Кој е вашиот господ?

Член од
25 октомври 2007
Мислења
1.583
Поени од реакции
89
Dobro znaci za sto sum, znaci i evolucijata ima golemi nedostatoci, po mene ima nesto sto ja pottiknalo inteligencijata kaj covekot, kako vo odiseja 2001 monolitot sto se pojavuva, no licno po mene toa e inteligentna energija reci ja nadsvest ili superego, toa ja upravuva svesta i ja razviva i ideite potteknuvaat od tamu. Ako sakas citaj ja mojata tema: "Misijata na isus" ima Covek poreklo i buducnost, ne sakam mnogu da ubeduvam vo toa ama mnogu raboti tamu iskazani mi deluvaat dobro objasneti. Pozdrav
Ок. Јасно ми е.
Трето одделение бев одамна, но сеуште добро памтам. Повеќе би сакал да дискутирам со фаци кои имаат што да кажат а не само да „набадаат„ негации, без да возвратат со некој саглам пост.
Мики за тебе знаеме дека имаш размислувања на мало дете. Зборот ми беше дека Господ не знае биологија за трето одделение.

Сега не ја врти дискусијата у друга насока поради тоа што тотални промашувања направи. Ај не се лути, еве една песна за да се расположиш

 

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
Ок. Јасно ми е.

Мики за тебе знаеме дека имаш размислувања на мало дете. Зборот ми беше дека Господ не знае биологија за трето одделение.
Кој ли рече дека Универзумот бил бесконечен?

Патем кажан, кога би ти било јасно, ти би напишал нешто од целата твоја „јаснотија„.
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Трето одделение бев одамна, но сеуште добро памтам. Повеќе би сакал да дискутирам со фаци кои имаат што да кажат а не само да „набадаат„ негации, без да возвратат со некој саглам пост.
Хе хе хе.....
....кога тебе некој ќе ти одговори на начин на кој заслужуваат твоите глупости на Маркус му се стемнува од твоите безбројни жалопојки, па кутриот тој мора да ги брише:pos2::pos2:
 

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
Хе хе хе.....
....кога тебе некој ќе ти одговори на начин на кој заслужуваат твоите глупости на Маркус му се стемнува од твоите безбројни жалопојки, па кутриот тој мора да ги брише:pos2::pos2:
Досаден си...

Наспроти сите мои глупости, од тебе не прочитав ниту една„паметност„, разбираш...Ако воопшто имаш нешто да напишеш, нормално.

Нема мој пост, кој не помниал без „приклучок„ од некоја твоја празнотија од пост.
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Досаден си...

Наспроти сите мои глупости, од тебе не прочитав ниту една„паметност„, разбираш...Ако воопшто имаш нешто да напишеш, нормално.

Нема мој пост, кој не помниал без „приклучок„ од некоја твоја празнотија од пост.
Јас сум ѓаволот кој е пратен да те искушува:vozbud::pos2::pos2:
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
Мојт бог се вика - Manchester United !

Верувам во United 100% ....
Го гледам секоја недела , ме исполнува секоја недела, со секоја победа ја докажувам својата љубов со пијанки, а после секој пораз го засакувам уште повеќе и повеќе !!!

Мојата “религија“ и мојата вера Manchester United не учи да ги сакаме сите...да не поценуваме никого , да не се преценуваме себеси....секогаш да не интересира победата и само победата , да се сакаме фановите меѓусебе ...да е*име жени многу после победите и поразите....зошто United постои и ќе постои...а ние треба да уживаме во фудбалот -кога го гледаме Manchester United!!!

Да живеат Црвените ѓаволи!!
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Мојт бог се вика - Manchester United !

Верувам во United 100% ....
Го гледам секоја недела , ме исполнува секоја недела, со секоја победа ја докажувам својата љубов со пијанки, а после секој пораз го засакувам уште повеќе и повеќе !!!

Мојата “религија“ и мојата вера Manchester United не учи да ги сакаме сите...да не поценуваме никого , да не се преценуваме себеси....секогаш да не интересира победата и само победата , да се сакаме фановите меѓусебе ...да е*име жени многу после победите и поразите....зошто United постои и ќе постои...а ние треба да уживаме во фудбалот -кога го гледаме Manchester United!!!

Да живеат Црвените ѓаволи!!
Лажеш, ги мразите челзи,арсенал,милан,реал мадрид,тиквеш,борец,брегалница...
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Мојт бог се вика - Manchester United !

Верувам во United 100% ....
Го гледам секоја недела , ме исполнува секоја недела, со секоја победа ја докажувам својата љубов со пијанки, а после секој пораз го засакувам уште повеќе и повеќе !!!

Мојата “религија“ и мојата вера Manchester United не учи да ги сакаме сите...да не поценуваме никого , да не се преценуваме себеси....секогаш да не интересира победата и само победата , да се сакаме фановите меѓусебе ...да е*име жени многу после победите и поразите....зошто United постои и ќе постои...а ние треба да уживаме во фудбалот -кога го гледаме Manchester United!!!

Да живеат Црвените ѓаволи!!
Бог е натприродно суштество..."обично" твој креатор кому му служиш, му се обраќаш преку молитва или на некој друг начин(ритуал) во зависност од религиите ..Бог е бесмртен..ти збoриш за обични идоли..кои остануваат неми пред твоите потреби..и кои вршат измени при обични повреди:pos2:...а често се на милост и немилост на судиите од типот на Mike Riley..токлу се за никаде што губат и од "обични" богови како Burnley...
Слушам после заминувањето на Ronaldo вежбале...воскресение..:pos2:
п.с. Ѓаволите живеат до доаѓањето на Господ
п.с-втор пат...темата се однесува на нешто друго
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
Бог е натприродно суштество..."обично" твој креатор кому му служиш, му се обраќаш преку молитва или на некој друг начин(ритуал) во зависност од религиите ..Бог е бесмртен..ти збoриш за обични идоли..кои остануваат неми пред твоите потреби..и кои вршат измени при обични повреди:pos2:...а често се на милост и немилост на судиите од типот на Mike Riley..токлу се за никаде што губат и од "обични" богови како Burnley...
Слушам после заминувањето на Ronaldo вежбале...воскресение..:pos2:
п.с. Ѓаволите живеат до доаѓањето на Господ
п.с-втор пат...темата се однесува на нешто друго

Дете бе....
КОј ги ебе играчите бе....

Манчестер Јунајтед е она вистинското...бесмртното

Кај е твојот бог да го видиме ,колку е добар....? ...или се плаши да излези на мегдан со најдобрите...


Ти збориш за обичен идол, кој секојдневно го продаваат во црквите...материјачна работа... :) :) :)

хехехехехе...
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Дете бе....
КОј ги ебе играчите бе....

Манчестер Јунајтед е она вистинското...бесмртното

Кај е твојот бог да го видиме ,колку е добар....? ...или се плаши да излези на мегдан со најдобрите...


Ти збориш за обичен идол, кој секојдневно го продаваат во црквите...материјачна работа... :) :) :)

хехехехехе...
Мојот Бог е Исус...какви цркви, какви продавници...на мегдан со најдобрите нема потреба да излага оддамна победил во финалето....на стадионот кај Голгота..и овие твоите од Man.United нему му се молат пред да излезат на теренот..рече детето...
 

The Mad Doc

Алхемичар
Член од
16 март 2009
Мислења
653
Поени од реакции
46
Дете бе....
КОј ги ебе играчите бе....

Манчестер Јунајтед е она вистинското...бесмртното

Кај е твојот бог да го видиме ,колку е добар....? ...или се плаши да излези на мегдан со најдобрите...


Ти збориш за обичен идол, кој секојдневно го продаваат во црквите...материјачна работа... :) :) :)

хехехехехе...
Со извињење ама ова е најголемата глупост до сега што сум ја прочитал на форумов али ајде барем цркви не градите вие од Манчестер Јунајтед.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom