Кој е насловот на песнава? (Барам песна)

Fr0ST

Hail The King!
Член од
15 јуни 2012
Мислења
60
Поени од реакции
92
У последно време се вртеше пенсава на радио бубамара инструменталка е со труба и пополека забрзува песната во стил на суперхикс не е ска панк али слично на тоа и само едни зборови се повторуваат (рас,два,три и скок ) и почнува
 
Член од
23 март 2011
Мислења
88
Поени од реакции
16
Vcera slusnav edna reggae numera maski vokal imam samo dva tri zbora "..montain drinking from the fountain..." imase nekako turski primesi. Fala Vi odnapred
 

Epics™

Академски граѓанин
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
3.891
Вчера вечерта во трговски го слушнав тој типот од лева страна што свири на гитара, пееше една многу убава песна и ми остана во глава и еве цело сабајле ја барам, но неможам да ја најдам.

Имаше едно делче "Признавам, јас без тебе неможам" ако добро го слушнав така беше.
Ќе може ли некој да ми помогне да ја најдам ? Ќе го частам.

Благодарам однапред.
 
Член од
16 август 2011
Мислења
57
Поени од реакции
403
Вчера вечерта во трговски го слушнав тој типот од лева страна што свири на гитара, пееше една многу убава песна и ми остана во глава и еве цело сабајле ја барам, но неможам да ја најдам.

Имаше едно делче "Признавам, јас без тебе неможам" ако добро го слушнав така беше.
Ќе може ли некој да ми помогне да ја најдам ? Ќе го частам.

Благодарам однапред.
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.403
Поени од реакции
6.024
Никако неможам да се сетам на песната а преска ја слушнав на тв...значи имаше едно делче како Nothing gonna stop me now или us now при крајот,во стил на Muse или the Killers...
 

Epics™

Академски граѓанин
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
3.891
Вчера вечерта во трговски го слушнав тој типот од лева страна што свири на гитара, пееше една многу убава песна и ми остана во глава и еве цело сабајле ја барам, но неможам да ја најдам.

Имаше едно делче "Признавам, јас без тебе неможам" ако добро го слушнав така беше.
Ќе може ли некој да ми помогне да ја најдам ? Ќе го частам.

Благодарам однапред.
Некој ? Навистина сакам да ја најдам песнава. Кој ќе ми помогне ќе добие частење !
 

Epics™

Академски граѓанин
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
3.891
Да не е од Владо Јаневски - Некогаш и негде?
Не е пријателе, не е ни таа, кога ја слушнав си помислив на тоа, ама не е.
Хаха единствено ми преостанува да се вратам и да го прашам.

Фала во секој случај.
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.926
Поени од реакции
9.534
Ја барам оваа траката шо ојт на 24Вести кога се овие акробативе ја даваат обично???
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
како се вика песнана што ие на реклама на дискавери за она LIFE ON A WIRE да не знае некој?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom