Кој ви е омилен филм од Силвестер Сталоне?

Член од
17 февруари 2007
Мислења
48
Поени од реакции
2
Stallone kako covek si e mada faka ima 60 godini a ima telo ko swartzenegger na 25(dobro moze malce preterav ama ej.......... budala e tipot)

А најбољи филмови му се Рамбо и Роки (Роки ти е инспирација живота за мене)
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.360
Поени од реакции
25.055
Роки (Роки ти е инспирација живота за мене)
Колку убаво кажано. Баш ова и јас ќе го пишев, ама после ова твоево, само ќе се повторев.

Кога ќе правам маратон филмови од Роки, после инспирација имам 1/2 месеци.
И статистиката го потврдува тоа, дека е еден од најинспиративните филмови на сите времиња.
Според AFI (American Film Institute) е рангиран #4.

А замисли темана - Gonna Fly Now. Само таа дава инспирација, а замисли на трчање одиш.
Кога одев Горица 1 на трчање, до Горица 2 скаличкине ги трчав со таа песна и мислев сум Роки.

О јеа :eek:jea:
 

INVINCIBLE

MUFC
Член од
9 декември 2007
Мислења
3.457
Поени од реакции
419
Роки рулз мен :)

Како што кажаа тие над мене - после гледање на Роки може да трчам до Филаделфија :) Стварно може да те наполни со инспирација, мотивација и решителност.
 

Џек

Мастер!?
Член од
8 март 2009
Мислења
84
Поени од реакции
2
Стој, или мајка ми ќе пука. Причина...едноставно смешен ми е човеков кој во своите филмови има севкупно пет-шест реплики, да глуми во комедија т.е се обидува да глуми.
 
Член од
17 февруари 2007
Мислења
48
Поени од реакции
2
А замисли темана - Gonna Fly Now. Само таа дава инспирација, а замисли на трчање одиш.
Кога одев Горица 1 на трчање, до Горица 2 скаличкине ги трчав со таа песна и мислев сум Роки.

I ja istata rabota ja praam sekogas koa idam na trening so tocak slusalkite u uvo i site pesni od Rocky(site delovi) se vrtat. i posle na trening..... :vozbud::vozbud::vozbud:
 

Figaro

la vita e bella
Член од
2 март 2009
Мислења
648
Поени од реакции
410
Дневна светлина
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Танго и Кеш е одличен ... и многу други негови се добри но сепак за омилен мора да го издвојам
Stop or my Mom will shoot :pos2:
 

DEVIL FOREVER

МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД
Член од
29 април 2009
Мислења
538
Поени од реакции
23
рамбо и роки најдобри филмови од сталоне
 

Vlatko_Gjorce

Ѓубре
Член од
17 април 2009
Мислења
2.550
Поени од реакции
2.511
E koga ke se setam porano koga gledavme B akcioni filmovi, karate, Stalone, Shvarci i kompanija. Inace od filmovive so Stalone, koga bev mal zakon mi bea Cobra (1986) i Tango & Cash (1989) a sea bi rekol Lock Up (1989), Cop Land (1997) i First Blood (1982) t.e. Rambo kecot ama so originalniot kraj (koga umira) :
 

Kajgana Shop

На врв Bottom