Левица - Политичка партија

Дали ќе гласате за Левица на Парламентарните избори?

  • Да

  • Ќе гласам за мафијашката коалиција СДССМ-ДПМНЕ

  • Не

  • Ќе гласам за друга "ТРЕТА ОПЦИЈА" партија


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Член од
6 април 2010
Мислења
1.310
Поени од реакции
8.833
Не сум толку запознаен со сите нивни внатрешни превривања али не би рекол дека се сите истите луѓе. Апасиев и уште неколку да, али единственото нешто што им го пере образот е дека во 2016 излегоа одвоени од СДС, и ако се сеќавате тогаш СДС фрлаа со камења и дрва по нив како ете го спасиле Груевски. Ако беа сите комплетно шарени куртони не верувам дека ќе излегуваа одвоено од СДС на тие избори. Луѓето што денеска ги видов во нивниот дел на протестот, дефинитивно не се од типот на шарените куртони. Ама навистина не се.

Доста разнолика група на луѓе. Разликата во енергија помеѓу нивниот дел и делот на ДПНЕ беше драстична. Да не ги карактеризирам луѓето таму али најлесно е да се опише дека имаше доста радикални луѓе кои не верувам дека би ги трепеле сорос куртоните. Таква коалиција на луѓе ќе биде пеколно тешко да ја одржат заедно. Каков било лапсус во воља за борба би бил недопустлив.
Не велам ништо за партијата и нивните моментали политики. Ќе видиме што реално можат да направат ако успеат дополнително политички да се факторизираат во иднина.
Зборувам за оние ,,шарени револуционери" кои што откако го устоличија Заев останаа извисени, односно не ги добија ветените награди, па едно време коси кубеа по медиуми како биле изиграни во штабските дворски игри, пишувајќи реферати по социјални медиуми контра моменталната власт. Знаејќи го нивниот профил знам дека има и такви кои што се прешалтаа во Левица откако остнаа со стапот во раце. Е за таквите ми е муабетот кога велам ќе ја искористат партијата за да си ги исперат гревовите.
 
Член од
23 октомври 2012
Мислења
27
Поени од реакции
69
Член на политичка партија не сум, а уште помалку сакам да се замарам со политика во вакво труло општество, но мора да го прокоментирам ова што се случуваше во текот на денешниот ден.

Прво ќе почнам со пофалба до Апасиев што е можеби единствен што собра гатс да им се спротивстави на белите мечки во собранието, ако ме разбирате. Погледнете го начинот на кој што се однесува спикерот на едно собрание, како највисока институција во државата, срамно и недозволиво ако сакаме да градиме било каков систем и да имаме напредок на државата. Во поглед на тоа ќе се надоврзам и на овие што слепо веруваат во некои си партиски идеали и плукаат по Апасиев, кај ви е доблеста и чувството за припадност во сопствената земја? Продолжува да се гази уставот и одново и одново да не се испочитува, небаре џабе го имаме во државата.

Второ, протестиве се малку закаснети, едно две години, но добро е да се види дека мрднуваме од мртва точка, посебно со толку голем број на население што не осеќа припадност кон оваа држава и не му е грижа за ништо бидејќи од партија добил вработување за мизерни 14,500к денари... Викаат не дозволувајте да ја продадете душата за пари ако тие не можат да ви го купат достоинството назад.

Трето, ако Апасиев не биде премиер на оваа држава, во догледно време, тогаш и не заслужуваме држава и тој последен што ќе замине нека го изгаси светлото.

Имајте убав ден, бидејќи животот во оваа држава дур се овие кримоси на власт нема да ви биде.
 

Борат

Сагдиев
Член од
22 јули 2019
Мислења
733
Поени од реакции
-2
Се се враќа се се плаќа.
Така и името.
Така и државата.
Но не и животот.

Протестот беше сувишен.
Аздисани патриоти без команда.
Трошење гориво у возила беспотребно.
Ризик од зараза - енормен.

Еден паметен лидер еднаш рече: "Не ми е страв од народ што протестира. Страв ми е од народ што си молчи."

Вчера Заев не направи лошо.
Вчера Заев кажа лошо.
По направеното го изгласавме.
По кажаното му протестиравме.

