Легијата

Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Читам коментари на ЈуТјуб за песнава на Пеше, како не заслужувала спот, тиње била. Други пак пишуваат како и на форумот како битот бил добар, Страј ги искинал скречовите, овој рецитирал многу јако.

А поентата?? Текстот никој не го слушаше и пораката што ја праќа Пешков? Нели приметувате дека со песнава прави промена во каријерата.

Не знам дали ќе го погодам стихот мама кога вика дека рецитирал за другари, али тогаш бил глуп копук што не знаел за цени, карти и за виски! А сака и јака цена и виски човекот! Овде најавува дека завршија неговите денови на рецитирање само од љубов, почнува со комерцијализирање, со држење цена. Е за тоа треба да се зборува околу тракава, за тематиката, за дали филозофијата своја ја одобрувате или не. А не дали требало спот, дали битот бил добар, дали удари фалеле, дали скречовите искинале..

Браво за ЛД, ми го направи меракот што порасна и го сфати филмот конечно. Уште другар му Самурајот да се освести, иако тој мислам дека не ни може да се крене, не се лепи на секој стил како Пеше.
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Читам коментари на ЈуТјуб за песнава на Пеше, како не заслужувала спот, тиње била. Други пак пишуваат како и на форумот како битот бил добар, Страј ги искинал скречовите, овој рецитирал многу јако.

А поентата?? Текстот никој не го слушаше и пораката што ја праќа Пешков? Нели приметувате дека со песнава прави промена во каријерата.

Не знам дали ќе го погодам стихот мама кога вика дека рецитирал за другари, али тогаш бил глуп копук што не знаел за цени, карти и за виски! А сака и јака цена и виски човекот! Овде најавува дека завршија неговите денови на рецитирање само од љубов, почнува со комерцијализирање, со држење цена. Е за тоа треба да се зборува околу тракава, за тематиката, за дали филозофијата своја ја одобрувате или не. А не дали требало спот, дали битот бил добар, дали удари фалеле, дали скречовите искинале..

Браво за ЛД, ми го направи меракот што порасна и го сфати филмот конечно. Уште другар му Самурајот да се освести, иако тој мислам дека не ни може да се крене, не се лепи на секој стил како Пеше.
Ова што кажуваш ти јас го разбрав уште пред една година и правев муабет со повеќе луѓе за тоа. До некаде ги разбирам, од почит не се живее. Толку време работат денар немаат земено. Па им скурчи со право...
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Ова што кажуваш ти јас го разбрав уште пред една година и правев муабет со повеќе луѓе за тоа. До некаде ги разбирам, од почит не се живее. Толку време работат денар немаат земено. Па им скурчи со право...
Јас пред многу години, а Пеше од моментот кога се врза со Скај и Гоце. А сега излегува на виделина, еве и спонзори почна да си фаќа. Ќе го крене рапот дефинитивно на поголемо ниво, греота таков талент да остане незабележан.
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Јас пред многу години, а Пеше од моментот кога се врза со Скај и Гоце. А сега излегува на виделина, еве и спонзори почна да си фаќа. Ќе го крене рапот дефинитивно на поголемо ниво, греота таков талент да остане незабележан.
Ма не ме нервира тоа, туку ме нервира сеа шо девојчиња и остали шо појмаа немаа до вчера кој се, сега свршует на цела Легија.
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
Не знам дали ќе го погодам стихот мама кога вика дека рецитирал за другари, али тогаш бил глуп копук што не знаел за цени, карти и за виски! А сака и јака цена и виски човекот! Овде најавува дека завршија неговите денови на рецитирање само од љубов, почнува со комерцијализирање, со држење цена. Е за тоа треба да се зборува околу тракава, за тематиката, за дали филозофијата своја ја одобрувате или не. А не дали требало спот, дали битот бил добар, дали удари фалеле, дали скречовите искинале..
Хехе,познато ни е ова на повекето иако можда не се отвори дискусија на оваа тема.
Си нагласува човекот убаво тука и сосема е во право,рапот еволуира во каков што е поради една причина,кеш,значи порано се правело пари со бум бап битови сега мора помеки и поприфатливи битови и поразновидни тематики не е за џабе тоа колку пари толку музика,сите артисти од златната доба праеле кеш,платинум тираж,голд,силвер,свеедно тоа се многу пари,да се правело кеш од класичен 90's рап сеуште,сите рапери ке правеа таква музика.
Поентата ми е никој не ти прави музика само и исклучиво од љубов.
Но ако веке се искомерцијализира се надевам дека ке си го задржи квалитетот со јаки и квалитетни лирики,прифатливи битови но сепак квалитетни.
Запамтете нема андеграунд и комерцијала има квалитет и неквалитет.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Хехе,познато ни е ова на повекето иако можда не се отвори дискусија на оваа тема.
Си нагласува човекот убаво тука и сосема е во право,рапот еволуира во каков што е поради една причина,кеш,значи порано се правело пари со бум бап битови сега мора помеки и поприфатливи битови и поразновидни тематики не е за џабе тоа колку пари толку музика,сите артисти од златната доба праеле кеш,платинум тираж,голд,silver,свеедно тоа се многу пари,да се правело кеш од класичен 90's рап сеуште,сите рапери ке правеа таква музика.
Поентата ми е никој не ти прави музика само и исклучиво од љубов.
Но ако веке се искомерцијализира се надевам дека ке си го задржи квалитетот со јаки и квалитетни лирики,прифатливи битови но сепак квалитетни.
Запамтете нема андеграунд и комерцијала има квалитет и неквалитет.
Едо Маајка :) Тоа ќе биде Пеше наш, само почекајте.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Едо Маајка ти е право играчиште :)
Но не мора да биде он нека си биде Пеше.
:)
Едо ми е прва асоцијација што ми доаѓа на памет кога некој ќе ми каже, квалитетна комерцијала со помеки, прифатливи битови/текстови а сепак квалитетни. :)
 
Член од
20 јануари 2013
Мислења
399
Поени од реакции
472
tonyo san,strajk,ld i dzaka pa neka bide i edo maajka ПРАВАТ ВИСТИНСКИ РАП,ЗНАЧИ И ДА СКРШНАТ МАЛЦЕ ПАК СЕ ОК.
--- надополнето: 11 февруари 2013 во 21:41 ---
А што ви е на сите гледам почнавте да критикувате, па уште се исти ,сега сите обични смртници имаат пристап до современа дигитална технологија и се разбиар дека се ке биде направено на еден посовремен начин,битно е дека ти прават вистински рап со реални стихови кој ги црпат од секојдневието,е лошо е кога ке почнат да забегуваат на пример знаете за кој мислам демек направиле пари успеале у животот и као сите женски нив ги сакале
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
tonyo san,strajk,ld i dzaka pa neka bide i edo maajka ПРАВАТ ВИСТИНСКИ РАП,ЗНАЧИ И ДА СКРШНАТ МАЛЦЕ ПАК СЕ ОК.
--- надополнето: 11 февруари 2013 во 21:41 ---
А што ви е на сите гледам почнавте да критикувате, па уште се исти ,сега сите обични смртници имаат пристап до современа дигитална технологија и се разбиар дека се ке биде направено на еден посовремен начин,битно е дека ти прават вистински рап со реални стихови кој ги црпат од секојдневието,е лошо е кога ке почнат да забегуваат на пример знаете за кој мислам демек направиле пари успеале у животот и као сите женски нив ги сакале
Твојот пост ме натера да барам по темава кај тоа го критикува некој, па не најдов, поправи ме ако најдеш.

А иначе, оф-топик малце, го поштуваш ли Биги ти? Вака чисто како љубител на рапот прашувам?
 
Член од
20 јануари 2013
Мислења
399
Поени од реакции
472
ок ... не го СЛУШАМ БИГИ,а ти си навивач за црвена ѕвезда или така ми се чини ... чисто онака прашувам
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.799
Времето на Легијата е поминато,што сеа паламудите?

Повремени блесоци и тоа е тоа.


Има многу нови кои заслужуваат поеќе внимание.
 
Член од
20 јануари 2013
Мислења
399
Поени од реакции
472
дај кажи кој се новите ,молим те
--- надополнето: 12 февруари 2013 во 14:53 ---
дај кажи кој се новите ,молим те
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.799
Чим ти не ги знаеш и си ограничен само на легијата што има тогаш ја да ти го проширувам видикот ;)

Остани таков каков што си,ограничен.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom