Летни одмори и корона

Член од
28 август 2009
Мислења
897
Поени од реакции
1.098
Kolku sto znam Qatar i Iran se edni od najtoplite zemji u svet pa gleam ne umira tamu virusot..
Иран има околу 18/19 степени. И не е нешто така топло. На нет сите пишуваат различно, ама не рекоа дека со сигурност дека не се шири во топли краеви. Некои „истражувања“ пишуваа над 50, некои над 60 степени..кој да знае
 

Стев

Word Bearer of the New World Chaos
Член од
19 декември 2019
Мислења
2.231
Поени од реакции
2.173
Заборавив да спомнам дека сега е зима..
Иран, катар, сахара се на северна полутопка...што значи дека ТИЕ температури не се достигнати..
Згора на тоа, каде што е толку топло, луѓе не идат....
Не е само до температурата, УВ зрачењето гарант ќе го успори ширењето ако ништо друго- оти е јонизирачко зрачење...
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
4.592
Поени од реакции
4.674
Иран има околу 18/19 степени. И не е нешто така топло. На нет сите пишуваат различно, ама не рекоа дека со сигурност дека не се шири во топли краеви. Некои „истражувања“ пишуваа над 50, некои над 60 степени..кој да знае

Na toplo se siri mnogu pomalku ali go ima. Indonezija na primer pred nekoj den gi imase prvite slucaevi. Problem so site tie mesta e sto uglavno se centralizirani kon ogromni shoping centri a tamu se drzi ladna temperatura. Nema bas spas, plus veke otkoso te gledaat ako si stranec sekade. Ima paranoja deka si prenositel i deka setas taka da ne bi ti preporacal da ides u stranstvo na odmor vo momentot osven ako ne e toa nekoja potolerantna drzava (definitivno izbegni ja azija).
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
11.192
Поени од реакции
5.247
Во Малта соба летово а пливање во када.
 
Член од
25 ноември 2013
Мислења
1.098
Поени од реакции
854
Ja imam odmor u maj zemano za u mk da dojdam ali izglea nisto od odmorot ovaa godina.
 
Член од
18 јануари 2018
Мислења
319
Поени од реакции
215
За одмор не знам, ама што ќе правиме за 1ви Мај што нема да може да се оди нигде? :(
Ke cadis skara u dvor i muzice do daska
Автоматски споено мислење:

Имплицираш дека голем дел иде негде...
Meне ми е драго што ЛАНИ ја испрошетав цела европа...
Pa so so ke ide so 15 000 plata? Ne sme nie Britanija ili Germanija
 
Член од
7 март 2009
Мислења
902
Поени од реакции
552
За одмор не знам, ама што ќе правиме за 1ви Мај што нема да може да се оди нигде? :(
Не зезај,секогаш може да тркнеш до Планинска викендица со прекрасен поглед надолу(кон короната) или до некое езеро ама не толкуи познато(заради короната де),хехе
 
Член од
12 март 2009
Мислења
15.405
Поени од реакции
10.121
подобро на Куба, таму има лек а и многу поефтино е лечењето одколку во УСА...
 
Член од
15 март 2013
Мислења
23
Поени од реакции
24
Здраво, може не е за овде моабетов ама ме интересира дали можат државјани на РМ со стаклен престој во ЕУ да ја напуштат државава? Нешто слушнав дека треба да се исполни некој документ дека 3 месеци нема да се враќаш во МК...
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
11.475
Поени од реакции
7.672
Ќе не примаат грците ова лето без тестови и карантини, што мислите?
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
1.728
Поени од реакции
2.298
Абе, абе, ви текнуе у март коа мислевме дека ќе дое летово и ќе исчезне срањево...Ни напраи едно ПРЦ... ај барем клима и легенчиња за нозе имаме по собите дома....
 

Стев

Word Bearer of the New World Chaos
Член од
19 декември 2019
Мислења
2.231
Поени од реакции
2.173
Се надевавте прегмногу. Надежта е поопасна од самата корона. Од самата чума.
Ја знаев и знам дека срањево нема да исчезне ни до зима, ни за година , ни за две...
Ставот кон вирусот е се уште топ проблематика.
Мене нема да ме фати, ај пушти ги децата да играат , маската ме гуши, и се е завера 5џи дрн дрн е причина зошто имаме сеуште по 100 заразени на ден..
Се додека секое последно бебе, секој сељак, секоја Карен, секој морон секој фолијаш и секој удбаш не се уозбили ова има да трае и трае.
Па после да кукате не може ваму да идам, таму било скапо дрн дрн.
Тие што не можат 2 недели дома да отседат(како што требаше да има карантин) тие сега се причината зошто не можете на плажа , у пустина или кај да ви душа сака.
 
Член од
31 мај 2020
Мислења
91
Поени од реакции
127
Најсимптоматични се оние што не биле на одмор задњи 10 години, ама за време на короната собрале кураж. Иако имаат едвај 300 евра семеен буџет и минимум две деца, битно за инат на Грците ќе одат во Калитеа и искористат евтина сезона. :tapp:
 
Член од
13 април 2019
Мислења
1.506
Поени од реакции
4.726
Нема летен одмор годинава за мене.
Евентуално, ако има шанси да си организирам летен одмор на зима супер.
 
На врв Bottom