И Грујо да се врати, ВМРО ќе си го клати.
Чувајте си го здравјето.
Читајте, што повеќе знаете - помоќни сте.
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.058
Поени од реакции
2.386
Како искусно си го дупи Форина. Апасиев вриска, писка, удара по маси, се караат, форина му ги потроши 3те минути на ништо. На крај коа му завршија минутите си седна, без ништо да каже :pos:
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
6.427
Поени од реакции
10.581
Како искусно си го дупи Форина. Апасиев вриска, писка, удара по маси, се караат, форина му ги потроши 3те минути на ништо. На крај коа му завршија минутите си седна, без ништо да каже :pos:
Ти ли сакапе да се тепаш вчера бе?
Вие што го ставивте министер за одбрана и шо тепавте македонски деца кога протестираа ќе кажувате дека Форина некого дупел. Вашите пратеници му цицаа кур низ годините, овие на власт и му го пушеле ваљда, Апасиев е единствен шо му покажал муда на планинарецеов, па сеа знаете дека тоа лошо влијае за вашиот посран лидер и ајде удри по него.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
2.734
Поени од реакции
10.589
Ти ли сакапе да се тепаш вчера бе?
Вие што го ставивте министер за одбрана и шо тепавте македонски деца кога протестираа ќе кажувате дека Форина некого дупел. Вашите пратеници му цицаа кур низ годините, овие на власт и му го пушеле ваљда, Апасиев е единствен шо му покажал муда на планинарецеов, па сеа знаете дека тоа лошо влијае за вашиот посран лидер и ајде удри по него.
Тоа сите го знаеме, Вмро го намести Министер за Одбрана, што е најголемиот апсурд во историјата на човештвото. Сите знаеме дека лижат шупак во Мала Речица, но овој фејкеров Апасиев, се претставуваше дека е нешто различно, за на крај да го испапа на говорница, му ги потроши 3те минути, не му даде 10 како што бараше, и си седна како младо учениче во магарешка клупа.

Се надевам само дека ќе дојде порано денот кога овој фејкеров со долго косиче ќе го дознаат што куртон е, па народот нема да гледа спасител во него.
 
Член од
18 септември 2020
Мислења
52
Поени од реакции
93
А што требаше да направи? Да извади пиштол и да го убие?? Од петни жили барате да му најдете мана, па сега му ги потрошил трите минути бла бла... А вие сте тие, и едните и другите кој му дале право да кажува форина кој колку време смее да говори на говорница. Место да дискутирате дали Апасиев бил во право што се расправал со форина, вие се ситите демек љочето поопасен излезе. Мизерни до немај каде
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
6.427
Поени од реакции
10.581
Тоа сите го знаеме, Вмро го намести Министер за Одбрана, што е најголемиот апсурд во историјата на човештвото. Сите знаеме дека лижат шупак во Мала Речица, но овој фејкеров Апасиев, се претставуваше дека е нешто различно, за на крај да го испапа на говорница, му ги потроши 3те минути, не му даде 10 како што бараше, и си седна како младо учениче во магарешка клупа.

Се надевам само дека ќе дојде порано денот кога овој фејкеров со долго косиче ќе го дознаат што куртон е, па народот нема да гледа спасител во него.
Де бе друже бар ти не биди као останатите од дпмне, не ти доликува па и да си нивни член. Човекот постојано ги напаѓа нашите најголеми крвници од ДУИ, тоа што го направи вчера не беше фејкеризам туку револт као шо го имаме и јас и ти и секој друг човек кој не се лиже на шипац за услуга-две. Вие први го нападнавте него по порталите, свирежите кон Мицкоски беа и повеќе од оправдани и него треба да му биде јасно дека ако сака некогаш да влезе во влада ќе мора да им ја даде предноста на Левица па дури и за премиерско место на Апасиев, затоа што свесни сте сите што ќе се случи на наредни избори. А Димче досега не кикснал, на прв кикс веднаш ќе биде збришан од голем дел што го подржуваат, како што биле и некои други.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
2.734
Поени од реакции
10.589
Де бе друже бар ти не биди као останатите од дпмне, не ти доликува па и да си нивни член. Човекот постојано ги напаѓа нашите најголеми крвници од ДУИ, тоа што го направи вчера не беше фејкеризам туку револт као шо го имаме и јас и ти и секој друг човек кој не се лиже на шипац за услуга-две. Вие први го нападнавте него по порталите, свирежите кон Мицкоски беа и повеќе од оправдани и него треба да му биде јасно дека ако сака некогаш да влезе во влада ќе мора да им ја даде предноста на Левица па дури и за премиерско место на Апасиев, затоа што свесни сте сите што ќе се случи на наредни избори. А Димче досега не кикснал, на прв кикс веднаш ќе биде збришан од голем дел што го подржуваат, како што биле и некои други.
Јас не сум за никого, и не сум ни од вие ни од тие. Јас овој човек не го гледам како спасител на Македонија како што он самиот се претставува. За мене сите што влагаат во тоа Собрание се говна скапани, особено после протестите во 2017та, кога пратеници од Вмро си седеа со скрстени раце додека Мухич и компанија уринираа врз Уставот. Од тогаш па наваму, јас на разни кревања на тонот, и лупање по говорници не се палам ниту ми значат нешто. Се додека не видам боксови да летаат и да се кршат вилици на разни комуњари што глумат авангарда, или на терористи од УЧК, не признавам ништо. До тој степен е дојдено кај мене, што преку глава ми е ради вакви нестрижени џукели како Апасиев, што само лаат на говорница, народ да се пали, да влага во собрание, да се тепа со џандари, и да го јаде најголемиот стап, а истите тие после да си пијат кафе низ ходниците во Собрание. И Крсто Мукоски се дереше, урлаше, пееше химни на говорница, па видовме каде заврши. Истото ќе го снајде и овој. Ради ова, повеќе не паѓам на ниеден збор искажан од тие 120 говна седнати таму. Од политичка коректност ми е дојдено преку стапот.
 
Последно уредено:
Член од
10 септември 2016
Мислења
6.427
Поени од реакции
10.581
Јас не сум за никого, и не сум ни од вие ни од тие. Јас овој човек не го гледам како спасител на Македонија како што он самиот се претставува. За мене сите што влагаат во тоа Собрание се говна скапани, особено после протестите во 2017та, кога пратеници од Вмро си седеа со скрстени раце додека Мухич и компанија уринираа врз Уставот. Од тогаш па наваму, јас на разни кревања на тонот, и лупање по говорници не се палам ниту ми значат нешто. Се додека не видам боксови да летаат и да се кршат вилици на разни комуњари што глумат авангарда, или на терористи од УЧК, не признавам ништо. До тој степен е дојдено кај мене, што преку глава ми е ради вакви неишишани џукели како Апасиев, што само лаат на говорница, народ да се пали, да влага во собрание, да се тепа со џандари, и да го јаде најголемиот стап, а истите тие после да си пијат кафе низ ходниците во Собрание. И Крсто Мукоски се дереше, урлаше, пееше химни на говорница, па видовме каде заврши. Истото ќе го снајде и овој. Ради ова, повеќе не паѓам на ниеден збор искажан од тие 120 говна седнати таму. Од политичка коректност ми е дојдено преку стапот.
Ок фер од твоја страна и јас се согласувам донекаде, но еве замисли вчера Апасиев го мава Талат, неговата кариера е тука завршена, па останатите "Македонци" од сдс доле почнаа да му викаат оти удри по говорницата, за такво нешто ќе беше распнат. Потоа се знае што следува, партијата оди во аут, народот пак ќе нема каде да се групира као сеа шо е Левица и пак ќе си тераат овие истите. А тоа шо го спомна со Муковски и 2017, тоа беше местенка и глума, немаше ништо патриотско во тоа и се виде со текот на времето. Шо ни останува друго освен овој пат што го тргна Левица, само со мудрост и итрина моме да ги победиме затоа што со насилство пак ние ќе го јадеме, јбг и ја сакам да тепаме и палиме ама дали има народ за такво нешто, дали има младина спремна да јаде пендраци секојдневно на улица.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
6.990
Поени од реакции
20.585
Јас не сум за никого, и не сум ни од вие ни од тие. Јас овој човек не го гледам како спасител на Македонија како што он самиот се претставува. За мене сите што влагаат во тоа Собрание се говна скапани, особено после протестите во 2017та, кога пратеници од Вмро си седеа со скрстени раце додека Мухич и компанија уринираа врз Уставот. Од тогаш па наваму, јас на разни кревања на тонот, и лупање по говорници не се палам ниту ми значат нешто. Се додека не видам боксови да летаат и да се кршат вилици на разни комуњари што глумат авангарда, или на терористи од УЧК, не признавам ништо. До тој степен е дојдено кај мене, што преку глава ми е ради вакви нестрижени џукели како Апасиев, што само лаат на говорница, народ да се пали, да влага во собрание, да се тепа со џандари, и да го јаде најголемиот стап, а истите тие после да си пијат кафе низ ходниците во Собрание. И Крсто Мукоски се дереше, урлаше, пееше химни на говорница, па видовме каде заврши. Истото ќе го снајде и овој. Ради ова, повеќе не паѓам на ниеден збор искажан од тие 120 говна седнати таму. Од политичка коректност ми е дојдено преку стапот.
Он воопшто не се преставува како спасител. Напротив, во едно од интервјуата на Канал 5 и самиот кажа Левица не може да ја спаси Македонија што и тоа да значи. Народот сам мора да се спаси а Левица е тука единствено да му помогне во тој процес како инструмент.
 
Последно уредено:
Член од
6 април 2007
Мислења
862
Поени од реакции
274
Се дереше Апасиев за краj на мауабетот на таков начин да биде ставен од командантот.

 
Последно уредено:

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
6.287
Поени од реакции
4.951
Тоа сите го знаеме, Вмро го намести Министер за Одбрана, што е најголемиот апсурд во историјата на човештвото. Сите знаеме дека лижат шупак во Мала Речица, но овој фејкеров Апасиев, се претставуваше дека е нешто различно, за на крај да го испапа на говорница, му ги потроши 3те минути, не му даде 10 како што бараше, и си седна како младо учениче во магарешка клупа.

Се надевам само дека ќе дојде порано денот кога овој фејкеров со долго косиче ќе го дознаат што куртон е, па народот нема да гледа спасител во него.
A koj toa narod gleda spasitel vo ovoj Apasijava ? Abe i Zajko i Žmicko i Apasija se pročitani romančinja, kakvi spasiteli, kakvi mesii. Isto i razno-raznite Kekenovci, Bačevci, Bunturi, Munturi, Palčovci, Solzi, Molzi sve na kupče soberi i bacaj na bunište u Drisla. Glas na izbori za vakvite nema šansi.
 
На врв Bottom