тим со таква историја што неможе да пркне поради политиката на фабрика за играчи
Ајакс си ја тера истата политика веќе долго време и колку толку успеваат во тоа.На времето кога ги освојуваа титулите во ЛШ, немаше клубови од по 300 милиони евра.
На Ман Сити ако им замине тој шеикот, нема повеќе никогаш да ги видиш во ЛШ, додека Ајакс со нивната стратегија, секогаш ќе се таму.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom