Купување таблет компјутер

jovankrstevski1

ТАТА_МАТА
Член од
2 декември 2012
Мислења
849
Поени од реакции
568
Па и nexus 10 нема наведено 3G. Мене ми треба континуирана интеренет конекција. Добро, ке треба да се задоволам со wi-fi изглеа...
Имаш и со 3Г таблети, мој совет асус, ама ако wifi ти брка работа не се мисли за нексус 10 добро сочуван. Јас така направив со нексус 7 и одлична работа направив
 
Член од
15 март 2013
Мислења
955
Поени од реакции
620
Шо викате за Nexus 7 новиов? Или бољи е стариот што е со tegra 3? Иако глеав многу comparison видеа, некако ми е повеќе за игрите, апликациите и преносливоста. Не сакам да го користам за јавување преку мобилна мрежа (пошто смартфоните се покажаа непрактични во тоа, батеријата за пола ден отиде ако се јавуваш често и си на wifi повремено). Си иам Nokia C2-05 што му трае 7 дена батеријата и со него си се јавувам.
Ова HTC Desire X срање од батерија има. Затоа сакам некој таблет да е ефтин, малку поголем од најголемиот телефон, а сепак пракитчен и сегде да го носам :)
го продаваш ли десире-то :)
 
Член од
2 јануари 2011
Мислења
1.557
Поени од реакции
998
добар таблет докај 100евра сакам да нарачам од ибеј, некоја препорака да дадете
 
Член од
26 февруари 2007
Мислења
73
Поени од реакции
39
Сакам да земам таблет кој претежно би се користел за гледање цртани и детски интерактивни игри. Двата (линк во прилог) таблета наводно се со ипс панел, па ме интересира ваше мислење за самиот дисплеј (агол на гледање итн).
http://amc.com.mk/ShopDetal.aspx?ArticleID=40331&i=15&l=MK&q=&SupplierArticleID=QP1010Q&Action=
http://www.anhoch.com/pcmarket/index.php?cat_id=1005&pid=35519
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
641
Поени од реакции
510
Ми треба мислење за овај таблет
http://one.mk/one-detalna/product/acer-iconia-tab-b1-710-7-wi-fiandro-t.html#null
знам дека е подпросечен, за исти пари имаше и ASUS Memo pad 7, со 16 ГБ меморија, квард просец 1,2, ама веќе го нема на залиха па овај остана единствен за избор :(
не ми треба за нешто посебно, суфрање интернет, скајп, некое филмче, јутјуб и некоја безвезна игра... Дали ќе брка работа или ќе кинам нерви? :) гледав коментари и видеа, мислењата се поделени....
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
Дечки, имам едно прашање до вас што се разбирате во таблетиве.


Се ближи роденден на мајка ми и сакам да и купам таблет. Таа почетник за компјутери односно ги знае основните работи што и се потребни за работа - меил, јутуб, повер поинт и тако даље. Каков таблет би ми препорачале да и купам до/околу 150 евра. Значи и треба на неа наместо лаптопот да го носи на службените патувања, да може со таблетот да се поврзе на проектор за презентации, да види меил, да има вајрлес на таблетот, да се слуша на скајп и да им МС Офис. Значи основни работи. :)
 
Член од
15 март 2013
Мислења
955
Поени од реакции
620
Не ми е јасно која е логиката да се купуваат таблети без 3г модул навистина,а истите да се над 10000
 
Член од
26 февруари 2014
Мислења
6
Поени од реакции
1
Мал е бројот на таблети (10") што имаат вграден 3г модул а повеќето поддржуваат usb 3g стик
 
Член од
11 март 2014
Мислења
1
Поени од реакции
0
Член од
20 октомври 2013
Мислења
1.096
Поени од реакции
509
Член од
20 декември 2009
Мислења
42
Поени од реакции
2
ми треба помош, сакам да купувам пренослив компјутер до 46 000 денари што препорачувате која марка какви перформанси?
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
Мајка ми доби како награда Самсунг галакси 3 таблетче од Анхоч . Како го извадив од кутија има батерија негде до пола, го апдејтирав и прочачкав ваму таму 5-10 минути , сега ме интересира за полненјето дали да го дотрошам до крај па да ставам да се пуни , или веднаш да го ставам да се пуни ? и Колку време да оставам на полнач ? само да се наполни или да го оставам троа повеќе да поседи , нели велат 12 саата .... поздрав
 

Lajce

Не за сркање
Член од
19 април 2006
Мислења
997
Поени од реакции
116
Нема врска празнање до крај па полнење, тоа важело за никел манган батерии, за литиумски батерии полниш кога сакаш и колку сакаш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom