Летување / зимување без партнерот

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Не останувам должна јас на никого и за ништо :pos: Се си има свое :pos: Противуслугата е загарантирана, само нека слуша и угодува :pos:
 

1000 clen

Илјадитиот член
Член од
23 септември 2005
Мислења
78
Поени од реакции
0
Sega se veke pojasni nekoi raboti :wink:
"Brat za brat, sirenje za pari" :pos: :pos: :pos:
 

1000 clen

Илјадитиот член
Член од
23 септември 2005
Мислења
78
Поени од реакции
0
Epten familijarno mi doaga toa nekako. Zavisi ako e vrskata podolga togas da, ali ako e nesto kratko ........ ne doaga u predvid.
 
Член од
14 септември 2005
Мислења
24
Поени од реакции
0
ThA-BiTcH напиша:
Abe zimajte devojkite pod raka, i da gi shetate niz evropa malku na odmor , sakajte si gi i cuvajte si gi poso i sami znaete....bez niv nemozete ! :pos: :pos: :pos: :pos:
Abe vidi sea jas mislam deka treba da se eksperimentira malku
posebno ako ides na odmor vo nekoja druga drzava pa mora da
se proba nesto stransko- da se vide kvalitetot i so, so moze da
se pofale toa turistiChko mesto, a ako si so zenska vise toa si go
probal... svakas... a vaka edna degustacija nema da bide na odmet
 

АуРоРа

Засекогаш
Член од
15 мај 2005
Мислења
1.109
Поени од реакции
15
OBDN напиша:
Dani^^^ напиша:
Jas sum za odmor so partnerot. Ne bi mozela da zamislam posle nekolku godini zaedno pominati da idam jas posebno on posebno na odmor. Normalno ideme zaedno no i so drustvo. Taka dobivash se u edno :) A za pokratkive vrski...togash mislam deka e ok ama pred se zavisi od toa shto sakaat dvajcata :wink:
Malecko, ne se uznemiravaj. Polecka. jas na tvoi godini iskreno mizdupka (po stipski) igrav u maalo, ne razmisluvav na ovakvi temi... t.e. uste ne razmisluvam; ali ajt.
Дани але и ти имаш 16? Доброооо, немојте толку у филм, лошо е ви се моламммм уше од мали толкави сценарија не :!:

The`bItCh напиша:
хаха..
Па да де да се одморам од него..нема ваљда да ми биде маж сегашниов дечко аман. Кога ќе планирам со некој озбилно да се врзам, члену над мене тогаш и ќе планирам со него да одам на одмор.. тоа ваљда ќе ми биде идниот маж:)
Мило, со оглед на тоа шо си ги имаш убавите ти 16 год, не веруем дека би имала одмор од соништата па со дечко ти. Искрено, би те пуштиле од дома сама со него?И кога би сакала (ете да речеме не сакаш сега?)? :idea:

И на крајот мај опинион: не гледам која е причината да не одиш на одмор со некој што го сакаш, само заради глупавите предрасуди дека со другарки се врви поубаво и поголема забава има! Нема врска тоа... Ако ти е добро со типот можеш многу позабавно да си поминеш отколку со другарки. И која е целта да го изневериш на одмор, тоа флертови, ако го сакаш бескрајно и ако само он ти е во мислите? Епа тогаш, ако не ти е добро со него, најарно е одма корпус деликтус, што има да се лажиме тука со флертови??? ајдеее... И што има врска дали врската е долга или кратка? Ако е кратка баш подобро ќе се запознаете ... Значи би одела на одмор со дечко ама ако навистина ми значи, ако го сакам, ако му верувам, должината на врската не е битна :roll:
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Аурора, прво немам 16.
Второ моите би ме пуштиле секако.
Трето со дечко на одмор не одам!
Доколку одам на одмор ќе одам со друштво..дечкото не ми е потребен. Јасно е зошто. Одморите со друштвата се најчесто авантурустички со еден куп нови познанства и понекогаш изневерување на парнерот.
 

OBDN

Ходајучи Вујаклија
Член од
25 јули 2005
Мислења
1.456
Поени од реакции
32
The`bItCh напиша:
Аурора, прво немам 16.
Второ моите би ме пуштиле секако.
Трето со дечко на одмор не одам!
Доколку одам на одмор ќе одам со друштво..дечкото не ми е потребен. Јасно е зошто. Одморите со друштвата се најчесто авантурустички со еден куп нови познанства и понекогаш изневерување на парнерот.
Aleluja - am taka kazi si , ne tuka 5 strani "se znaelo zoshto." Am kazi jasno i glasno, zatoa shto od vreme na vreme, po moznost so pocesto, e ubavo da se smeni slatkoto - samo od smokvi, pa na sekoj bi mu skisnalo.





:P
 

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.639
Поени од реакции
19
letuvanje bez partner ne e preporacano, no ako nemas partner mozes tamo da si najdes. No zimuvanje e sosema druga rabota. Se ide bez partner i se posvetuvas na skijanje i samo na skianje. Ako dojde devojkata sama, ke odgovoris...ako ne...glej da se butnes poprv na skilift
 

dajdo

The OuTLaW
Член од
17 октомври 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
19
Dimitarc напиша:
letuvanje bez partner ne e preporacano, no ako nemas partner mozes tamo da si najdes. No zimuvanje e sosema druga rabota. Se ide bez partner i se posvetuvas na skijanje i samo na skianje. Ako dojde devojkata sama, ke odgovoris...ako ne...glej da se butnes poprv na skilift
sakash da keaesh deka u borovec ke se posetish samo na skijanje abe ne zaebavaj :pos:
 

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.639
Поени од реакции
19
ахам....само на скијање. Алкохол, стриптиз и тепачки со англичани ги ставам под рецка разно, ако има време.

Не, шала на страна, зависи каде сум, ама во принцип се посветувам само на скијање. Легнувам во еден еден ипол за да бидам одморен да се разбудам во 8 да го фатам најубавиот снег. Ама до тогаш во боровец е најлудо...знаеш, правевме моабет.
 
Член од
26 ноември 2005
Мислења
41
Поени од реакции
0
letuvanje so decko...hmmm mnogu extra rabota.Sum bila so decko na odmor i sum si pominala mnogu ubavo,samo rabotata e toa sto na odmor so decko(koj stvarno go sakas)mnogu ke se zblizis i posle nekoe vreme ako raskines so nego ke ti bide mnogu bolno!!!:lud: :lud: :lud:
 
Член од
18 октомври 2005
Мислења
23
Поени од реакции
0
И јас сум била на одмор со дечко и тоа ми беше најубав одмор до сега. Не се одморивме ни 5 минути.Редовно излегувавме, се дружевме итн. Со другарките одев секое лето заедно на одмор, ама ова беше поинакво искуство.
 
V

Vlad II Draculea

Гостин
НАјубав одомор со женска... кеф.. сабајле стануваш прајш порчек.. одиш пливаш се врајчаш... тогаш станува таа поручувате... после па одиш пливаш таа си иди нормално порано да го зготви ручко... се врајчаш јадиш после легнуваш пред ТВ.. спијаш нормално дури да раскрени цурата... после таа легнува ти стануваш одиш пливаш .. си идиш таа се разбудуе.. и ако ти као се кандисуваш дека сакате ад излезите.. одиш неколку сати на прошетка си идиш и одма вечерна гимнастика.. али гледај да си легниш пред незе за да станиш сабајлето прв.. пошто иначе нема да имаш време да се искапиш.. шо да прам.. многу сакам да пливам
 

Kajgana Shop

На врв Bottom