Летни одмори и корона

Член од
3 март 2010
Мислења
650
Поени од реакции
318
Што велите ќе се оди на лето на море или на гоогле мапс ќе останат патувањата, со оглед дека коронистите сегде ги има ништо од муабетот
 

Стев

Word Bearer of the New World Chaos
Член од
19 декември 2019
Мислења
1.973
Поени од реакции
2.024
Oва има да потрае барем уште 7 месеци..така да...
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.910
Поени од реакции
5.064
Сум прочитал одамна дека на топло време вируси изумираат.
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.157
Поени од реакции
7.313
Сум прочитал одамна дека на топло време вируси изумираат.
30C доволно топло ли е? Пошто се шири во Бразил, Аргентина, Боливија, Панама и тоа локална трансмисија, не само импортирани случаеви. Исто и мртви има таму.
 

Стев

Word Bearer of the New World Chaos
Член од
19 декември 2019
Мислења
1.973
Поени од реакции
2.024
Умира вирусот на температура од 55 степени..
Така да или саудиска арабија или долина на смрта во сад....
Или негде у австралија...
 
Член од
12 март 2009
Мислења
14.445
Поени од реакции
9.156
изгледа само на Антарктика нема, а нашиве агенции немаат за таму :icon_mrgr:
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.910
Поени од реакции
5.064
Умира вирусот на температура од 55 степени..
Така да или саудиска арабија или долина на смрта во сад....
Или негде у австралија...
На 55 степани ќе умрам јас од топло а не па вирусот :)
 
Член од
3 март 2020
Мислења
708
Поени од реакции
1.233
Ќе има одмори, ќе се оправиме до тогаш. Еве Кина полека го нормализира животот :)
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
1.756
Поени од реакции
2.642
Ќе има одмори, ќе се оправиме до тогаш. Еве Кина полека го нормализира животот :)
Кај е да е Кина ќе биде најсигурна туристичка дестинација, со еднодневна екскурзија во Северна Кореа :D
 
Член од
21 септември 2016
Мислења
693
Поени од реакции
883
Kolku sto znam Qatar i Iran se edni od najtoplite zemji u svet pa gleam ne umira tamu virusot..
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
7.661
Поени од реакции
13.853
Jas pomisliv pa da otvoram TEMA sto mislite za proletnata seidba i Korona zatoa sto velite ide prolet vreme za oranje i seenje.
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
4.979
Поени од реакции
5.416
За одмор не знам, ама што ќе правиме за 1ви Мај што нема да може да се оди нигде? :(
 

Стев

Word Bearer of the New World Chaos
Член од
19 декември 2019
Мислења
1.973
Поени од реакции
2.024
Имплицираш дека голем дел иде негде...
Meне ми е драго што ЛАНИ ја испрошетав цела европа...
 
На врв Bottom