Кој е насловот на песнава? (Барам песна)

Член од
14 јули 2010
Мислења
39
Поени од реакции
14
"Ајде ајде лажи ајде само лажи ме, мама нема шанси да не' дознае..." - пее женско, ако знае некој ќе му бидам благодарен! :D
 

theprince

Fan of Irony
Член од
3 февруари 2008
Мислења
1.256
Поени од реакции
155
на канал 77 ја вртат
еден дел на почетокот оди, во сите други те барам тебе јас, па има еден дел нема каде да одам балада напочеток па забрзува во рок стил, глас нешто како марко логаут
 
Член од
13 јуни 2016
Мислења
48
Поени од реакции
30
Дечки една македонска песна нова што ја пуштаат по радиава ми се мота во глава....а рефренот е нешо вака....

ЕЈ ТИ ПОГЛЕДНИ ЗАД СЕБЕ пампарарам парарам прарарарам
 
Член од
1 ноември 2014
Мислења
72
Поени од реакции
120
Да не ја знае некој песната за анти кампањата за дрога “спотче со шприцеви, Grim reaper“ што одеше на МРТ1 пред 15 години. Беше слична како почетокот на оваа https://www.youtube.com/watch?v=GibiNy4d4gc хаха, но далеку помрачна.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
песнава ја слушнав пред некој ден на базен. Некој си микс од бразилска песна и типов во миксот имаше и монолог и рече дека кога бил на одмор во Суринам со фамилијата го гледале филмот Tropa de Elite и таму ептен му се засвиѓала песната, па решил да направи микс. Целиот микс е со делот „Па-ра-па-па-па-папа-пара-папа..“

Може некој ќе знае да поможи.
 
G

Gosh

Гостин
песнава ја слушнав пред некој ден на базен. Некој си микс од бразилска песна и типов во миксот имаше и монолог и рече дека кога бил на одмор во Суринам со фамилијата го гледале филмот Tropa de Elite и таму ептен му се засвиѓала песната, па решил да направи микс. Целиот микс е со делот „Па-ра-па-па-па-папа-пара-папа..“

Може некој ќе знае да поможи.

 
Член од
27 јули 2016
Мислења
105
Поени од реакции
95
песнава ја слушнав пред некој ден на базен. Некој си микс од бразилска песна и типов во миксот имаше и монолог и рече дека кога бил на одмор во Суринам со фамилијата го гледале филмот Tropa de Elite и таму ептен му се засвиѓала песната, па решил да направи микс. Целиот микс е со делот „Па-ра-па-па-па-папа-пара-папа..“

Може некој ќе знае да поможи.
песната е Rap Das Armas, а за конкретниот микс барај на youtube
 
P

PewDiePie

Гостин
Шпанска е песнава,на плажа ја слушнав летен ремикс најверојатно беше се спомнува нешо Tu corazon,tu corazon во рефренот и amora de ti,толку разбрав,ако знае некој...
 
Член од
24 септември 2011
Мислења
27
Поени од реакции
15
slusam sabajlevo na radio edna nasa pesna- nemam veke sila tvoja da bidam, od koj e? moze nekoj da pomogne
 
I

IBIZA SOUND

Гостин

mislam deka vaa pesna ja imase prepeeno i na makedonski, ako moze da se sete nekoj da mi kaze od koj e
 

Kajgana Shop

На врв Bottom