Кој е најубав град во Македонија (слики) и зошто?

Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
Гевгелија (за забавата и заради климата)
Скопје (за живеење)

Охрид - за се друго
 

Sandra

wicked
Член од
24 август 2005
Мислења
1.490
Поени од реакции
224
Ohrid najubav grad.. Skopje najubav akcent.. hmm.. neznam koj e najubav :)
 

MSV

Член од
24 март 2005
Мислења
2.423
Поени од реакции
38
humanoid напиша:
Најубав македонски град е Солун! :D
Дефинитивно.........
Иако тоа циганите што по некоја чудна игра на случајноста се нарекуваат грци бараат виза за таму......Сепак Солун е најубав МАКЕДОНСКИ ГРАД!!!!
 
Член од
25 август 2005
Мислења
98
Поени од реакции
2
Macedalien напиша:
Гевгелија (за забавата и заради климата)
Скопје (за живеење)

Охрид - за се друго
Skopje e najkatasrofalen grad za ziveenje. Leto nad 50 stepena e i ne se zivi tamu. Najubavo e u Ohrid i za ziveenje i za se. Taka?
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
FortunE напиша:
Дајте слики да доловиме и ние од убавините за кои кажувате дека ги имаат вашите градови. На пример јас не сум шетала низ Велес, Ресен, Струмица и многу други места низ Македонијава. Жалам поради тоа и се надевам дека еден ден со свои очи ќе видам многу убавини кои ќе ги оправдаат вашите пофалби :wink:
Ne ni ti preporacuvam mnogu da dojdes vo Veles :? :?
 
Член од
28 мај 2005
Мислења
6.373
Поени од реакции
177
Goddess of Chaos напиша:
FortunE напиша:
Дајте слики да доловиме и ние од убавините за кои кажувате дека ги имаат вашите градови. На пример јас не сум шетала низ Велес, Ресен, Струмица и многу други места низ Македонијава. Жалам поради тоа и се надевам дека еден ден со свои очи ќе видам многу убавини кои ќе ги оправдаат вашите пофалби :wink:
Ne ni ti preporacuvam mnogu da dojdes vo Veles :? :?

e zasto....a ja pa mislev nekoj pat da go vidam veles...i drugo.... :wink:
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
LouWeed напиша:
Goddess of Chaos напиша:
FortunE напиша:
Дајте слики да доловиме и ние од убавините за кои кажувате дека ги имаат вашите градови. На пример јас не сум шетала низ Велес, Ресен, Струмица и многу други места низ Македонијава. Жалам поради тоа и се надевам дека еден ден со свои очи ќе видам многу убавини кои ќе ги оправдаат вашите пофалби :wink:
Ne ni ti preporacuvam mnogu da dojdes vo Veles :? :?
e zasto....a ja pa mislev nekoj pat da go vidam veles...i drugo.... :wink:
In my opinion it sucks :? Ete ne si go falam gradot i si priznavam deka ic ne mi se svigja ama toa e toa.A za drugo :D
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Најубав град во Македонија е Костур!! Без конкуренција.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.419
Поени од реакции
7.771
Goddess of Chaos напиша:
In my opinion it sucks :? Ete ne si go falam gradot i si priznavam deka ic ne mi se svigja ama toa e toa.A za drugo :D
Божице, не е лош Велес, мене ми се допаѓа костурницата, интересна ми е фабриката што се наоѓа после градот на патот накај Оризари(ме потсетува на стаза од една моја омилена игра), Базенот е фин. Пречи што добар дел од улиците се еднонасочни, па е тежок за возење додека да се навикнеш.
Инаку мислам дека тебе не ти се допаѓа градот бидејки е некако хммм лошо граден, повеке личи на развлечено село, неколку кули, а другото се куќи.
 

Wolf Pack

ThE ChieF
Член од
24 јули 2005
Мислења
783
Поени од реакции
5
Tamo i Probishtip u onaj manastiro kako se vikashe, Sveti Jovan Osogovski li beshe, stvarno e zakon tamo. Mislam deka sega imat kao motel ili hotel za gostii odlichna hrana se prai, u leto e najubavo se razbira. Vremeto od ubavo poubavo, svezh vazduh a be super 8)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom