Кој е насловот на песнава? (Барам песна)

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Некој да не знае која песна беше power play на Антена 5 изминатиов месец ? :D
 
Член од
5 август 2008
Мислења
6.007
Поени од реакции
5.324
некој да помогне да најдам една песна.
Ја слушав прееска на радио и неможам никако да ја најдам пошо заборавив како идеше текстот ми текнуваат само некој делови. Мислам дека е од Врчак пошто гласот ми личеше на него.

Дозволив да ме направи клен а она стана мој плен. Влегувам во соба во кревет гледам уште две девојки едната ми вика тука вчера направи огномет втоарата... а третата ме влече во кревет а јас окезен.

Одрпилика нешто вака не ми текнува поточно како беше
 
Член од
28 јуни 2015
Мислења
854
Поени од реакции
451
некој да помогне да најдам една песна.
Ја слушав прееска на радио и неможам никако да ја најдам пошо заборавив како идеше текстот ми текнуваат само некој делови. Мислам дека е од Врчак пошто гласот ми личеше на него.

Дозволив да ме направи клен а она стана мој плен. Влегувам во соба во кревет гледам уште две девојки едната ми вика тука вчера направи огномет втоарата... а третата ме влече во кревет а јас окезен.

Одрпилика нешто вака не ми текнува поточно како беше
Vrchak feat. Tamara Todevska - Ne Sum Sama
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.181
Поени од реакции
17.991
Не знаев дека има ваква тема.

Абе барам една песна никако да ја најдам, ја немам слушано можи 15-16 години, ја имав на едно CD од пазар купено, ја изведува француска рок група.

Спотот му е нешто на маса се качени, со бел чаршав мислам беше, а на масата си седат луѓе си јадат.

Па туркаат тоа се.

Имаше порано еден француски музички канал по кабловскиве и често ја пуштаа.
 
Член од
28 јуни 2015
Мислења
854
Поени од реакции
451
Не знаев дека има ваква тема.

Абе барам една песна никако да ја најдам, ја немам слушано можи 15-16 години, ја имав на едно CD од пазар купено, ја изведува француска рок група.

Спотот му е нешто на маса се качени, со бел чаршав мислам беше, а на масата си седат луѓе си јадат.

Па туркаат тоа се.

Имаше порано еден француски музички канал по кабловскиве и често ја пуштаа.
Here you go...
Big Soul - Le Brio (Branchez La Guitare)


Bonus track:
Big Soul - Hippy Hippy Shake ;)

 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.271
Поени од реакции
22.546
Која е песната што иде на новата реклама на Вип со библиотекарката ?
 
Член од
25 октомври 2010
Мислења
735
Поени од реакции
704
Барам песна подолго време ,песната е во рок верзија само гитари балада,Ја пуштат на пулс радио секоја вечер околу 9 часот . Во песната се пее на српски и англиски,рефренот иде вака Није време за нас, we are both to lose.......................bluz. Некој да ја знае?
 
Член од
28 јуни 2015
Мислења
854
Поени од реакции
451
Барам песна подолго време ,песната е во рок верзија само гитари балада,Ја пуштат на пулс радио секоја вечер околу 9 часот . Во песната се пее на српски и англиски,рефренот иде вака Није време за нас, we are both to lose.......................bluz. Некој да ја знае?
Провери ги следниве три песни...

1. Belfast Food / Hrvoje Hodak - Nije vrijeme josh za nas
2. Igor Ivanovic - Ovo nije vrijeme za nas
3. Regina - Ljubav nije za nas
 
Последно уредено:
Член од
25 октомври 2010
Мислења
735
Поени од реакции
704
Провери ги следниве три песни...

1. Belfast Food / Hrvoje Hodak - Nije vrijeme josh za nas
2. Igor Ivanovic - Ovo nije vrijeme za nas
3. Regina - Ljubav nije za nas
Не, не е таа песна, значи во песната се пеат стихови на српски и на англиски. Вака иде Реф.. Није време за нас We are both to lose......
 
Член од
8 јуни 2015
Мислења
1
Поени од реакции
0
Имаше порано една ''рап'' група у мк (2005-2010 година) 3ца мислам беа ич неможе да ми текне како се викаше
знам носеа онакви блузи и фармерки 5 броја поголеми браќа мислам беа имаше едно дете и другите 2ца може беа 17-18 год
Само се сеќавам на 3 збора од песна нивна ВИДИ ЈА ЖЕНСКАВА ако на некој му текне кој беа нека пише[DOUBLEPOST=1523912848][/DOUBLEPOST]
Имаше порано една ''рап'' група у мк (2005-2010 година) 3ца мислам беа ич неможе да ми текне како се викаше
знам носеа онакви блузи и фармерки 5 броја поголеми браќа мислам беа имаше едно дете и другите 2ца може беа 17-18 год
Само се сеќавам на 3 збора од песна нивна ВИДИ ЈА ЖЕНСКАВА ако на некој му текне кој беа нека пише
ja najdov https://www.youtube.com/watch?v=242xk5kTjF4
 
Последно уредено:
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873
https://www.bbc.co.uk/programmes/w3cswgv9#play
Дечки песната од 02:35 некаде почнува,ама понатака ми е тешко да разберам,пошо нашиот коњ(премиер) дава интервју.
Македонска народна песна,иде нешто маце,маки,маски непто така се повторува не можам да
разберам....
Кој погоди има пиво од мене!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom