Кој е насловот на песнава? (Барам песна)

Член од
28 јуни 2015
Мислења
853
Поени од реакции
451
Неможам да најдам една песна многу е стара ја слушнав на Антена пред некој ден...
Вокал хаус, ја пее женско, а текстот оди вака нешто:

Na na na na na na nanana na.. such a beautiful thing, such a beautiful thing..

Барем така ми звучеше (може и не е beautiful thing) :D
И не, не е Andain - Beautiful thing
Check this out...

Jask feat. Jocie - Beautiful (Jocie In My Room Mix)

https://youtu.be/2ECQcqjJmbM

Одличен ремикс.
 
Член од
4 јуни 2015
Мислења
239
Поени од реакции
221
Anne Marie - 2002 пробај да не е.[DOUBLEPOST=1529589471][/DOUBLEPOST]Симнете си Shazam, и одма чим ја чуете саканата песна тогаш кликнете Shazam Now, и одма ќе ви ја открие!
Shazam, не може да ги открие сите песни...
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.549
Поени од реакции
931
Shazam, не може да ги открие сите песни...
Мене за среќа ми ги открива, ама само преку радио кога ќе ги начекам одма микрофонот од телефонот до звучникот и одма стискам Shazam. А кога ќе пробам да запеам е тогаш ништо не наоѓа.Дали пошто не ме бива за пеење xD
Ама да 80% од случаевите за мене работи топ.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.052
Поени од реакции
12.936
1. Барам песна од Иги Поп која е оригинал на оваа песна


барем почетокот памтам тотално ист беше.

2. Барам песна од екс ју бендот „Неки То Воле Вруче“, или ептен да сум утнал да не е од нив, ама мислам 95% од нив е, овој стих го памтам само
„А ја сам љубичице давно набрао, и такав живат сам изабрао“
 
Член од
3 март 2010
Мислења
633
Поени од реакции
359
Има една песна ама никако да ја најдам, денес во 7 сатот ја слушав на радио најверојатно на антена5 беше, летна песна измеѓу поп и комерцијален хаус, машко пеј, на англиски
слична е во стилот на ocean drive - duke dumont и i took pill in ibbizza - mike posner
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.549
Поени од реакции
931
Има една песна ама никако да ја најдам, денес во 7 сатот ја слушав на радио најверојатно на антена5 беше, летна песна измеѓу поп и комерцијален хаус, машко пеј, на англиски
слична е во стилот на ocean drive - duke dumont и i took pill in ibbizza - mike posner
Maroon 5 - Girls Like You???
 
Член од
17 март 2017
Мислења
315
Поени од реакции
513
Барам една народна,не можам никаде да ја најдам на youtube. "После оние ридови,така ми велеа,има една долина,рајот на земјата."Машки вокал беше.
 

pacienat

Лабав надуен
Член од
7 септември 2010
Мислења
524
Поени од реакции
718
off topic*
Дечки од каде спуштате музика т.е дали знаете некоја free music - web страна за даунлоад само со wav или flac формат?
 

mr wednesday

We're soldiers. Soldiers don't go to hell.
Член од
24 јуни 2017
Мислења
1.649
Поени од реакции
7.997
На капитол фм слушнав кантри песна многу профи само врска неам као иде текстот.. па евентуално ако некој го слуша тоа радио и да ја чул песната да ја знае нека пише. пошо реално од кантри песни само таа врти ја иам приметено два-три пати.
 
M

memento

Гостин
We could have a good good time, we can go to your place or go back to mine

Знае некој како се вика песната?
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.223
Поени од реакции
6.697
AE pomos..makedonska pesna,akusticna..tekstot ide nekako toa sto jas go nemam kraj nea go najde sega zosto begas taka li se cuvstvuvas..pred pola saat na antena ja slusnav,pres 1 nedela isto
 

Kajgana Shop

На врв Bottom