Кучиња (грижа, општи дискусии)

Vlatko_Gjorce

Ѓубре
Член од
17 април 2009
Мислења
2.357
Поени од реакции
1.942
Провери нешто да не го мачи на кучето , провери ја куќарката да не му е претесна , нешто да го боцка..
Решен first world проблемот, џабе замарав...тепихот од куќарката му го извадив и си влезе, изгледа му мириса нешто тепихо, ја не осетив вака некој чуден/јак мирис ама неговиот нос и мојот не е исто :D
Дека татко ми рече му го извадил тепихо и пак не влагало ама он изгледа преку ден а не е будала кучево преку ден на ова топло да се пика у куќаркана да спие :D
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
507
Поени од реакции
64
Од месара. И без пари ти даваат, ако купиш месо за јадење

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Во кој месари? Каде што прашував викаат дека немале коски, готово (обработено) им стигало месото...
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
4.830
Поени од реакции
5.508
Во кој месари? Каде што прашував викаат дека немале коски, готово (обработено) им стигало месото...
Па прашај во помали месари, не големи како промес и слични, во помали маалски месари сигурно ќе најдеш

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Член од
9 ноември 2017
Мислења
482
Поени од реакции
1.158
Кажете некој фризер за кучиња низ Карпош/Центар, само да не треба да чекам до 14ти ноември за да го однесам песот.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
2.711
Поени од реакции
2.507
Кажете некој фризер за кучиња низ Карпош/Центар, само да не треба да чекам до 14ти ноември за да го однесам песот.
Pet shop Fauna кај Мечос
И таму ќе чекаш, ама кога не си реѕервирал на време тоа ти е. Има доста луѓе што почнаа да се грижат за своите миленици и да ги носат на груминг а премалку луѓе го работат тоа.
 
Член од
28 јуни 2018
Мислења
69
Поени од реакции
24
Мали расни кучиња погодни за во куќа да не продава некој или знае некој што продава?
 

Емкаа

крофни од драго.
Член од
14 мај 2008
Мислења
3.598
Поени од реакции
5.869
Мислам скоро сите дека знаете дека имам Маламут стар 2 години. Имам постирано и слики во Кајгана миленичиња, кој ги видел знае дека е бел. Во принова од 7 кучиња немаше ниедно друго бело, иначе двајцата други родители се со сиво / темно крзно. Е сега исто така горе долу сите кои ја пратат темата знаат дека долго време се бореше со демодексот и еве да чукнам во дрво последниве 4 месеци е супер, не е на никаква терапија и крзното си се врати.
Е сега, на песот почнаа да му растат црни влакна :D Околу ушите најизразено. Ме интересира дали ова може да е последица на демодексот или е генетика?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
78.471
Поени од реакции
166.207
Мислам скоро сите дека знаете дека имам Маламут стар 2 години. Имам постирано и слики во Кајгана миленичиња, кој ги видел знае дека е бел. Во принова од 7 кучиња немаше ниедно друго бело, иначе двајцата други родители се со сиво / темно крзно. Е сега исто така горе долу сите кои ја пратат темата знаат дека долго време се бореше со демодексот и еве да чукнам во дрво последниве 4 месеци е супер, не е на никаква терапија и крзното си се врати.
Е сега, на песот почнаа да му растат црни влакна :D Околу ушите најизразено. Ме интересира дали ова може да е последица на демодексот или е генетика?
Не дека се разбирам ама на зајакот мој во третата година од животот му поцрнеа ушите, ноџињата и носот хаха, инаку целиот беше бел. Секако може тропам глупости, може различно е, само правам паралела со ситуацијата :D
 

Doc Holliday

Модератор
Член од
5 ноември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
3.939
Мислам скоро сите дека знаете дека имам Маламут стар 2 години. Имам постирано и слики во Кајгана миленичиња, кој ги видел знае дека е бел. Во принова од 7 кучиња немаше ниедно друго бело, иначе двајцата други родители се со сиво / темно крзно. Е сега исто така горе долу сите кои ја пратат темата знаат дека долго време се бореше со демодексот и еве да чукнам во дрво последниве 4 месеци е супер, не е на никаква терапија и крзното си се врати.
Е сега, на песот почнаа да му растат црни влакна :D Околу ушите најизразено. Ме интересира дали ова може да е последица на демодексот или е генетика?
Генетика....99% сигурност
 
Член од
29 октомври 2018
Мислења
8
Поени од реакции
1
Zdravo na site,
Sakam da zemam malo kuce chow chow ima 35-40 dena dali bi izdrzalo vo boks vo kukarka??? mi izgleda malo a ide zima :) vase iskustvo ke ve molam
 
На врв Bottom