Кршење тастатури и мауси

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Купете лап-топ, па да ве видам дали ке мавате по тастатура (ако помислиш дека под тастатура е матичната плоча и хард дискот) кој се помали, па се по склони на оштетување. Особено хардот, со еден удар може комплетно да се онеспособи.
 

alex_death

To be or not to be!
Член од
10 октомври 2008
Мислења
583
Поени од реакции
90
Купете лап-топ, па да ве видам дали ке мавате по тастатура (ако помислиш дека под тастатура е матичната плоча и хард дискот) кој се помали, па се по склони на оштетување. Особено хардот, со еден удар може комплетно да се онеспособи.
:pos2::pos2::pos2: Со еден удар блу скрин оф дет ! :pos2:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.533
Поени од реакции
14.256
PES кога играм и коа ќе примам некои педерски гол, тастатурата ја мавам од мониторот, и летаат и копчиња и се ...
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Eднаш на Need For Speed добро го оштетив тој глушецот, т.е. не ми работеше левиот клик шо е..
ама си имав резерва:pipi:
 

^рЕтАрДиРаН

error: Invalid Title
Член од
14 август 2007
Мислења
292
Поени од реакции
0
Досега имам онеспособено :) две тастатури, скршено еден маус, и сегашниот е прилично напатен :) Најчесто на НФС Мост Вантед кога за 10 сек. ми се приближи од 1000м. и на крајот ме тица :(
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Последно беше на Burnout Paradise,долга трка изгубена на самиот крај,поради дебилната радар мапа!

Но,во едната рака имав гејмпад од 40 евра,во другата имав маус од 60 евра,па мирно ги спуштив,и со раце удрив во паркет.
Уф,како ја играм,се повеќе ми оди на нерви играта.
Thats the spirit. :pos:

Сега си имам кб од 300 денари и маус од 200, ама никогаш ги немам ударено од нервоза. Минатиот пат скршив цел сет (читај, цел), кб, маус и пад, не можам да се сетам која игра беше, ама многу бев нервозен, плус сестра ми нешто ме замараше цело време. Ги треснав маусот и тастатурата од подот, а падот го фрлив во корпа. Оттогаш, писито нема почувствувено болка. :pos:

Од новите, единствено маусот има претрпено стрес. Играв F.E.A.R., и ми излезе Алма. Малку рипнав од столот а маусот летна во принтерот. До ден денес, се познава црна шара на принтерот. :pos:
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
30
Највеке се нервирам кога играм FIFA09, кога ми даваат гоол од само една еденствена акција и единствен шут у гоол од нивна страна. тогаш настапува тастатурата. Партали ја правам. За 4месеци имам сменето 3тастатури и сите од FIFA09
:pos2::pos2:
 

KGB

^ KaGeBe ^awp^
Член од
15 јануари 2008
Мислења
625
Поени од реакции
6
nikogas nisto nemam skerseno na Pc. :wink:
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.561
Поени од реакции
33.814
Хм, земајќи во предвид дека не сум некој гејмер со професионална опрема..
Имам сменето 4 keyboards и 2 глувчиња. Глувчињата обично на меко завршуваат, додека тастатурија ја фаќам за едната крај и ја ударам во биро/ѕид/од глава..
2-3 пати редење на копчињата (сите до едно копчиња) и откажуваат.

Најмногу страдаат ради слабата интернет конекција, кога играм нешто онлајн. Никогаш не се нервирам толку од самата игра.

:kesa:
 

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
Купете лап-топ, па да ве видам дали ке мавате по тастатура (ако помислиш дека под тастатура е матичната плоча и хард дискот) кој се помали, па се по склони на оштетување. Особено хардот, со еден удар може комплетно да се онеспособи.
купено, и се воздржувам некако(додуша и не играм многу во последно време) ама ако мавам сега мавам со ногата в паркет

едит: баш сега летна маусот кон ѕидот не сакаше да кликне на Испрати одговор
 

Voice of Jericho

Twisted Firestarter
Член од
13 септември 2008
Мислења
301
Поени од реакции
137
Тастатура и маус досега не ми се десило да скршам али џоистик........ Не можам да се сетам колку пати лом го напраив на Sony-то. :)
 
Член од
27 јануари 2008
Мислења
1.611
Поени од реакции
85
Тастатура, маус, пластика на џоистик, заштитник тоа на звучникот го ритнав и се искрши ( за малку и звучникот )...
 

Mr.HyPNoTiC

UnTraceable Guest!
Член од
13 ноември 2007
Мислења
1.450
Поени од реакции
239
Само џојстик кршам :)
 

ONE

Член од
21 декември 2008
Мислења
895
Поени од реакции
64
Јас не кршам ама каблите од тастатурата, маусот и џоистикот знаат што им се има се десено.:pos2::pos2:
 
Член од
14 април 2007
Мислења
1.812
Поени од реакции
1.047
Јас ударам по тастатурата,ама да ја скршам не ми се случило.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom