Кој е најубав град во Македонија (слики) и зошто?

Наташа Радио Милева Мара

Проф. Др. Маг. Мами
Член од
29 април 2005
Мислења
3.835
Поени од реакции
1.118
SeaGull напиша:
Epa natasa, dojde vreme i da se kaze.


Jas gi imam pominato site gradovi od Mkd, malce e nevkusno da se zboruva za toa koj grad e najubav, zatoa sto sekoj za sebe si e ubav na svoj nacin, site si imaat prednosti i mani.
Megutoa, za mene, naj naj grad vo Mkd e Strumica. Mozam da osetam sega kolku si samo gorda, natasa :lol:
kaко не ми е срам дури сега го прочитав постот :oops: ама ми го наполни срцето убавини :lol: а за гордост ич не кажувај :ilu:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
Пффт. Немам отидено во Струмица, ама по кажувањата вреди да се намине, ако не за друго - заради струмичанките.
 

SeaGull

Walter
Член од
17 мај 2005
Мислења
763
Поени од реакции
9
natasa напиша:
kaко не ми е срам дури сега го прочитав постот :oops: ама ми го наполни срцето убавини :lol: а за гордост ич не кажувај :ilu:
Lele nate, kako taka da ne go vidiss. Ama aj opravdano ti e. Ako e zabaveno, da ne e zaboraveno :lol: :lol:



A ti, druze Acid, da gledas da pominess nakaj Strumica, nemas promasaj za dobra zabava. Sramota e Strumica da ja nemas videno 8)
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.419
Поени од реакции
7.771
И јас сум бил во неколку градови во нашата прекрасна Македонија, сите биле фини, меѓутоа коа беф во Велес во војска многу ми недостасуваше Скопје. Не сум баш скопјанец, живеам во Миладиновци, кај рафинеријата, нато базата, аеродромот, источно од слободната зона Бунарџик. А да отворам јас тема за најубаво село???? :D
 

Буковец

www.KETERING.com.mk
Член од
3 јули 2005
Мислења
996
Поени од реакции
15
Скопје ми е најубаво, ама можеби само зашто таму израснав, живеев, се оженив, работев и ме влечат спомени.Инаку реално да се разбереме скопје нема некои убавини пред се на урбанистички план.Ама како и да е сум прво за Скопје а после за Охрид (пред 2000та год.) и Битола.
 

Mesaja

Dot.
Член од
14 јуни 2005
Мислења
5.532
Поени од реакции
16
СКОПЈЕ,Македонски Брод и Битола......
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Do koga ke ve ucam deca deka oT Resen nema poubav grad :wink:
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Дајте слики да доловиме и ние од убавините за кои кажувате дека ги имаат вашите градови. На пример јас не сум шетала низ Велес, Ресен, Струмица и многу други места низ Македонијава. Жалам поради тоа и се надевам дека еден ден со свои очи ќе видам многу убавини кои ќе ги оправдаат вашите пофалби :wink:
 

Wolf Pack

ThE ChieF
Член од
24 јули 2005
Мислења
783
Поени од реакции
5
Тука ставив многу слики од Кочани. Би сакал и другите членови ако имат шанса нека земат апаративе и нека исликат све живо од нивниот град. Не само центарот и тоа, него сликајте го градот од поглед на планина на пример, некои маала шо ви се допагат...итн
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
:pos: Ako pocnam da slikam ezeroto galicica manastirite okolu naleto ke mom da gla da krenam od gosti :)))))
Sega na strana ke ima sliki za skoro :)))
 

Wolf Pack

ThE ChieF
Член од
24 јули 2005
Мислења
783
Поени од реакции
5
Ај чекаме, и од Преспа ако можеш земи некоја слика или две :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom