Купување таблет компјутер

Член од
25 мај 2010
Мислења
3.153
Поени од реакции
6.358
овие таблетиве што се по 2500 би служеле само за јутуб без многу кочење ? сакам да му земам на татко ми дека гледа емисии и чита вести од таблет ништо повеќе
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.235
Поени од реакции
2.232
овие таблетиве што се по 2500 би служеле само за јутуб без многу кочење ? сакам да му земам на татко ми дека гледа емисии и чита вести од таблет ништо повеќе
Ако не работи многу со компјутери татко ти и нема да му менува многу ако е поспор, немаат осет луѓето што е споро дур не видат нешто побрзо.
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.252
Поени од реакции
2.548
овие таблетиве што се по 2500 би служеле само за јутуб без многу кочење ? сакам да му земам на татко ми дека гледа емисии и чита вести од таблет ништо повеќе
што има за 2500ден? некои заостанати модели со 512мб рам. тоа е неупотребливо денеска. бар 1гб и некој пристоен квадкоре.
такви се од 3500ден нагоре.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
20.363
Поени од реакции
32.326
тоа ни на непријател не би му дал, под 2 гб рам све е да го удриш од земја
 

devilko

♆ wicked one ♆
Член од
28 август 2014
Мислења
1.601
Поени од реакции
5.517
овие таблетиве што се по 2500 би служеле само за јутуб без многу кочење ? сакам да му земам на татко ми дека гледа емисии и чита вести од таблет ништо повеќе
Искрено, нема ни за јутјуб да можеш да го користиш. Сестра ми зема оваков пред некоја година, и кажав дека џабе ги фрла парите. После само неколку употребувања го остави и така стоеше година дена пошто таблетот буквално беше нефункционален за никаква работа од што беше спор. После заврши и во ѓубре. Ако стварно сакаш да му земеш нешто за евтини пари, јас би можел да ти понудам постар таблет (со 2гб РАМ) за кој можеш да бидеш сигурен дека за тие пари ќе ја врши намената за која ти треба.
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.153
Поени од реакции
6.358
Ако не работи многу со компјутери татко ти и нема да му менува многу ако е поспор, немаат осет луѓето што е споро дур не видат нешто побрзо.
што има за 2500ден? некои заостанати модели со 512мб рам. тоа е неупотребливо денеска. бар 1гб и некој пристоен квадкоре.
такви се од 3500ден нагоре.
Искрено, нема ни за јутјуб да можеш да го користиш. Сестра ми зема оваков пред некоја година, и кажав дека џабе ги фрла парите. После само неколку употребувања го остави и така стоеше година дена пошто таблетот буквално беше нефункционален за никаква работа од што беше спор. После заврши и во ѓубре. Ако стварно сакаш да му земеш нешто за евтини пари, јас би можел да ти понудам постар таблет (со 2гб РАМ) за кој можеш да бидеш сигурен дека за тие пари ќе ја врши намената за која ти треба.
што мислите за овој таблет

http://setec.mk/index.php?route=product/product&path=10004&product_id=47035

можеби леново за таблети се подобри ама долги години користам хуавеи телефон и сум презадоволен, па еве на нашиов маркет ова ми фати око.
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.252
Поени од реакции
2.548
што мислите за овој таблет

http://setec.mk/index.php?route=product/product&path=10004&product_id=47035

можеби леново за таблети се подобри ама долги години користам хуавеи телефон и сум презадоволен, па еве на нашиов маркет ова ми фати око.
ок е таблетот, 1гб за сурфање е ок. 2 гб е минимум ако инсталира фејсбук, вибер итн. а за сурф и јутјуб и 1гб рам мислам ќе е ок.
 

devilko

♆ wicked one ♆
Член од
28 август 2014
Мислења
1.601
Поени од реакции
5.517
што мислите за овој таблет

http://setec.mk/index.php?route=product/product&path=10004&product_id=47035

можеби леново за таблети се подобри ама долги години користам хуавеи телефон и сум презадоволен, па еве на нашиов маркет ова ми фати око.
Не верувам дека ќе ти вршат 1ГБ РАМ на андроид таблет во 2019, а камоли ако гледаш подолгорочно. Едноставно самиот оперативен систем и апликации си бараат минимум 2ГБ РАМ за да имаш бар какво, такво мазно користење. Еве, и ако и то работи за суф и јутјуб сега со судни маки, со некој опера броусер, за пола година ќе може да го користиш само како послужавник, тацна итн.
 
Член од
27 јануари 2018
Мислења
287
Поени од реакции
1.231
Другари, ве молам за помош.

Вчера купив андроид
таблет арно ама ми дадоа само едно мало кабелче за поврзување од таблет во пц.

20190711_190011.jpg

ССега не ми е јасно,ссакам да се поврзам на интернет од таблетот, дами морам да имам посебен кабел или може и бежично да се поврзам?
Мислам ме сфативте што сакам да кажам, и дали ако може како оди тоа?

Порано знаев, сега имам зарѓано малку.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
20.363
Поени од реакции
32.326
Другари, ве молам за помош.

Вчера купив андроид
таблет арно ама ми дадоа само едно мало кабелче за поврзување од таблет во пц.

Прегледај го приврзокот 212503

ССега не ми е јасно,ссакам да се поврзам на интернет од таблетот, дами морам да имам посебен кабел или може и бежично да се поврзам?
Мислам ме сфативте што сакам да кажам, и дали ако може како оди тоа?

Порано знаев, сега имам зарѓано малку.
Па можеш преку вифи, упали вифи на таблетот пиши ја лозинката и готово
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
20.363
Поени од реакции
32.326
Немам ваму вифи
Не сум во Мкд.
Мислев дали можам да поврзам со телефон.
Па упали на мобилниот tethering и подеси пасворд, после ќе можеш него да го користиш како рутер
 

Kajgana Shop

На врв Bottom