Лефкада

Член од
13 јануари 2015
Мислења
783
Поени од реакции
262
Е вака, уплатив во Нидри од 2ри септември, но со оглед дека нема да идам со мој превоз сакам да поставам неколку прашања во врска со моторчињата.. Со Б категорија, до колку кубика можам да возам (50 или 80цц)? Какво ладење (водно или воздух) имаат моторите, т.е. сакам да прашам дали без проблем ќе вози по 1 час до плажите или ќе треба да правам паузи? Која цена се отприлика за 5 дена и ако може некоја препорака?
Фала многу
 

Рунчев

Esi mi dobaaar
Член од
29 мај 2007
Мислења
1.262
Поени од реакции
190
Е вака, уплатив во Нидри од 2ри септември, но со оглед дека нема да идам со мој превоз сакам да поставам неколку прашања во врска со моторчињата.. Со Б категорија, до колку кубика можам да возам (50 или 80цц)? Какво ладење (водно или воздух) имаат моторите, т.е. сакам да прашам дали без проблем ќе вози по 1 час до плажите или ќе треба да правам паузи? Која цена се отприлика за 5 дена и ако може некоја препорака?
Фала многу
50cc иако они ги викат 75cc. За ладење поима немам какво е, знам дека 95% од моторите се марка SYM, за греење немаш гајле со 2ца на мотор оди секаде без застој.
Цена по 8-12е, за 5дена можеш по 10е комотно да најдеш

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
783
Поени од реакции
262
50cc иако они ги викат 75cc. За ладење поима немам какво е, знам дека 95% од моторите се марка SYM, за греење немаш гајле со 2ца на мотор оди секаде без застој.
Цена по 8-12е, за 5дена можеш по 10е комотно да најдеш

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
Фала ти многу другар
 

mandak

матапрчо
Член од
26 март 2009
Мислења
797
Поени од реакции
524
Одам сам за некој ден на некој ден Лефкада во шатор на плажа !
Книга,море,тишина,рај....
 

Vandal

CURVA NORD
Член од
12 август 2012
Мислења
1.046
Поени од реакции
1.095
Некој да препорача вила по можност малку подобра од ова што се нуди од Македонскиве агенции кршов , ме интересира конкретно за Агиос Никитас , по букинг ми изглеа доста соленко за 2 креветна соба 1000e ми бара 100 од ден некако се прецениле
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.846
Поени од реакции
10.442
Некој да препорача вила по можност малку подобра од ова што се нуди од Македонскиве агенции кршов , ме интересира конкретно за Агиос Никитас , по букинг ми изглеа доста соленко за 2 креветна соба 1000e ми бара 100 од ден некако се прецениле
шо баш па таму?
јас во градот најдов


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Vandal

CURVA NORD
Член од
12 август 2012
Мислења
1.046
Поени од реакции
1.095
шо баш па таму?
јас во градот најдов


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ми ги фалеа местава што се од другата страна на островот , карши Нидри да кажам , наводно подобро било , па ова така ми фати око што знам , не ми е баш нешто мерак у градот , не знам цениве ме изненадија стварно , со 1000 1500 евра ке отидам на Малдиви што се вика а не па у Агиос Никитас
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.846
Поени од реакции
10.442
Ми ги фалеа местава што се од другата страна на островот , карши Нидри да кажам , наводно подобро било , па ова така ми фати око што знам , не ми е баш нешто мерак у градот , не знам цениве ме изненадија стварно , со 1000 1500 евра ке отидам на Малдиви што се вика а не па у Агиос Никитас
па сите добри плажи се на таа страна ама не значи дека треба да се акнеш баш таму
навечер планираш ли нешто да праиш освен карти и клецање?
кој датум си во план и колку дена?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Vandal

CURVA NORD
Член од
12 август 2012
Мислења
1.046
Поени од реакции
1.095
па сите добри плажи се на таа страна ама не значи дека треба да се акнеш баш таму
навечер планираш ли нешто да праиш освен карти и клецање?
кој датум си во план и колку дена?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Планирам накај 1ви до 5ти Јули негде да трнгам и да останам околу 10 11 дена , иначе колку е најблиското место кај што е по живо од ова кај што сакам да идам ?

Нејкам нешто да се журкам којзнае шо али чисто да седнеш нешто кафе пиво да се напиеш коктел некој па и да седнеш у некој ресторан да каснеш нешто , сигурно дека нема да седам цела вечер у соба

Коа сме на темава да ти препорачам ако си за журки да си отидеш на Иос , лани бев не може да се опише со зборови
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.846
Поени од реакции
10.442
Планирам накај 1ви до 5ти Јули негде да трнгам и да останам околу 10 11 дена , иначе колку е најблиското место кај што е по живо од ова кај што сакам да идам ?

Нејкам нешто да се журкам којзнае шо али чисто да седнеш нешто кафе пиво да се напиеш коктел некој па и да седнеш у некој ресторан да каснеш нешто , сигурно дека нема да седам цела вечер у соба
па областа Фрини би ти била на 5мин возење од градот а е од таа страна
ај у пп ке ти пишам подетално


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.620
Поени од реакции
14.357
Со своја кола ли ќе одиш?
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.620
Поени од реакции
14.357
Прочитај ми го постов

https://forum.kajgana.com/threads/Лефкада.67496/page-20#post-7834810

Посети го форумов

http://www.putovanja.info/forum/forum/forum/36-lefkada/

И барај смештај на западна страна (Agios Ioannis (Frini), Tsoukalades...). Поевтини (a во голем дел и подобри) смештаи имаш од Агиос Никитас, а сепак се ти е блиску. Батали источна страна.

Ако не сакаш/не е морално поглед на море, разгледај го смештајов (таму одев 2 години по ред и уште контактирам со газдарицата). Ќе ја прашам дали има слободно во тој период ако ти се допадне.

https://www.facebook.com/VirginiaStudios/
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.846
Поени од реакции
10.442
@STEALTH јас оваа ја прашав и за крај на август ми побара 45е од ноќ
у градот најдов за тие пари


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.620
Поени од реакции
14.357
Јас се сеќавам дека платив 300 евра за двајца за 8 ноќевања (29.08 - 07.09.2016). Не знам колку излегува така, 37.5 како што израчунав.

100 евра дадов за 3 ноќевања лани, некаде исто почеток на септември.[DOUBLEPOST=1523213215][/DOUBLEPOST]@Воин без Коњ

Ти ја прочитав „рецензијата“ пак сега пред некоја минута од 21 страна на темава, како ми мавна флешбек човече, страшно аууу. Се осетив како да сум таму.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom