Кој е вашиот господ?

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
Мојот Бог е Исус...какви цркви, какви продавници...на мегдан со најдобрите нема потреба да излага оддамна победил во финалето....на стадионот кај Голгота..и овие твоите од Man.United нему му се молат пред да излезат на теренот..рече детето...
Со извињење ама ова е најголемата глупост до сега што сум ја прочитал на форумов али ајде барем цркви не градите вие од Манчестер Јунајтед.
Во ред е бе...кулирајте...

Мојот бог се вика Manchester United , за мене тој е супериорен бог, и над него не постои ниту еден (барем не е докажано дека постои ).

Јас не ви замерувам кој е вашиот бог и не се обидувам да ве придобијам и вие да верувате...затоа Вие верувајте во кого сакате , јас ќе си го претставувам и афирмирам мојот бог !

Ако неможите да ја осознаете љубовта Манчестеровска , немора да тресите зелени и да го навредувате Јунајтед - тој за разлика од вашите богови е видлив.....
 
S

smart ass

Гостин
Дете бе....
КОј ги ебе играчите бе....

Манчестер Јунајтед е она вистинското...бесмртното

Кај е твојот бог да го видиме ,колку е добар....? ...или се плаши да излези на мегдан со најдобрите...


Ти збориш за обичен идол, кој секојдневно го продаваат во црквите...материјачна работа... :) :) :)

хехехехехе...
поддршка од мене црвен ѓаволу.:helou:
 

The Mad Doc

Алхемичар
Член од
16 март 2009
Мислења
653
Поени од реакции
46
Во ред е бе...кулирајте...

Мојот бог се вика Manchester United , за мене тој е супериорен бог, и над него не постои ниту еден (барем не е докажано дека постои ).

Јас не ви замерувам кој е вашиот бог и не се обидувам да ве придобијам и вие да верувате...затоа Вие верувајте во кого сакате , јас ќе си го претставувам и афирмирам мојот бог !

Ако неможите да ја осознаете љубовта Манчестеровска , немора да тресите зелени и да го навредувате Јунајтед - тој за разлика од вашите богови е видлив.....
Во право си извини :smir:.
 
Член од
15 септември 2009
Мислења
15
Поени од реакции
2
мојот е оној што е и на сите вас само што сме слабо свесни за него
бидејќи сме преокупирани со разноразни поделби на различни бази
 

spiros

Шалом Алеихем!
Член од
7 септември 2008
Мислења
3.225
Поени од реакции
986
Кој ли рече дека Универзумот бил бесконечен?

...
Само Оној БОГ (Елоах, Алах) Кој што беше и е во срцето и секоја клетка на отелотворението на Неговата Мудрост (Исус Христос) е безконечен. А Тој - како што е во меѓувреме познато - е и почетокот и крајот на универзумот (тука се мисли и на материјалниот и на духовниот универзум)!


ХалелуЈАХ!!!

Се сметаш за попаметен од отелотворението на Мудроста БОЖЈА?

А за тој ден и час никој не знае, ни ангелите небесни, ниту Синот, а само Отецот. (Извештајот според Св.Ап. Марко 13:32)

Да да и земјата е плоча која ја носат два кита и еден папгал ...
Земјата е круг и никаде не е закачена, стои во Светото Писмо запишано и тоа неколку стотици години пред БОГ во Исус Христос да Го отелотвори своето Свето СЛОВО, преку Кое ТОЈ целиот универзум го движи и одржува!

А ако не веруваш дека парата и војната ќе престанат да егзистираат, тоа е последица од твојата невера на Совршената Мудрост БОЖЈА (Христос)!

Впрочем, недоверба беше и причината на најголемата светска економска криза, на која во овие часови и “славиме“ едногодишен јубилеј. :helou:
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Земјата е круг и никаде не е закачена, стои во Светото Писмо запишано и тоа неколку стотици години предБОГда Го отелотвори своето Свето СЛОВО преку кое целиот универзум го движи и одржува!
Колку ми е познато помеѓу круг и топка постои огромна разлика!:helou:
 

spiros

Шалом Алеихем!
Член од
7 септември 2008
Мислења
3.225
Поени од реакции
986
Колку ми е познато помеѓу круг и топка постои огромна разлика!:helou:
Сакаш да кажеш дека топката е во квадратна форма а не округла?

vone, кој така мисли, трба да почне повеќе да се движи во од БОГА создадената природа и сосема да одбегнува монитори, телевизори, мобилки, ...! :)
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Сакаш да кажеш дека топката е во квадратна форма а не округла?

vone, кој така мисли, трба да почне повеќе да се движи во од БОГА создадената природа и сосема да одбегнува монитори, телевизори, мобилки, ...! :)
Ај поразмисли малку......за разликите помеѓу дводимензионална слика и тродимензионално тело.....па ќе разбереш што сум напишал во предходниот пост.
Тоа што го имаш ти цитирано Лордот....помеѓу неговата плоча и твојот круг и нема некоја разлика т.е. се работи за фигури во рамнина..значи нема врска што е запишано во библијата круг или плоча пак се работи за непознавање и незнаење на стварните факти и изнесување погрешни податоци..
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Земјата е круг и никаде не е закачена, стои во Светото Писмо запишано и тоа неколку стотици години пред БОГ во Исус Христос да Го отелотвори своето Свето СЛОВО, преку Кое ТОЈ целиот универзум го движи и одржува!

А ако не веруваш дека парата и војната ќе престанат да егзистираат, тоа е последица од твојата невера на Совршената Мудрост БОЖЈА (Христос)!

Впрочем, недоверба беше и причината на најголемата светска економска криза, на која во овие часови и “славиме“ едногодишен јубилеј. :helou:
Каде го има запишано тоа, јас не сум сретнал? Не сум ја читал илустрираната библија за младичи.

Кажи ми зошто Галилеј, Коперник, Де Гама и други имаат проблеми заради тие тврдења ако тоа веќе било пишано во библијата? Авторски права ?
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.614
Поени од реакции
33.977
Во ред е бе...кулирајте...

Мојот бог се вика Manchester United , за мене тој е супериорен бог, и над него не постои ниту еден (барем не е докажано дека постои ).

Јас не ви замерувам кој е вашиот бог и не се обидувам да ве придобијам и вие да верувате...затоа Вие верувајте во кого сакате , јас ќе си го претставувам и афирмирам мојот бог !

Ако неможите да ја осознаете љубовта Манчестеровска , немора да тресите зелени и да го навредувате Јунајтед - тој за разлика од вашите богови е видлив.....
Друже, ти си надвор од верата. :helou:
 

spiros

Шалом Алеихем!
Член од
7 септември 2008
Мислења
3.225
Поени од реакции
986
Каде го има запишано тоа, јас не сум сретнал? Не сум ја читал илустрираната библија за младичи.
Побарај со верно срце и засигурно ќе најдеш!


Кажи ми зошто Галилеј, Коперник, Де Гама и други имаат проблеми заради тие тврдења ако тоа веќе било пишано во библијата? Авторски права ?
Тоа прашање треба да се постави на институцијата која спротивно на Списите и (по)стапките Христови си вршела тоа што си вршела!

Ај поразмисли малку........
vone, набрзо започнува есента, листопадните дрвја веќе почнуваат да жолтеат, златната боја на есенското сонце нежно го бојадисува хоризонтот со неискажива убавина, која нити една слика неможе вистински да ја престави.
Време е да излезеш во природата и да се восхитуваш на творевината во која се гледа Мудроста на Творецот.
Време е да размислиш што значи реченото :
Отворам уста и зборувам во споредби
За БОЖЈИТЕ вечни, непоместливи одредби!

Среќно!
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Побарај со верно срце и засигурно ќе најдеш
Верувам во господ но не на тој начин како што ти веруваш.

Тоа прашање треба да се постави на институцијата која спротивно на Списите и (по)стапките Христови си вршела тоа што си вршела!
сакаш да кажеш дека во библијате пишува дека планетата е кружна(елипсовидна)?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom