Левица - Политичка партија

Дали ќе гласате за Левица на Парламентарните избори?

  • Да

  • Ќе гласам за мафијашката коалиција СДССМ-ДПМНЕ

  • Не

  • Ќе гласам за друга "ТРЕТА ОПЦИЈА" партија


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Член од
29 септември 2015
Мислења
243
Поени од реакции
323
1. Не се шиптaри (шиптaрска партија), туку се и против шиптaрите.
2. Не биле на власт до сега.
и Љупчо беше против албанците пред да дојде на власт. После испадна се зборел заради власт.
А кога дојде им даде шверцерски факултет, Окта и Стопанска банка ја продаде на најголемата држава непријател, а македонија и ден денес плаќа огромни пари од штетниот договор.
После испадна дека лаел заради Бугарите.

2. ова не би го коментирал ( да донесам преваранти и уличари затоа што не биле до сега на власт) е во голема мера смешно размислување
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.103
Поени од реакции
5.760
И овие две причини се доволни на толку многу проблеми во државава?
Со економијава што правиме бе брат, нели гледаш дека две чисти немаат во главата кога се работи за економски прашања.
Со комунистички радикализам ли ќе ја оправаме државава? Во 1970-те ли ќе се враќаме?

Дај бе не заебавајте, нели гледате кои шарлатани се членовите на партијава? Не сте ли барем малку способни да направите психолошка евалуација на лидерот на Левица и тие околу него кои ефтини антипатични ликови се?
и Љупчо беше против албанците пред да дојде на власт. После испадна се зборел заради власт.
А кога дојде им даде шверцерски факултет, Окта и Стопанска банка ја продаде на најголемата држава непријател, а македонија и ден денес плаќа огромни пари од штетниот договор.
После испадна дека лаел заради Бугарите.

2. ова не би го коментирал ( да донесам преваранти и уличари затоа што не биле до сега на власт) е во голема мера смешно размислување
1. Да, сè додека има шиптaри во државава и сум приморан да живеам со нив, ќе гласам за секоја партија што отворено кажува дека ќе ги стави под контрола.
2. Да чинеа некоја од партиите што 30 години до сега ја водат власта ќе гласав за нив. Но не сум задоволен од нив и затоа ќе гласам за партија што до сега не била на власт.
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
3.705
Поени од реакции
4.373
и Љупчо беше против албанците пред да дојде на власт. После испадна се зборел заради власт.
А кога дојде им даде шверцерски факултет, Окта и Стопанска банка ја продаде на најголемата држава непријател, а македонија и ден денес плаќа огромни пари од штетниот договор.
После испадна дека лаел заради Бугарите.

2. ова не би го коментирал ( да донесам преваранти и уличари затоа што не биле до сега на власт) е во голема мера смешно размислување
Добро бре..., значи никако да научиме една едноставна лекција1
Демократијата е скапа работа, мора некој да плати.
(Имеше вечера и сега треба некој да плати, па не очекувате јас да платам, цело време ве учам на демократија па ред е да платите)

486 страници само глупо.а до глупо.а
Те сдсСС е крива те ДПсНЕ е криво те Зелените балисти се криви те овој те оној, никако ама баш НИКАКО...
...барем Некој да помисли дека можеби е до системот!
Дека Системот креира таква атмосфера каде овие паразити виреат и се размножуваат.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.152
Поени од реакции
35.243
Де бе не се откажувај!
Ви остана уште некој чекор (внесуење Болгари во Устав, првиот го напраивте 140.000 Македонци станаја Болгари) и сега ќе се откажуваш, не е во ред.
Издржи!

(Во прва половина на '90-тите имаше една афера дека од страна на безбедносни служби биле следени членови на ВМРО-ДПМНЕ за бугарашење. Демек тие не биле за Бугаристан. Само 20/30 години сите од тоа раководство на чело со Љ.Ѓ. јавно почнаа да говорат Македонци не постојат тие биле Булгари! И не, не е проблем што тие се бугареа, проблемот е што тие кои работеа во тие безбедносни служби станаја Болгари и квислинзи.
Денес во 2024 уште има такви кои веруваат дека сдсСС и ДПсНЕ се Македонски партии-работат во интерес на Македонија и Македонците!)
Си ги измешал брзините изгледа. Јас не сум ни сдс ни дпмне, а најмалку левица. И продолжи ти да се тешиш само дека Левица и Димче не биле дел од шарената револуција, само теши се ти така, па како викаат 100 пати изговорена лага станува вистина.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.344
Поени од реакции
22.641
1. Да, сè додека има шиптaри во државава и сум приморан да живеам со нив, ќе гласам за секоја партија што отворено кажува дека ќе ги стави под контрола.
2. Да чинеа некоја од партиите што 30 години до сега ја водат власта ќе гласав за нив. Но не сум задоволен од нив и затоа ќе гласам за партија што до сега не била на власт.

i sto ako glasas za partija sto nema da e del od vlasta? sto ke smenis osven sto ke im pomognes na sipcite?
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
3.705
Поени од реакции
4.373
Си ги измешал брзините изгледа. Јас не сум ни сдс ни дпмне, а најмалку левица. И продолжи ти да се тешиш само дека Левица и Димче не биле дел од шарената револуција, само теши се ти така, па како викаат 100 пати изговорена лага станува вистина.
Не сум помислил уште помалку некаде напишал за тоа што си. Само го коментирам онаа што си го напишал.
Исто и за Димчето и за Левица не сум рекол или напишал дека не биле учесници во шарената куртонијада, напротив имам поинаку пишувано. Не верувам дека сите во Левица се шарени куртони ама па и не ме интересира тоа до толку.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.152
Поени од реакции
35.243
Не сум помислил уште помалку некаде напишал за тоа што си. Само го коментирам онаа што си го напишал.
Исто и за Димчето и за Левица не сум рекол или напишал дека не биле учесници во шарената куртонијада, напротив имам поинаку пишувано. Не верувам дека сите во Левица се шарени куртони ама па и не ме интересира тоа до толку.
Левица ти се од тие шарени куртони што не добија ништо за возврат од сдс, ни едно благодарам што ги донесоа на власт, па сеа ќе изиграваме опозиција и идеолошки ќе се пресметуваме со нив. Отвори на било која страница на Левица и види какви луѓе се движат околу таа партија, идеолошки забегани по тежок комунизам, југословени, и џанаци. Се понашаат бетер од секта, бетер од штабските ботови на сдс и дпмне. Можеш и тука да забележиш на форумов, дека лош збор не смееш да кажеш против Левица и Димче, одма ти се нафрлаат секташите.
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.915
Поени од реакции
1.767
Прегледај го приврзокот 410060

Прегледај го приврзокот 410061

Прегледај го приврзокот 410062

Тешка болест владее во оваа партија. Ако овие ликови на чело со Димче, кој патем е исти кур забеган како овие ако не и бетер, ви се спасот за Македонија, дај да се укнинеме со време и да се разбегаме по светов додека има можност. :icon_lol:
Прелистајте малку на ФБ Охрид слики од минатото
Се секавам оваа џамија е срушија со динамит на полноќ,веднаш после војната.Турската заедница се бунеше,но тогашната власт на Колишески и компанијата негова беа сирови за вакви работи.Кој се бунеше завршуваше на Голи Оток на робија.Таму многу отидоа но малку од нив се вратија,а тие сите беа со истрошени нерви,пола човек.......
 
Член од
3 јуни 2022
Мислења
968
Поени од реакции
2.278
Левица ти се од тие шарени куртони што не добија ништо за возврат од сдс, ни едно благодарам што ги донесоа на власт, па сеа ќе изиграваме опозиција и идеолошки ќе се пресметуваме со нив. Отвори на било која страница на Левица и види какви луѓе се движат околу таа партија, идеолошки забегани по тежок комунизам, југословени, и џанаци. Се понашаат бетер од секта, бетер од штабските ботови на сдс и дпмне. Можеш и тука да забележиш на форумов, дека лош збор не смееш да кажеш против Левица и Димче, одма ти се нафрлаат секташите.
Да сакаа Левица да добијат нешто од Сдс мислам и ќе добиеа со влез подршка во влада, ама и самиот Заев кажа дека он не ги контролира. Друго можеш да ми посочиш конкретни примери за такви “луѓе“ што се движеле околу таа партија ? Ама дај ми од потесното органи на партијата не некои обични рандом членови, оти такви ако не и бетер ги имаш во сите партии а највеќе во дпмне/сдс/дуи

Негативните работи во Левица се неспоредливо помали од глупостите што ги направија партиите спомнати погоре, затоа и ми е глупо да фрламе дрва и камења против партијата која можеби е најмало зло од сите што ги имаме во политичката понуда
 
Член од
7 март 2023
Мислења
3
Поени од реакции
6
Ова е последниот воз за Македонија, дечките имаат цврсти ставови. Тоа го покажаа во собрание, но и по советите. Работата во институциите не е повеќе тајност токму поради нив.
 

Fear In Madrid

Hala Madrid ! ! !
Член од
26 ноември 2009
Мислења
332
Поени од реакции
37
Дајте ми барем 2 причини да гласам за Левица?

јас за лидерот на оваа партија знам само негативни работи.

1. прво дека беше дел од шарената револуција која шараше и кршеше по улици за да се симне Груевски.

Незнам дали ова вие во Левица го гледате како успех или загуба

Да за нив можеби е успех бидејќи влегоа во парламент, но во случајов успехот на Левица, не е успех и на Македонија. За државата е дебакл бидејќи со паѓањето на Груевски се редифинира државата.
Иако човекот напоменуваше на последиците.

(Македонија добива терорист за Премиер, втор јазик, албанец на разознавање, сменето име итн)

Второ Левица ја запомнив по кршењето во Парламент на опрема (платена од граѓаните). Мислам секој човек што има и малку ум знае дека ова е изведување циркуси за фејсбук.

3. Партијата Левица повика да не се излегува на референдум.
резултат од тоа?
па излегоа тие од сдс и името се смени.

4. Левица денес се во парламент и во многу локални власти. И ден денес после 8 години од падот на Груевски не земаа еден сунѓер и боја да исчистат тоа што уништиле.
Како ќе ја оправите државата. Со зборови или со Дела?

5. Чекај вие од Левица, сериозно барате некој да ве гласа, само затоа што сте се карале со Талат и сте биле као навидум против албанците.
еве си дојде Талат на власт. Абе еден протест не направивте.
Ви сметаше Груевски и со месеци протестиравте по улици, ама Талат ви изгледа супер, па за него не ни мрднавте.
Можеби сега е ладно, па затоа не излгувате на протест?

6. се прават демек националисти. Да, ама да ве прашам резулатите каде се?
И Љупчо на времето велеше дека ќе ги скрати крилата на албанците и дека ќе оди на фронт во Солун.
Резултат ( Македонија се подели, стотици раселени лица, А фронт на Солун било само мамка на народот, која и самиот Љупчо неодамна ја призна.
Важно Љупчо испопродаде се и се наполнија со пари.

7. Блокади на буџет на општина Карпош и во град Скопје за луѓе да не земат плати. И да има застој на општината.
А во друга општина гласаат ГУП кој опфаќа 20-тици згради без оконда ги трепне.
Каде е тука логиката?

Луѓе, партијава на зборови и пропаганда можеби е многу Јака.


Ама резултати и дела никаде нема. Јас ќе ја запаметам, како еден од помошниците на Заев во уривање на Груевски.

На кратко Само штети од Левица имаме
Досега ништо арно од нив.
Druze tebe ti e ispien mozokot..
Ke glasame zatoa sto air ne vidovme od ovie dve politicki partii , zatoa gledame spas vo Levica ..
 
Член од
14 декември 2021
Мислења
543
Поени од реакции
1.859
Јас само заради таа причина ќе гласам за Левица, дека преку кур ми се сдс и дпне, 30 години мама ни ебаа, нека дојдат Левица на власт па ако излагаат гомна и од нив ќе ги мењаме. Во вакви муабети Димче ова Димче она, не верувам многу, да видам прво па после ќе судам.
 
Последно уредено:

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.196
Поени од реакции
21.347
Левица ти се од тие шарени куртони што не добија ништо за возврат од сдс, ни едно благодарам што ги донесоа на власт, па сеа ќе изиграваме опозиција и идеолошки ќе се пресметуваме со нив. Отвори на било која страница на Левица и види какви луѓе се движат околу таа партија, идеолошки забегани по тежок комунизам, југословени, и џанаци. Се понашаат бетер од секта, бетер од штабските ботови на сдс и дпмне. Можеш и тука да забележиш на форумов, дека лош збор не смееш да кажеш против Левица и Димче, одма ти се нафрлаат секташите.
Od edna strana si vo pravo od druga strana treba edna jaka disrupcija na politickata scena vo Makedonija. Momentalno osven Levica nema druga partija koja moze da go napravi toa. Odamna ima disbalanz megju Albancite i Makedoncite znaci vagata ne e 40:60 ili 70:30 tuku bukvalno 95:5 vo korist na Albancite odnosno na steta na Makedoncite. I gledam deka sepak oligopolot SDS DPMNE i DUI se zacementira. Ocajna situacija da se bara spas vo Levica ama sto realno ostanuva kako izbor?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom