Левица - Политичка партија

Дали ќе гласате за Левица на Парламентарните избори?

  • Да

  • Ќе гласам за мафијашката коалиција СДССМ-ДПМНЕ

  • Не

  • Ќе гласам за друга "ТРЕТА ОПЦИЈА" партија


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Член од
15 јуни 2013
Мислења
824
Поени од реакции
974
A koj toa narod gleda spasitel vo ovoj Apasijava ? Abe i Zajko i Žmicko i Apasija se pročitani romančinja, kakvi spasiteli, kakvi mesii. Isto i razno-raznite Kekenovci, Bačevci, Bunturi, Munturi, Palčovci, Solzi, Molzi sve na kupče soberi i bacaj na bunište u Drisla. Glas na izbori za vakvite nema šansi.
А што останува друго? Нека подрасипи и Апасиев од досега направеното, ебао.
 
Член од
19 ноември 2020
Мислења
372
Поени од реакции
1.113
A koj toa narod gleda spasitel vo ovoj Apasijava ? Abe i Zajko i Žmicko i Apasija se pročitani romančinja, kakvi spasiteli, kakvi mesii. Isto i razno-raznite Kekenovci, Bačevci, Bunturi, Munturi, Palčovci, Solzi, Molzi sve na kupče soberi i bacaj na bunište u Drisla. Glas na izbori za vakvite nema šansi.
Познат ме е овој наратив. Обично доаѓаше од скриени комуњари ,а сега веќе и доаѓа од вмровци aма во незначителен број кога видоа дека Апасиев добива на популарност.


После 15ти Јули кога мислам ни беше последната шанса да покажеме дека сакаме да имаме држава и тоа отиде во вода, веќе гласам за партијата што највеќе ќе ги натера комуњарите да скубат коси од нервоза. Апасиев им највеќе боде во очи и веќе и убедувам народ во мојата околина да гласаат за Левица.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
11.697
Поени од реакции
11.152
Какво дно допираат партискиве ботови на дпне и сдс алал да им е. Саша Греј на генг бенг снимање со 20 црнци има поголемо достоинство од вас бе.
Фатиле му го дудлаат на џафери само затоа што е во конфликт со Апасиев. Не знам дали да плачам или да се смеам искрено.

Нема поголем канцер од вас во "нашето" општество. Матер и ебавте на држава бидејќи немате 2 грама мозок и давате гз под кирија за минимална плата.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
6.988
Поени од реакции
15.354
Тоа сите го знаеме, Вмро го намести Министер за Одбрана, што е најголемиот апсурд во историјата на човештвото. Сите знаеме дека лижат шупак во Мала Речица, но овој фејкеров Апасиев, се претставуваше дека е нешто различно, за на крај да го испапа на говорница, му ги потроши 3те минути, не му даде 10 како што бараше, и си седна како младо учениче во магарешка клупа.

Се надевам само дека ќе дојде порано денот кога овој фејкеров со долго косиче ќе го дознаат што куртон е, па народот нема да гледа спасител во него.
Чекај сега Апасиев ЌЕ ГО ДОЗНАЕЛЕ дека е фејкер. Е па океј чим сеуште не го знаеме дека е фејкер значи е милион пати подобра опција од докажаните гниди и опинчари од СДС и ВМРО.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
9.094
Поени од реакции
8.963
Ако има некој кој што може да ги натера владејчкава каста и пропратната олигархија, да си ги соберат гомната во овој миг, тогаш тоа е Апасиев.

Плашилото Апасиев со рејтингот на Левица, може да в'тера страв во доволен број на луѓе на моќни позиции.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
2.851
Поени од реакции
11.572
Чекај сега Апасиев ЌЕ ГО ДОЗНАЕЛЕ дека е фејкер. Е па океј чим сеуште не го знаеме дека е фејкер значи е милион пати подобра опција од докажаните гниди и опинчари од СДС и ВМРО.
Јас само кажав дека вакви фаци прошле до сега и од сдс и од вмро, и сите исто завршиле. Народот се палел на нивните говори, и после го јаделе стапот додека тие си се нафатирале убаво. Се додека не видам на дело дека се бори некој во тоа собрание за народот, а не само лупање со рака по говорници за мене е фејкер најголем. Како што е фејкер оној професорон со најселското брадиче.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
6.988
Поени од реакции
15.354
Јас само кажав дека вакви фаци прошле до сега и од сдс и од вмро, и сите исто завршиле. Народот се палел на нивните говори, и после го јаделе стапот додека тие си се нафатирале убаво. Се додека не видам на дело дека се бори некој во тоа собрание за народот, а не само лупање со рака по говорници за мене е фејкер најголем. Како што е фејкер оној професорон со најселското брадиче.
Јас гледам дека за првпат некој во Собрание има појма што е да си пратеник, што е Деловник, која му е функцијата и како треба да говори или поднесува закони/декларации еден пратеник. Ти ако сакаш со калаш да ги испука сите во Собрание за да го гласаш ондак океј. Ама дека исти курац демек бил со дебилите од ВМРО и СДС, кои само стискаат на копчињата за гласање е апсолутно неточно.
Тоа што УДБА-шите како Ефтов и Бачев, како и владините папагали го црнат и црнат по секој ден и го префрлуваат од еден во друг табор очигледно ти повлијаело на перцепцијата, но немај сомнеж дека Апасиев е моментално број 1 пратеник во Собранието.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
2.851
Поени од реакции
11.572
Јас гледам дека за првпат некој во Собрание има појма што е да си пратеник, што е Деловник, која му е функцијата и како треба да говори или поднесува закони/декларации еден пратеник. Ти ако сакаш со калаш да ги испука сите во Собрание за да го гласаш ондак океј. Ама дека исти курац демек бил со дебилите од ВМРО и СДС, кои само стискаат на копчињата за гласање е апсолутно неточно.
Тоа што УДБА-шите како Ефтов и Бачев, како и владините папагали го црнат и црнат по секој ден и го префрлуваат од еден во друг табор очигледно ти повлијаело на перцепцијата, но немај сомнеж дека Апасиев е моментално број 1 пратеник во Собранието.
Ок, дај боже да грешам.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
9.094
Поени од реакции
8.963
Јас само кажав дека вакви фаци прошле до сега и од сдс и од вмро, и сите исто завршиле. Народот се палел на нивните говори, и после го јаделе стапот додека тие си се нафатирале убаво. Се додека не видам на дело дека се бори некој во тоа собрание за народот, а не само лупање со рака по говорници за мене е фејкер најголем. Како што е фејкер оној професорон со најселското брадиче.
Можеби е фејкер, не знаеме, и може ќе излези како нив кога ќе се добери на власт, но Апсиев во моментов е единствен што може да ја запри оваа борба за власт што се случува.

