Кој е насловот на песнава? (Барам песна)

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
За сите оние кои имаат смартфони, нека ја спуштат апликацијата Shazam. Кога слушаш песна што не ја знаеш ја уклучуваш апликацијата да ја слушне и ја препознава песната.
*Ја препознава само ако ја има песната во базата на Amazon.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Пред некое време пишав дека барав песна со нешто para disatncia se queda, денес додека седев во едно кафуле свиреше песнава која успеав да ја најдам. Чинаm таа првата песна е од бендов, или од некој апла сличен на него. Хитиште тешко е, низ реклами ја имаше порано. Во овај стил е , речиси идентична, дури мислам дека и истиот пејач го има во неа,се живо претерав али не се најдува од бендов . Ако на некој му опали нека ја стегни овде :)
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
Пред некое време пишав дека барав песна со нешто para disatncia se queda, денес додека седев во едно кафуле свиреше песнава која успеав да ја најдам. Чинаm таа првата песна е од бендов, или од некој апла сличен на него. Хитиште тешко е, низ реклами ја имаше порано. Во овај стил е , речиси идентична, дури мислам дека и истиот пејач го има во неа,се живо претерав али не се најдува од бендов . Ако на некој му опали нека ја стегни овде :)
Не знам која е песната али барај песни од Ibrahim Ferer. Мислам дека е тој чоеко шо го бараш.

Јас барам една друга песна. Ви текнува на одјавувањето од програма на МТВ шо одеше еден спот со снимки од цела Македонија и завршваше со Антената на Пелистер и Охридско езеро?? Ако ви текнува, ја барам песната шо оди во позадина. Никако не можам да ја најдам. Се мислев дека е од Вангелис али не ја најдов досега.
 
П

Паган-др

Гостин
Ми треба македонска песна, мислам дека е од Дани, не ја најдов на ЈуТјуб.

Вака иде рефренот:

Да си бил, да си бил ти некој друг, друга да сум била јас...

Кажете која е, цел ден у глава ми се мота...
 
Член од
19 мај 2008
Мислења
1.921
Поени од реакции
475
Ми треба македонска песна, мислам дека е од Дани, не ја најдов на ЈуТјуб.

Вака иде рефренот:

Да си бил, да си бил ти некој друг, друга да сум била јас...

Кажете која е, цел ден у глава ми се мота...
Ќе да е оваа :)
 
Член од
1 август 2009
Мислења
453
Поени од реакции
960
Јас барам една друга песна. Ви текнува на одјавувањето од програма на МТВ шо одеше еден спот со снимки од цела Македонија и завршваше со Антената на Пелистер и Охридско езеро?? Ако ви текнува, ја барам песната шо оди во позадина. Никако не можам да ја најдам. Се мислев дека е од Вангелис али не ја најдов досега.
И јас сум се прашувала за таа песна, но не знам ни од каде да почнам да ја барам. Претпоставувам дека е некоја композиција направена со намера да биде употребена во шпицата.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Не знам која е песната али барај песни од Ibrahim Ferer. Мислам дека е тој чоеко шо го бараш.

Јас барам една друга песна. Ви текнува на одјавувањето од програма на МТВ шо одеше еден спот со снимки од цела Македонија и завршваше со Антената на Пелистер и Охридско езеро?? Ако ви текнува, ја барам песната шо оди во позадина. Никако не можам да ја најдам. Се мислев дека е од Вангелис али не ја најдов досега.
Сто посто е негова, т.е тој пее, но многу нормално, јас не можам да ја најдам иако преслушав скоро се :)
Иначе песната што ја бараш е страшилиште. Не можам да се сетам целосно како идеше, но провери го и Eнио Мориконе, можеби негова е, на памет така ми иди.
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Пред малку на Антена 5 одеше една песна, видов пишеше дека е "Va va voom" од Nicki Minaj, ама кога ја пуштив на јутјуб беше сосема друга. Песната идеше цело врме како инструменталка и женски глас рецитира нешто. Ако помогне некој ќе му бидам многу благодарен :)
 

Gunner4ever

Vive la France
Член од
14 ноември 2009
Мислења
663
Поени од реакции
130
Ufff baram pesna sea mn se slusase pesnata ima samo edna strofa i celo vreme toa se pee nesto ide When we grow up we would tell stories..... taka nesto idese :/
 
Член од
2 мај 2006
Мислења
132
Поени од реакции
83
Барам нова House Traka...Ама баш е house...и на средината некаде,траката прекинува и се слуша женски вокал...I need some.... (малку звучи како на германски) но мислам дека е англиски....делот го има 4 5 пати во тракта:)
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
дечки, како се вика песнава што оди во позадина на линков (тивко се слуша ама сигурно ви е позната).. пијано балада.. можеби е француска не сум сигурен... ама ме нервира не можам да ја најдам..




EDIT: Ја најдов... Балада Пара Аделина...
 
Член од
22 мај 2010
Мислења
629
Поени од реакции
109
дајте линк од торент од добри рок песни .....:)
--- надополнето: 1 ноември 2012 во 20:50 ---
на бубамара иде една песна во стилот на кирил џајковски и нешто се спонува made in macedonia која е песната ?!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom