Кој е насловот на песнава? (Барам песна)

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.720
Поени од реакции
1.477
Една песна текстот иде нешто вака :
Еј , еј зошто ме остави еј ова болка на рана срце нема да преболи ... Ноќва пее од срце , Прости ми за се , заборави на се , не оди те љубам јас ? Некој се скапав од барање!
 
Член од
19 април 2013
Мислења
2.004
Поени од реакции
2.100
Една песна текстот иде нешто вака :
Еј , еј зошто ме остави еј ова болка на рана срце нема да преболи ... Ноќва пее од срце , Прости ми за се , заборави на се , не оди те љубам јас ? Некој се скапав од барање!
хеви метал е?
 
Член од
19 април 2013
Мислења
2.004
Поени од реакции
2.100
Барам наслов на песната или ако ја најде некој супер од 1994 изведена на макфест е типов личи на Панки од Куку Леле текстот иде : ПРОСТИ МИ , ПРОСТИ МИ ЗА СЕ, ЗАБОРАВИ ТЕ ЉУБАМ ЈАС! еЈ ЗОШТО МЕ ОСТАВИ? зНАЈ ОВА БОЛКА И РАНА СРЦЕ НЕМА ДА ЈА ПРЕБОЛИ , НОЌВА ПЕЕ ЗА ТЕБЕ ОД СРЦЕ .. Така нешто :)
Една песна текстот иде нешто вака :
Еј , еј зошто ме остави еј ова болка на рана срце нема да преболи ... Ноќва пее од срце , Прости ми за се , заборави на се , не оди те љубам јас ? Некој се скапав од барање!

ти оваа изгледа со години ја бараш. :)
викаш личи на Панки, ги провери сите негови и на Куку Леле песни?
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.720
Поени од реакции
1.477
ти оваа изгледа со години ја бараш. :)
викаш личи на Панки, ги провери сите негови и на Куку Леле песни?
Се вика Остани ја изведува Панки ама ја нема никаде за слушање.
 
Последно уредено:
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873
Било која(кои) песни од народните на клипчето,и уште побитно изведувачите ако знае некој?
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.047
Поени од реакции
57.271
Било која(кои) песни од народните на клипчето,и уште побитно изведувачите ако знае некој?
Ансамбл Билјана
Долго е видеото за сите наслови да ти ги пишам (Охрид убав мил, Антице џанам душице, Бор садила мома Евгенија... натаму не слушав) :D На јутјуб имаш плеј листа од нив, ќе ги најдеш таму.
 
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873
Ансамбл Билјана
Долго е видеото за сите наслови да ти ги пишам (Охрид убав мил, Антице џанам душице, Бор садила мома Евгенија... натаму не слушав) :D На јутјуб имаш плеј листа од нив, ќе ги најдеш таму.
Абе комшија ако не помогне нема кој,фала комшо многу :D
 
Член од
1 јули 2015
Мислења
8
Поени од реакции
14
Барам песна 2 дена ја слушнав на антена5 или нз која радио станица...машко ја пее позната ми е ама немозам да ја најдам...од текстот го запамтив: ''ти ке бидеш во секој мој стих'', а од рефренот: ''Се што барам за последен пат прегрни ме и замини''..Балада е тажна во стилот на ''Тогаш некој будала'' од Владо Јаневски..Ве молааам :D
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Делот од песнава накај 1:41-1:42 многу ме потсетува на едно друго ептен јако хитче од пред 10-15 години мислам... нешо ми иде као Faithless, или Pakito со голема веројатност да грешам... некој?
Се повторува делчето после уште неколку пати.
 
Член од
28 ноември 2011
Мислења
139
Поени од реакции
24
Некој во мп3 формат песнава, мислам дека е од Биба Додева на Антена5 ја вртат навечер...

"Знам јас очи да отворам а срце да затворам, кога треба да заплаќам ќе се насмеам"
 
Член од
26 август 2008
Мислења
134
Поени од реакции
24
На антена 5 ја слушнав денски нешто во индиски стил, женско ја пее, немав време за shazam, да не ја знае некој?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom