Кршење тастатури и мауси

Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Ајде да ви пратам слика од мојто куќиште старо.:pos2:Еднаш ми прекурчи оти кантер не а уклучуеше со клоца го збуа.И еве...

Му улетав со мајгери.Малку зачури ама пак работеше.Сеа е пензјониран ама у добра работна состојба.
 

Sacansi*

Oh, crystal ball!
Член од
4 април 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
68
Маусов го рокам кога играм CS :)))

Најмн се иам изнервирано на God Of War 2 на сони 2 коа стигнав од прилика до крајот и ме убија и требаше цела мисија одпоново а највише штета сум напраил на resident evil 4 кај шо скршив 3 џоестика
Абе а кај Исо во компјутерница Флегма и Исо? :D
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Се случувало да ударам по тастатурата или маусот да летне некаде во соба (обично тој го извлекуваше подебелиот крај :icon_lol:). Но сега со intelli 3.0 ни на крај памет не ми паѓа такво нешто :)
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Имам кршено повеќе мауси со боксови на 100 делови... на играта Grand Billiards кога играв со другарот во мрежа на пари... ја имам кршено тастатурата со боксови и го имам кршено куќиштето кога ме зезаше компјутерот... мониторот трпел боксови ама ништо не му е :) Инаку после откако ќе ми помине нервозата мака ми е зошто сум го скршил маусот не за друго мрза ми е да одам друг да купувам...:). Но во последно време се воздржувам од такви работи не кршам веќе!
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
36
Поени од реакции
4
Колку боксови има испиено мониторот ,, само он си знае ,, единствена игра што ме има извадено од такт е МАФИА имаше една мисија кога треба да се тркаш и да завршиш прв ама толку беше глупо направено што беше скоро невозможно но затоа после си најдов баг у играта и ја поминав без проблем ,, малце забегав на друго место ама во периодот кога ја играв играта нјмногу патеше мојот компјутер
 

Samaramon

¤ ξωટ ¤
Член од
17 декември 2005
Мислења
1.081
Поени од реакции
18
Само глуфчо пате оти ми е нај при рака...

Особено при некој глуп ADSL DC у сред инстанца, аррг.
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Имам скрешно еден модем кај што ми стои нетов ама тогаш толку многу се изнервирав што ми се идеше пцто надвор да го зашупам, играм кланска на кантер и почна лаг да има а јас имам од кабел нет интернет и го скршив модемот а тастатура и маус неам скршено до сеа:).
 

Снајпериста

несреќник
Член од
20 ноември 2008
Мислења
293
Поени од реакции
4
jas koga ke se iznerviram od nekoja igra mavam na tastaturata ama potoa mi e smesno kako letaat kopcinata koga mavam po nea a i mausot go ima baknato zidot mnogu pati ama pak e ziv :vozbud:
 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
И тоа некогаш како страда.Како што кажав најголема глупост ми е фрлање на маусот низ прозор
Другар коа го изнервира сони кецот го фрли низ прозор цел, ама у трева падна. Иначе замисли така фрлаш маус и некој комшија бап по глава и после ќе биде еј комши ми падна маусот џитни нагоре :)
da manam tastatura so sum ja kupil 100$ nikogas ama kukisteto mi e lom od kloci mavanje
а куќиштето помалце од 100 долари ти е?:)
А будокаи на компјутер или на Playstation - зашто барам драгонбал игра долго време а на интернет ги има ептен оние најлупите
ПС2. На нет ги имаш Халф Лајф и Куеј 3 модовите.
ti brat igraj dragon ball z budokai 3
Ееееј богами нервира коа ќе изгубиш со Гоку од Фриза!

Иначе претежно мавам у бирото, на фпс маусот го трескам од биро а на игри само со тастатура има јадено боксови и таа! Сеа спејсов едвај го погаѓам зашо скршен е се клати ко клацкалка.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Последно беше на Burnout Paradise,долга трка изгубена на самиот крај,поради дебилната радар мапа!

Но,во едната рака имав гејмпад од 40 евра,во другата имав маус од 60 евра,па мирно ги спуштив,и со раце удрив во паркет.
Уф,како ја играм,се повеќе ми оди на нерви играта.
 

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
Другар коа го изнервира сони кецот го фрли низ прозор цел, ама у трева падна. Иначе замисли така фрлаш маус и некој комшија бап по глава и после ќе биде еј комши ми падна маусот џитни нагоре :)

а куќиштето помалце од 100 долари ти е?:)

ПС2. На нет ги имаш Халф Лајф и Куеј 3 модовите.

Ееееј богами нервира коа ќе изгубиш со Гоку од Фриза!

Иначе претежно мавам у бирото, на фпс маусот го трескам од биро а на игри само со тастатура има јадено боксови и таа! Сеа спејсов едвај го погаѓам зашо скршен е се клати ко клацкалка.

абе види сеа куќиштето(ламарината) е 1000-2000 денари и не куца магарето ако е извиткана
 

Kajgana Shop

На врв Bottom