Кој е насловот на песнава? (Барам песна)

Член од
15 август 2011
Мислења
125
Поени од реакции
40
fly little bird fly free, fly on
now that the darkness has come... нешо така, дееп хаус трака ?!
 
Член од
15 октомври 2017
Мислења
2
Поени од реакции
0
Ajde malku pomos :) makedonska pesna maski vokal del od tekstot: "Nemil son ovoj den nemil trik tvojot lik..... sonliv sum no jasno e se ti si srekna vo spomenite... (sakam da trae sonot na jave' nasiot den da pobedi)"
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.857
Поени од реакции
7.546
Мене за среќа ми ги открива, ама само преку радио кога ќе ги начекам одма микрофонот од телефонот до звучникот и одма стискам Shazam. А кога ќе пробам да запеам е тогаш ништо не наоѓа.Дали пошто не ме бива за пеење xD
Ама да 80% од случаевите за мене работи топ.
Знам дека е стар малце постов ама да пишам во врска со Shazam кога пееш ретко наоѓа дури и никогаш.

Интересно е што и да си во малку гужва во кафиќ, ресторан ќе ти ја најде песната што во моментот е пуштена (ако побараш нормално) и дури и текстот ќе ти го најде и ќе го вчитува како оди во песната пеењето.
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.549
Поени од реакции
931
Знам дека е стар малце постов ама да пишам во врска со Shazam кога пееш ретко наоѓа дури и никогаш.

Интересно е што и да си во малку гужва во кафиќ, ресторан ќе ти ја најде песната што во моментот е пуштена (ако побараш нормално) и дури и текстот ќе ти го најде и ќе го вчитува како оди во песната пеењето.
Нормално тоа е направено за да наоѓа песни а не за некој да пее.
Ретко кога фаќа така. За наоѓање песни е инстант. Кај мене 99% ги има погодено.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Барам музика (сеа мислам дека се 2-3 песни све на све) од првата македонска техно група (сеа двајца беа заедно) М&M, инаку Милчо и Миле се викаат. Едниот од нив е сопственик на 3д продукција. На youtube барав, ама може нешто погрешно барам. Една од песните беше со некоја „зона“, а другата беше Life is extasy. Ова е музика од средни 90-ти, ако некој се сеќава, нека повели!
 
Член од
28 јуни 2015
Мислења
853
Поени од реакции
451
Барам музика (сеа мислам дека се 2-3 песни све на све) од првата македонска техно група (сеа двајца беа заедно) М&M, инаку Милчо и Миле се викаат. Едниот од нив е сопственик на 3д продукција. На youtube барав, ама може нешто погрешно барам. Една од песните беше со некоја „зона“, а другата беше Life is extasy. Ова е музика од средни 90-ти, ако некој се сеќава, нека повели!
Ако е сопственик на активна 3Д продукција - контактирај го преку веб страната (би требало да има).
ФБ станица, профил на социјални мрежи - исто така доаѓаат во обзир.
На овој начин ќе добиеш инфо "од изворот".

---

Едит:
Дечките се Милчо Узунов и Миле Гошевски.

Линк до изданието:
https://www.discogs.com/MM-Macedonian-Techno-Sound/release/4192529

П.С. И, како, задоволен ли си од фидбекот?
 
Последно уредено:
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.857
Поени од реакции
7.546
Нормално тоа е направено за да наоѓа песни а не за некој да пее.
Ретко кога фаќа така. За наоѓање песни е инстант. Кај мене 99% ги има погодено.
Не сум пробал дали наоѓа македонски песни.

Си пробал тоа ?
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Ако е сопственик на активна 3Д продукција - контактирај го преку веб страната (би требало да има).
ФБ станица, профил на социјални мрежи - исто така доаѓаат во обзир.

На овој начин ќе добиеш инфо "од изворот".
Абе јас малку ги памтам, у тоа време сум бил основно, средно. Они се луѓе по 50 и кусур години. Сеа да им пишуем на фејсбук некако не ми иде, тинејџерски фазон ми е. Мислев некако, некаде да не се стаени на youtube или soundcloud.
Музиката може да ви звучи малку наивно, мада, у свое време не беше лоша и се вртеше по клубовиве. На еден од нив, жена му е Дани, водеше емисија на Шител 90-ти години и сними една песна покасно, ама тралалајка...dsg нешто.
 
Член од
28 јуни 2015
Мислења
853
Поени од реакции
451
Абе јас малку ги памтам, у тоа време сум бил основно, средно. Они се луѓе по 50 и кусур години. Сеа да им пишуем на фејсбук некако не ми иде, тинејџерски фазон ми е. Мислев некако, некаде да не се стаени на youtube или soundcloud.
Музиката може да ви звучи малку наивно, мада, у свое време не беше лоша и се вртеше по клубовиве. На еден од нив, жена му е Дани, водеше емисија на Шител 90-ти години и сними една песна покасно, ама тралалајка...dsg нешто.
Знам за кого зборуваш.
Види го дополнувањето на мојот пост од погоре (направи рифреш).
Се надевам дека инфо-то ќе ти биде од корист.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom