Кучиња (грижа, општи дискусии)

Член од
28 јуни 2018
Мислења
69
Поени од реакции
24
Минијатурна раса на поклон да не дава некој од Охридска околина?
 
Член од
10 февруари 2010
Мислења
688
Поени од реакции
202
Не е баш така.
Ако куче е научено на спиење во затворен, изолиран простор и ти наеднаш го оставиш да спие надвор, тешко дека ќе остане живо.[DOUBLEPOST=1540867606][/DOUBLEPOST]
Куче ако не преживее надвор , нема кој.
Која тешка глупост е оваа[DOUBLEPOST=1540867673][/DOUBLEPOST]
Човек, куче е бе, местото му е надвор. Преживуват надвор и на ниски температури.
Не баш.
Не сите кучиња имаат доволно масно ткиво под кожата и крзно да ги штити.
 

SaltNPepa

Other's envy, owner's pride!!!
Член од
14 септември 2012
Мислења
1.756
Поени од реакции
2.289
Pomalo ne mozele da ti go dadat kutreto? Inaku ke prezivee ako im dobra kukicka, ako e na zafet postaven i zagraden kako treba boksot. Ama, mjau mja-to doma bara cetkanje kako rasa, a za nadvor ne znam na sto ke lici... ne zna dali si svesen za toj moment
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
10.903
Поени од реакции
6.614
Хахахахха... колку им се тресат на кучињата бе, џоа американци сте, затоа ви се размазени "на мама и на тато лепотаните". :pos::pos:
Јас доберманот го чувам надвор (во бокс со добро изолирана куќарка), еве скоро 3 години ќе прави, па до сега еднаш нема кивнато..
 
Член од
29 октомври 2018
Мислења
8
Поени од реакции
1
Pomalo ne mozele da ti go dadat kutreto? Inaku ke prezivee ako im dobra kukicka, ako e na zafet postaven i zagraden kako treba boksot. Ama, mjau mja-to doma bara cetkanje kako rasa, a za nadvor ne znam na sto ke lici... ne zna dali si svesen za toj moment
Hahahah doma. A nadvor nemoze da se cetka? A za boksot neznam kako go zamisluvas pa se mislis kakvo bi bilo. Boksot e betoniran so kukarka i poktien e celiot[DOUBLEPOST=1540908417][/DOUBLEPOST]
Хахахахха... колку им се тресат на кучињата бе, џоа американци сте, затоа ви се размазени "на мама и на тато лепотаните". :pos::pos:
Јас доберманот го чувам надвор (во бокс со добро изолирана куќарка), еве скоро 3 години ќе прави, па до сега еднаш нема кивнато..
Ke se treses koga e malo a skapo plateno :)
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
10.903
Поени од реакции
6.614
Треси му се, затоа ќе има разлигавено куче и ќе доаѓаш после 1 година на форумот да бараш совети како да го смириш кучето дека ти е агресивно, дека те гриза, дека ги гриза другите и тн.
Поздрав :cool:
 

SaltNPepa

Other's envy, owner's pride!!!
Член од
14 септември 2012
Мислења
1.756
Поени од реакции
2.289
Hahahah doma. A nadvor nemoze da se cetka? A za boksot neznam kako go zamisluvas pa se mislis kakvo bi bilo. Boksot e betoniran so kukarka i poktien e celiot[DOUBLEPOST=1540908417][/DOUBLEPOST]
Ke se treses koga e malo a skapo plateno :)
Me zezas? Ocekuvas kuce sto zivee doma i nadvor da ima ista dlaka? Ne znam sto da ti kazam
 
На врв Bottom