Кучиња (грижа, општи дискусии)

Член од
29 октомври 2018
Мислења
8
Поени од реакции
1
Pomalo ne mozele da ti go dadat kutreto? Inaku ke prezivee ako im dobra kukicka, ako e na zafet postaven i zagraden kako treba boksot. Ama, mjau mja-to doma bara cetkanje kako rasa, a za nadvor ne znam na sto ke lici... ne zna dali si svesen za toj moment
Hahahah doma. A nadvor nemoze da se cetka? A za boksot neznam kako go zamisluvas pa se mislis kakvo bi bilo. Boksot e betoniran so kukarka i poktien e celiot[DOUBLEPOST=1540908417][/DOUBLEPOST]
Хахахахха... колку им се тресат на кучињата бе, џоа американци сте, затоа ви се размазени "на мама и на тато лепотаните". :pos::pos:
Јас доберманот го чувам надвор (во бокс со добро изолирана куќарка), еве скоро 3 години ќе прави, па до сега еднаш нема кивнато..
Ke se treses koga e malo a skapo plateno :)
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
11.328
Поени од реакции
7.305
Треси му се, затоа ќе има разлигавено куче и ќе доаѓаш после 1 година на форумот да бараш совети како да го смириш кучето дека ти е агресивно, дека те гриза, дека ги гриза другите и тн.
Поздрав :cool:
 

SaltNPepa

Other's envy, owner's pride!!!
Член од
14 септември 2012
Мислења
1.814
Поени од реакции
2.364
Hahahah doma. A nadvor nemoze da se cetka? A za boksot neznam kako go zamisluvas pa se mislis kakvo bi bilo. Boksot e betoniran so kukarka i poktien e celiot[DOUBLEPOST=1540908417][/DOUBLEPOST]
Ke se treses koga e malo a skapo plateno :)
Me zezas? Ocekuvas kuce sto zivee doma i nadvor da ima ista dlaka? Ne znam sto da ti kazam
 

SaltNPepa

Other's envy, owner's pride!!!
Член од
14 септември 2012
Мислења
1.814
Поени од реакции
2.364
Boksot nema apsolutno nikakva vrska so dlakata. Kuce sto zivee doma i kice sto zivee nadvor nema ista dlaka
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
11.328
Поени од реакции
7.305
Инаку во недела ќе има изложба во Струмица.
 
Член од
9 ноември 2017
Мислења
482
Поени од реакции
1.161
Кучево веќе 2 дена не јаде од тањирчето или што и да му фрлам, а ако му давам од рака јаде. Некој знае што може да биде работата?
 

Емкаа

крофни од драго.
Член од
14 мај 2008
Мислења
3.864
Поени од реакции
7.821
Кучево веќе 2 дена не јаде од тањирчето или што и да му фрлам, а ако му давам од рака јаде. Некој знае што може да биде работата?
Тоа ти е препрдавање. И песот мој, навреден длабоко ако му се стави јадењето во чинија, се научи само од рака да јаде.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
82.067
Поени од реакции
184.788
Bravo za tebe zaklucokot ti e cista 10ka. :D[DOUBLEPOST=1540912321][/DOUBLEPOST]
Bravo zaklucokot ti e cista 10ka . Hahaha :D
Clenot e veterinar i ima pravo, taka sto vo idnina ako planiras da se smees, preseli se na Femina.
 
Член од
9 ноември 2017
Мислења
482
Поени од реакции
1.161
Тоа ти е препрдавање. И песот мој, навреден длабоко ако му се стави јадењето во чинија, се научи само од рака да јаде.
И што да му правам? По цел ден не јаде ако не му дадам.
 

ficdogg

221b
Член од
29 септември 2008
Мислења
1.098
Поени од реакции
688
И што да му правам? По цел ден не јаде ако не му дадам.
Направи му рутина со јадењето секој ден во исто време да биде. Стави му во чинијата, и ако не го изеде за 15 минути, дигни го јадењето и остави го гладен до следното јадење. Ќе се инати малку ама глад е глад. И контролирај колку храна добива измеѓу оброци, можно е и да не е ни гладно па затоа пребира.
ПС испери го убаво тањирот или пробај во друг за во случај тањирот да не му мириса или нешто сл.
 
На врв Bottom