Летни одмори и корона

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
8.690
Поени од реакции
10.255
Одмор 2 недели дома ќе биде...спорт(сабајле и попладне), шлапкање у базен со музика преку ден и пиво и пици навечер у кафич.
Од флаша пола-литарска потешко не дигам додека одмарам, иначе може килажи у теретана :D
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
11.332
Поени од реакции
7.307
Сега може да патуваме за Турција или не?
Еднаш читам на Канал 5 дека може, после пишат само во Србија, Албанија и Косово...

Луд јебе збуњеног работава...
 
Член од
12 март 2009
Мислења
14.445
Поени од реакции
9.159
Сега може да патуваме за Турција или не?
Еднаш читам на Канал 5 дека може, после пишат само во Србија, Албанија и Косово...

Луд јебе збуњеног работава...
Турција може.ама со аероплан, ама ПРВО да ги отвориме аеродромите, ПА ЧАРТЕР да се организира... а Египет не може...
 
Член од
30 април 2020
Мислења
58
Поени од реакции
52
Турција може.ама со аероплан, ама ПРВО да ги отвориме аеродромите, ПА ЧАРТЕР да се организира... а Египет не може...
Ke pocnat charteri za turcija posle izborite, ke pocnea i porano ama sme drzava kade sho politikata e najvazna :facepalm:
 
Член од
12 март 2009
Мислења
14.445
Поени од реакции
9.159
Ke pocnat charteri za turcija posle izborite, ke pocnea i porano ama sme drzava kade sho politikata e najvazna :facepalm:
мене ми смрди дека хитлерче има шема со зголемено тестирање и зголемени случаи да го држи народот тука, да не се изнесуват девизи во странство, економски ќе колаборираме...
 
Член од
30 април 2020
Мислења
58
Поени од реакции
52
мене ми смрди дека хитлерче има шема со зголемено тестирање и зголемени случаи да го држи народот тука, да не се изнесуват девизи во странство, економски ќе колаборираме...
Da, drzhi voda. Nema da ima odliv na devizi, granicite gi otvori za vlez no ne i za izlez za da moze stranci da doagjaat turizmot da funkcionira i da ne zapadne vo pogolema kriza, edinstveno ke krahiraat turistickite agencii koi nemozat godinava da rabotat incoming a evo nemozat ni outgoing aranzmani.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
14.445
Поени од реакции
9.159
Ke pocnat charteri za turcija posle izborite, ke pocnea i porano ama sme drzava kade sho politikata e najvazna :facepalm:
дебилана од ТА праќа реклама за Нидри а тргнување од 04,07,2020 :facepalm:
а од друга страна за Турција можеше и да функционира, н.пр. со авио превоз од Србија... ама толку им сечи тиквата на тие од агенциите...
 
На врв Bottom