Левица - Политичка партија

Дали ќе гласате за Левица на Парламентарните избори?

  • Да

  • Ќе гласам за мафијашката коалиција СДССМ-ДПМНЕ

  • Не

  • Ќе гласам за друга "ТРЕТА ОПЦИЈА" партија


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Член од
10 јули 2019
Мислења
62
Поени од реакции
33
На хард кор фановивте на левица им го дигна курето Димче со видеово.
 

Борат

Сагдиев
Член од
22 јули 2019
Мислења
770
Поени од реакции
16
Како тоа? Зарем @Борат не тврди постојано дека во интерес на здравјето на луѓето нема да има никакви протести?

Апасиев рече сам ќе оди, иако на пленумот се договоривме да не излегуваме на протест поради ризикот од зараза.
 
Последно уредено:
Член од
23 мај 2013
Мислења
1.082
Поени од реакции
1.255
Апасиев рече сам ќе оди, иако на пленумот се договоривме да не излегуваме на протест поради ризикот од зараза.
Зашто јас ce мислам дека ти си Апасиев ? :icon_lol:
 

Борат

Сагдиев
Член од
22 јули 2019
Мислења
770
Поени од реакции
16
Ставот на Левица беше да не се протестира, тогаш тој стана и рече јас сам ќе одам, па секој со крстот на чело.

Зашто јас ce мислам дека ти си Апасиев ? :icon_lol:
Само еден е Апасиев.
Останатите сме левичари.
 
Последно уредено:
Член од
8 јануари 2013
Мислења
4.083
Поени од реакции
10.075
Само вака остро и агресивно, да се покажат заби. Пола и така не одат на работа и не си ја извршуваат должноста, другата половина се безгласни букви и само следат наредби што треба да се гласа, прав раритет е вака истрајно некој да стои на ставовите и да се спротиставува на неправда.

Него гледам дека намалил бројот на луѓе од владеачката партија што удираа по Апасиев, па можни се три сценариа. Првото е да сфатиле дека со секое нивно обраќање му дигаат публицитет и придонесуваат за помоќна Левица и Апасиев, ова не мислам дека е случајот, не се толку паметни. Второто е дека си нашле НЗС со човекот и си пружиле рака, ова исто нема логика. Третото е дека им гори во партија и дека немаат време да се замараат со Левица, а со вакво распаднато и поделено СДС и Дпмне, само Левица би профитирала. Освен ако не успеат да направат и исценираат раздор и таму.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
11.664
Поени од реакции
11.066
Има нешто слики/видеа од протестот да видиме колку народ има собрано Левица?
 
Член од
27 април 2011
Мислења
2.290
Поени од реакции
2.998
Коа излезе жмицко на сцена да збори нормално прими уааа итн и вмровциве од периферија се фрлија ќе се тепаат зашто се викало уаа против жмицко значи нема да не биде :)
 
Член од
19 март 2011
Мислења
11.664
Поени од реакции
11.066
^
Не е лоша бројка како за почеток, се надевам ќе се зголемува од ден на ден :)
 
Член од
6 април 2010
Мислења
1.317
Поени од реакции
8.891
Една работа што ми смета околу Левица е што довчерашните "револуционери" кои што во тоа т.н ,,режимско рушење" беа искористени како топовско месо или аналогиски поблиску - ко куртоните што ги фрлаа со чатали, е тие луѓе ќе ја искористат партијата за да се исперат од сопствените гревови и ја ребрендираат реториката која што до вчера ги служеше.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
6.445
Поени од реакции
10.628
Сега треба да се удри уште поголем хејт и кон вмро, не може Апасиев ништо да бара повеќе од нив кога на секој чекор го оцрнуваат, ќе дигне уште толку гласови, овие избори ќе гласаат сите неутрални, некој и за прв пат, фактор за влада ќе бидат секако.
 
Член од
1 јули 2020
Мислења
200
Поени од реакции
796
Една работа што ми смета околу Левица е што довчерашните "револуционери" кои што во тоа т.н ,,режимско рушење" беа искористени како топовско месо или аналогиски поблиску - ко куртоните што ги фрлаа со чатали, е тие луѓе ќе ја искористат партијата за да се исперат од сопствените гревови и ја ребрендираат реториката која што до вчера ги служеше.
Не сум толку запознаен со сите нивни внатрешни превривања али не би рекол дека се сите истите луѓе. Апасиев и уште неколку да, али единственото нешто што им го пере образот е дека во 2016 излегоа одвоени од СДС, и ако се сеќавате тогаш СДС фрлаа со камења и дрва по нив како ете го спасиле Груевски. Ако беа сите комплетно шарени куртони не верувам дека ќе излегуваа одвоено од СДС на тие избори. Луѓето што денеска ги видов во нивниот дел на протестот, дефинитивно не се од типот на шарените куртони. Ама навистина не се.

Доста разнолика група на луѓе. Разликата во енергија помеѓу нивниот дел и делот на ДПНЕ беше драстична. Да не ги карактеризирам луѓето таму али најлесно е да се опише дека имаше доста радикални луѓе кои не верувам дека би ги трепеле сорос куртоните. Таква коалиција на луѓе ќе биде пеколно тешко да ја одржат заедно. Каков било лапсус во воља за борба би бил недопустлив.
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
794
Поени од реакции
948
Сега треба да се удри уште поголем хејт и кон вмро, не може Апасиев ништо да бара повеќе од нив кога на секој чекор го оцрнуваат, ќе дигне уште толку гласови, овие избори ќе гласаат сите неутрални, некој и за прв пат, фактор за влада ќе бидат секако.
Да се надеваме, сепак мислам дека еврогејциве ќе го седнат како попче.
 
Член од
1 јули 2020
Мислења
200
Поени од реакции
796
Сега треба да се удри уште поголем хејт и кон вмро, не може Апасиев ништо да бара повеќе од нив кога на секој чекор го оцрнуваат, ќе дигне уште толку гласови, овие избори ќе гласаат сите неутрални, некој и за прв пат, фактор за влада ќе бидат секако.
Мислам дека вакви фронтови не треба да се отвораат. Мислам дека ако во моментов изгубат ДПНЕ надеж дека можат да дојдат на власт едноставно или ќе направат договор со СДС или ќе потпаднат под контрола на Мијалков и мериот групата. Сепак тоа се полтронски партии каде што власта доаѓа на прво место. Тогаш уште 10 години ќе гледаме борба на левица и некој други партии за власт и додека да стигнат да можат да дојдат, удбашите и странците од внатре ќе ја изглодаат целата партија.
 
На врв Bottom