Првиот политички атентат на Заев му го направи педер од Македонија, вториов педер од Бугарија. Заев сака што побрзо да ја разреши работава за да се посвети на локални избори, а другите знаат дека е ова единствениот момент во времето кога има вакум од меѓународната во Македонија, затоа што и американците и европејците се занимаваат со себе, така што тој што ќе излези победник во овој момент ќе владее со Македонија подолги години.

Само голем рејтинг на Апсиев може да ги подисплаши да се проберат и да се договорат, да не и направат штета на државава, а може и да предизвика реакција од меѓународнава.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
6.517
Поени од реакции
10.831
Ако и сега не им стана јасно на сите дека ова се две исти партии, дека работат заедно од 91 па до денес, не знам кога ќе ви стане јасно.

Се ќе направат сега за да се сруши Апасиев ама нема да им помине, секој кој и мисли добро на државата треба да помине од оваа страна.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
9.094
Поени од реакции
8.963
Ако и сега не им стана јасно на сите дека ова се две исти партии, дека работат заедно од 91 па до денес, не знам кога ќе ви стане јасно.

Се ќе направат сега за да се сруши Апасиев ама нема да им помине, секој кој и мисли добро на државата треба да помине од оваа страна.
В'година ова време ќе има локални, и мислам дека ќе биде добро за прв пат да ја видиме Левица на власт. Добро ќе му дојде да почнат од локално ниво. Така ќе може и да ги процениме дали вредат за парламентарни.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
2.851
Поени од реакции
11.572
Можеби е фејкер, не знаеме, и може ќе излези како нив кога ќе се добери на власт, но Апсиев во моментов е единствен што може да ја запри оваа борба за власт што се случува.

Првиот политички атентат на Заев му го направи педер од Македонија, вториов педер од Бугарија. Заев сака што побрзо да ја разреши работава за да се посвети на локални избори, а другите знаат дека е ова единствениот момент во времето кога има вакум од меѓународната во Македонија, затоа што и американците и европејците се занимаваат со себе, така што тој што ќе излези победник во овој момент ќе владее со Македонија подолги години.

Само голем рејтинг на Апсиев може да ги подисплаши да се проберат и да се договорат, да не и направат штета на државава, а може и да предизвика реакција од меѓународнава.
Добро те сфаќам што сакаш да кажеш, но и Никола беше најдобрата опција кога го рушеа Бранко, и Заев беше најдобрата опција кога го рушеа Никола, и сега Апасиев изгледа за најдобрата опција кога сакаме да го срушиме Заев. И сите овие испаднаа за нестабилни фаци, забегани, па поучен од минатото не би се залетувал толку за Димче, особено што е следбеник на една нестабилна идеологија.

Можда грешам, не викам не, можда пребрзо го осудив, не викам не, но кога ќе се изгориш на млекото, ќе дуваш и на маштеницата.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
9.094
Поени од реакции
8.963
Добро те сфаќам што сакаш да кажеш, но и Никола беше најдобрата опција кога го рушеа Бранко, и Заев беше најдобрата опција кога го рушеа Никола, и сега Апасиев изгледа за најдобрата опција кога сакаме да го срушиме Заев.
За жал во право си. Јебига кога бираме помало зло, то е.

Лично сметам дека Апасиев во моментов е најмало зло. Дури и да победи в'година на локални избори, штета што може да ја направи е минимална.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
6.883
Поени од реакции
10.310
В'година ова време ќе има локални, и мислам дека ќе биде добро за прв пат да ја видиме Левица на власт. Добро ќе му дојде да почнат од локално ниво. Така ќе може и да ги процениме дали вредат за парламентарни.
Поголема грешка од тоа тешко можат да направат, да излезат со свои кандидати за градоначалници, што нема шанса да победат и да ја разочараат масата што ќе ги гласа. Единствено да пуштат листи за советници, мада и тоа е голем ризик, подобро е да чекаат парламентарни.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom